Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğrenci vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Zebercet

Öğrenci vizesi

Mesaj gönderen Zebercet » Prş Haz 01, 2017 1:40 pm

Arkadaşlar ben yazın almanyada 4 haftalık dil kursuna kayıt oldum ve öğrenci vizesi alsam mı diye konsoloslukla iletişime geçtiğimde alırsam herhangi bir şekilde terslik çıkma ihtimalinin kalmayacağını söylediler(neden 4 hafta kaldığımı sorgulamaları vb durumlar için diye düşünüyorum)bende ne olur ne olmaz diye 2 hafta önce öğrenci vizesine başvurmuştum ve vizem elime ulaştı ancak şöyle bir sorum var,ben vizeye 4 haftalık olarak başvurmuştum ve almanca bilmediğimi beyan etmiştim,forumda dönen b1 almazsan red yersin muhabbeti daha uzun vadeli öğrenci vizelerinde istenen bir şart mı acaba?

herr_sieben

Re: Öğrenci vizesi

Mesaj gönderen herr_sieben » Cum Haz 02, 2017 10:19 am

sansını artırır aslında ama peki nasıl . sonucta b1 belgesi almanyada cogu okula basvuru sansını artırıyor buda vize alma sansını artırıyor toparlarsak sonuc olarak basvuruna olumlu bi katkısı oluyor

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Cum Haz 02, 2017 12:21 pm

herr_sieben yazdı: Cum Haz 02, 2017 10:19 am sansını artırır aslında ama peki nasıl . sonucta b1 belgesi almanyada cogu okula basvuru sansını artırıyor buda vize alma sansını artırıyor toparlarsak sonuc olarak basvuruna olumlu bi katkısı oluyor
Aslında demek istediğim 0 almancam varken bu vizeyi almamın sebebi vizenin 4 haftalık olması mıydı yoksa diğer kriterler(maddi durum,kalacak yer vb.) beklentilerini karşıladıktan sonra dil için bir şart aramamaları mıydı?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Haz 02, 2017 8:58 pm

Dil sarti , uzun süreli egitim vizelerinde gecerli olan bir etken.