Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 6 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Onur

Mesaj gönderen Onur » Pzt Kas 02, 2009 10:23 pm

Yarin sabah 07.45\'de Istanbulda vize gorusmesine giriyorum.Simdiden karnima agrilar girdi.Insallah sabah cok erken saatte oldugu icin gorevli huysuz olmaz :D Yanimda goturecegim belgeler :(Belgeleri bu yazdigim siraya gore dizdim kendime gore )
1)2 Adet Doldurulmus Basvuru Formu
2)Dil Kursu Kayit Belgesi ve Makbuz
3)Bloke Hesap Belgesi(Yalniz bu belgeyi print edince oldukca silik cikiyor ama yolladilari belgenin farkli basilmasinin imkani yok cunku maille yolladiklari belge o sekilde gozukuyor.Insallah sorun olmaz)
4)Seyahat Sigortasi
5)Iyi Niyet Mektubu(ingilizce yazdim 1 sayfa)
6)Ozgecmis
7)Universite Gecici Mezuniyet Belgesi ve Almanca Tercumesi
8)OSYM Yerlesti Belgesi ve Tercumesi
9)Universite Transkript (Ingilizce)
10)Lise Diplomasi ve Ingilizce Tercumesi (Ingilizce olmasini sorun etmezler umarim)
11)Lise Not Dokumu ve Ingilizce Tercumesi
12)Toefl Skor Belgem
13)Mercedes\'in Genel Mudurlugunden Aldigim Referans (ingilizce)
14)Benim Ikametgahim ve Almanca Tercumesi
15)Babamin ikametgahi ve Almanca Tercumesi
16)Annemin Ikametgahi ve Almanca Tercumesi
17)Vukuatli Nufus Kayit Ornegi ve Almanca Tercumesi
18)Sabika Kaydim ve Almanca Tercumesi

Yedek olarak yanimda goturecegim fakat sadece isterlerse gosterecegim belgeler var bir de.Bunlar da :Ev tapusu,Araba Ruhsati,BabaminEmekli Gelirini Gosteren Bir Belge,Gecen Donem Almanya\'da bir universite\'nin master programina basvurdugumu kanitlamak icin uni-assist\'in yolladigi basvuru teyit belgesi,Avusturya\'da bir okuldan aldigim master kabul belgesi
( Umarim uzun bir mesaj olmasi sorun olmamistir :( )

Belgelerim bunlar ne diyorsunuz arkadaslar??

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Pzt Kas 02, 2009 11:01 pm

Onur ;abi sanki seni almanya ya basbakan yapmak icin aliyorlar.O ne kadar belge istiyorlar yav.Insallah cabucak alirsin vizeni.Kolay gelsin.iyi sanslar ;)

Onur

Mesaj gönderen Onur » Pzt Kas 02, 2009 11:18 pm

Sagol arkadasim :) Sitedeki vize alan arkadaslarin tecrubelerine dayanarak bu kadar cok belge hazirladim.Ne isteyecekleri belli olmuyor cunku

Onur

Mesaj gönderen Onur » Sal Kas 03, 2009 10:27 am

Ve ben de sonunda vize bekleyenler kervanina katilmis bulunuyorum :) Saat tam 7.45 te 1 numarali gise\'ye girdim.Sari,uzun sacli,orta yaslarda fakat cok tatli bir gorevli geldi sansima.Hic kasmadi.Ooo berlin\'e gidiyorsun demek,ben de berlinden geldim.Hadi ne guzel kismetse yilbasini Berlin\'de gecireceksin,berlin\'de ki gosteriler harika olur dedi :) Daha once Almanya\'ya gitmis oldugum sistemde gozukmuyormus,allahtan ben soyledim de eski pasaportumu da aldi.Bu eski almanya vizelerin cok ise yarar dedi.15 dakikada bitti mulakat.Bakalim ne kadar surecek beklememiz..

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Sal Kas 03, 2009 10:35 am

hadi hayirlisi kisa surede cevap olumlu cevap gelir insallah, allah sabir versin simdiden

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Sal Kas 03, 2009 12:18 pm

Hadi hayirli olsun.Olumlu haberlerini bekliyoruz.Hic soru falan sormadi mi?

