Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum izninin iptal edilmesi!!

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
oldboys

Mesaj gönderen oldboys » Prş Eki 29, 2009 5:40 pm

Selam arkadaslar. Size cok acil bir sey danismak istiyorum. Almanya\'da ogrenci olarak oturum iznine sahibim fakat turkiye\'ye donme durumum soz konusu eger almanya disinda 6 aydan fazla bulunursam. oturum iznim iptal ediliyor diye birsey duydum. asli astari nedir? lutfen acil cevap verin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eki 29, 2009 6:58 pm

[quote]oldboys tarafindan yazilan metin:
Selam arkadaslar. Size cok acil bir sey danismak istiyorum. Almanya\'da ogrenci olarak oturum iznine sahibim fakat turkiye\'ye donme durumum soz konusu eger almanya disinda 6 aydan fazla bulunursam. oturum iznim iptal ediliyor diye birsey duydum. asli astari nedir? lutfen acil cevap verin.[/quote]

Almanya\'da yasayan Turk Vatandaslari icin bu durum boyle..Almanya\'da ikamet edip Turk pasaportuna sahip olanlar 6 aydan fazla Almanya disinda kalamiyor,kalirlarsada oturumlari elinden aliniyor.

Ogrenciler icinde ayni durum gecerli olsa gerek..Benimkisi sadece bir tahmin genede sorman lazim konsolosluga.

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Eki 31, 2009 12:12 am

evet izinin 6 ayi gecmesin,yoksa donuste problem cikartabilirler,hatta oturumun yanabilir.ben daha once denedim yani tam 5 ay 28 gun kaldim ama donuste sorun olmadi 6ayi gecmedigim icin.tekinin dedigi gibi eger turk pasaportun varsa ister sureli ister suresiz oturum olsun 6 ayi gecmeyecek izinin.sadece alman vatandaslari gidip uzun sure kalabiliyorlar :D