Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sorularimi Cevaplar misiniz

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Prş Eki 29, 2009 10:57 pm

bahcesehir bilgisayari kazandiktan sonra Almanyada bir dil kursuna (adi reklam olmasin diye yazmiyorum) basvurduk.Onlar da bizden bazi belgeler istediler iste. babam (babam almanya da yasiyor)diploma ,pasaport numarasi,kazandi belgesini gonderdik.Babam da bizim bu belgeleri dil kursunun yonlendirdigi kuruma teslim etti.1,5 ay bekledikten sonra Abim le benim Almanya daogrenci olabilecegimizi belgeleyen bir kagit vermis.Babam bize uygun bir ev tuttuktan sonra polise basvuracak.Ama babamin basvurdugu(zannedersem yuksek ogrenim idaresi gibi birsey) kurum munihte.bizim gorustugumuz dil kursu da munih te.Fakat babam is geregi Dortmund da ysamaya baslayacak.Bize bir sureligine babamin tuttugu evde yasadiktan sonra sinda biz de dortmunda gidecegiz insallah..Bu arada babam bize garantor.

Simdi size soracagim bizim kagitlar dedigim kurumda yaklasik 1,5 2 ay bekledi.bizi burada arastirdilar yanilmiyorsam.Ya da yaptigimiz bu is dogru mu diye sorayim ilk once
?Vize de bu aldigimiz belgenin artisi ne derece olur?yine de vizede en az 3 hafta beklermiyim?Munihten dortmunda gecmemiz bir problem olur mu?Yani dil kursuna orada da devam edebilir miyiz?

evet arkadaslar cevaplarinizi bekliyorum...

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Eki 29, 2009 11:55 pm

olumlu bir artisi. cunku ogrenci olarak gidecegine iyice niyetlendigini belirtmissin.

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Cum Eki 30, 2009 12:49 am

peki hocam diger sorularima ne diyorsun?bi cevabin var mi?

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Cum Eki 30, 2009 12:18 pm

Cevaplarinizi bekliyorum

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Cum Eki 30, 2009 5:39 pm

bekleyis suruyor ...:|

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Eki 30, 2009 5:42 pm

oncelikle kursu tabiki degistirebilirsin, ama ilk alacagin vize Munihe olacagi icin ilk 90 gununu en azindan Munihte gecirmen gerekebilir, daha sonrada dortmundta bir kursa devam edecegini bildirip oturumunu ona gore uzatip yerini degistirebilirler....90 gunden once mumkun olup olmadigindan emin degilim, cunku ilk etapta 90 gunluk vize alacaksin

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Cum Eki 30, 2009 6:15 pm

peki .cevabin icin tesekkur ederim.
1-hani ben bu kurumdan ogrenci olabilecegimizi belgeleyen bir kagit verdi ya.Bu kagit icin bizi 2 ay kadar arastirdilar.Vize de tekrar mi arastiracaklar
2-Bu kurumun neyin nesi oluyor.Babam bana almannin yoku gibi bir sey dedi.Siz boyle bisey duydununuz mu.yaptigimiz bu is dogru mu

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Eki 30, 2009 7:17 pm

o kurumun adini soylersen belki bilen arkadaslar cikar ve ona gore neyin nesi oldugunu soylerler.....ama ben her halikarda bunun vizeyle alakali oldugunu dusunmuyorum cunku resmi kurum degil tahmin ettigim kadariyla bahsettigin kurum...seni yinede bir sure arastiracaktir yabancilar polisi

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Cum Eki 30, 2009 7:39 pm

valla babam resmi oldugunu soyledi ama tam adini da yarin sorayim.Babamin almancasi pek iyi degil ama ogrenecez bakalim;)

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Eki 30, 2009 11:14 pm

Anerkennungstelle olabilir.
bunu burda soracagina babana kagidin +zerinde yazan adresi sorsana. yada en azindan basliga baksin.
en garantisi o

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Eki 31, 2009 12:07 am

aynen zeugnisanerkennungstelledir,yani almanya bayern eyaletindeki karne denklik birimi.bu kagidin artisini anlatayim.almanyanin bayern eylaetindeki herhangi bir universiteye basvurmak istiyorsan,o belgeyi gondermelisin,belgede okuyabilecegin bir kac bolum yazar,sende ona gore o bolumlerden istedigine basvuru yaparsin,diger eyaletlerde direk oss yerlesti belgesini tercumesiyle birlikta gondermen yeterli oluyor ama bayern denklik birimi olmadan kabul etmiyor.yani o belgeyle uniye basvurabilecek ve kabul alabileceksin ve dolayisiyla elindeki kabul belgesiyle vize gorusmsine gideceksin :D

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Cmt Eki 31, 2009 12:25 am

Oncelikle cevabin icin tesekkur ederim abi. romeo abicim dedigin dogru.Babam bana telefonda soylemisti. bilgisayar ile ilgili 3 bolum yaziyormus kagitta.Valla helal olsun iyi bildin

peki ben o kagitla direk vizeye mi basvuracam yoksa o kagitla universiteye basvurup kabul belgesi mi almaliyim

o kagit vize almamda artisi cok olur mu

bi de ben bu kagiti yaklasik 2 ay bekledim.vize de de boyle bekletirler mi..arastirmalari hala bitmedi mi

iyi geceler;)

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Eki 31, 2009 2:50 am

o kagit senin uniye basvurabilmen icindir,yani sonucta universite okumak istedigine gore o kegatla isini halledeceksin.yani once uni basvurunu yap o kegatla ve kabul almaya bak,kabul adiktan sonra vize basvurusuna gir,son gunlerde uni kabulu olmayipda vizeden red yiyenler cogaldi sitedeki bazi basliklar bununla ilgili malesef.kegadi bekleme suresi hemen hemen herkes icin ayni bende 1.5 ay beklemistim.vizede bekleme sureside tamamiyle kisiden kisiye degisiyor daha erken alanlarda var bayab bir bekleyenlerde.ama sitede epey bir bekleyipde vize mujdesini alanlarini zaten basliklardan goruyorsundur,gec olsun temiz olumlu olsun meselesi yani :D

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cmt Eki 31, 2009 9:09 am

evet uzun sure bekleyipte mujdeli haber alanlar: bas harfi ben :)))
uni kabulum yoktu, ustune ustluk basvurusunu yaptigim universite daha ben vize gorusmesine girmeden red vermisti yani bir anlamda universte reddi ile basvuru yaptim :D dil kursum 1 yil, nasil olsa gorusmede daha bircok universteye basvuru yapacagimi soyleyecektim.. daha sonra garantorum vize basvurumun 3. haftasinda kaza gecirdi ve omuzu cikti, 6 ay ise gidemeyecek derken 85 gun sonra Sprachkurs+Studentvisum verdiler...demekki simdiye kadarki ogrenim hayatimi dikkate alarak okul hayatimdan supheye dusmediler, yani orada okuyacagima dair ikna edebilmisim onlari zaten gorusmedede bana herhangi bir supheli soru sormadilar

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Cmt Eki 31, 2009 6:37 pm

1-peki cabuk kabul alambilrimiyim?
2-kagittaki bolumlerin hepsine basvurabilirmiiyim?
3-direk o kagitla vizeye basvursam olmaz mi?

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzr Kas 01, 2009 1:03 am

1.son basvuru tarihleri 15 haziran kis semesteri icin, 15 ocak yaz semesteri icin.yani ona gore zamanini ayarlayip okul baslamadan kabul yada red cevabini alirsin okuldan,ama bir kac universiteye birden basvur,red alma olasiligina karsin.

2.kegattaki bolumlerden hangisini istiyorsan ona basvurabilirsin.

3.kursa yazildigin icin o kegatlada basvurabilirsin,yani dil kursu arti ogrenim vizesi ile gelenlerde var.ama uni kabulu olsa daha iyi olur,vize icin.bence uni kabuluda al yani.