Onur

Mesaj gönderen Onur » Sal Kas 03, 2009 12:33 pm

Tesekkurler arkadaslar.Almanya\'ya ne amacla gideceksin diye sordu. Bir de almanca ogrenmeyi istemenin sebebi nedir dedi.Ben de dil kursu,ardindan da master dedim.Almanca ogrenmek istememin sebebi de Turkiye\'ye dondugumde Mercedes\'te calismak istiyorum,benim icin cok faydali olur dedim.MErcedes\'ten aldigim referans mektubu da vardi elimde.Onu da verdim..Ailende Almanya\'ya daha once gelen oldu mu? dedi.Ama bu sorulari olye mulakatta gibi degil de sanki samimi bir sohbetteymis gibi sordu ve sagolsun beni cok rahatlatti :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 04, 2009 1:02 am

[quote]Onur tarafindan yazilan metin:
Tesekkurler arkadaslar.Almanya\'ya ne amacla gideceksin diye sordu. Bir de almanca ogrenmeyi istemenin sebebi nedir dedi.Ben de dil kursu,ardindan da master dedim.Almanca ogrenmek istememin sebebi de Turkiye\'ye dondugumde Mercedes\'te calismak istiyorum,benim icin cok faydali olur dedim.MErcedes\'ten aldigim referans mektubu da vardi elimde.Onu da verdim..Ailende Almanya\'ya daha once gelen oldu mu? dedi.Ama bu sorulari olye mulakatta gibi degil de sanki samimi bir sohbetteymis gibi sordu ve sagolsun beni cok rahatlatti :)[/quote]

Tebrikler Onur bence vizeni %95 alacaksin =)

didim15

Mesaj gönderen didim15 » Cum Kas 06, 2009 12:55 am

Merhaba :)

Maddi problemleri astim gibi, kafaya kesin koydum gidiorum. Garantoru garantiledim, bloke hesapsiz dilerim sorun yasamam bu anlamda.

Cok onemli bi konu var o da suki, ben ocakta gidip ekime kadar dil kursuna gitmeyi planliyorum. Almancam baslangic duzeyinde ama zaten masteri ilk olarak dusundugum tum programlar ingilizce, simdi vize alirken bana neden almanca ogrenmek istedigimi ve ayni zamanda hangi master programlariyla ilgilendigimi sorucaklar (ilgilendigim master programlarinin ciktilarini alip goturcem sanirim dimi?). Bu durumda ingilizce master yapicam ama 8-9 ay da almanca ogrenmem lazim mi dicem orada bi dezavantaj yasamaz miyim? Eger eksi puan olucaksa almanca programlarda okumak istiyorum bunun icin de almanca ogrenicem mi demeliyim mutlaka?

Bir de arkadaslar (:)) universite ile mail ortamindaki yazismalarinin ciktisini fln almama gerek var mi cunku bi inandiriciligi olmaz sanirim?

Bir de benim lise diplomam ya da iss sonuc belgem nerde bulamadim bir suru ev deistirdim, onlarsiz vize gorusmesi eksik mi olur illa:/ ?

Son problemim :) annemin ikametgahi ankarada babaminkiyse izmir. Ben ankarada yasiyorum aslinda yoklamaya katilamadgmdan zmaninda izmire gecmis anlamadgm bi sekilde. Herneyse ikametgahim izmirde oldugu halde ankaradan basvuru yapamaz mym acaba?

Cok uzun ve yorucu oldu fakindaim :( Paylasmak istedim cunku bgn gitmeye net karar verdim, belgeleri ayarlar isem haftaya basvuruyorum :)

Onur

Mesaj gönderen Onur » Cum Kas 06, 2009 1:10 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]Onur tarafindan yazilan metin:
Tesekkurler arkadaslar.Almanya\'ya ne amacla gideceksin diye sordu. Bir de almanca ogrenmeyi istemenin sebebi nedir dedi.Ben de dil kursu,ardindan da master dedim.Almanca ogrenmek istememin sebebi de Turkiye\'ye dondugumde Mercedes\'te calismak istiyorum,benim icin cok faydali olur dedim.MErcedes\'ten aldigim referans mektubu da vardi elimde.Onu da verdim..Ailende Almanya\'ya daha once gelen oldu mu? dedi.Ama bu sorulari olye mulakatta gibi degil de sanki samimi bir sohbetteymis gibi sordu ve sagolsun beni cok rahatlatti :)[/quote]

Tebrikler Onur bence vizeni %95 alacaksin =)[/quote]

Cok tesekkurler,umarim uzun sure bekletmezler :) Tek canimi sikan sey,ben evraklarimi verirken gorevliye Avusturya\'dan aldigim kabul mektubunu da vereyim mi dedim.Once ver istersen dedi.Sonra ya Onur istersen bu belgeyi koymayalim.Madem kazandin niye gitmedin diye giciklik yapabilirler dedi.Ben de peki dedim ve o kagidi vermedim.Yalniz sonradan aklima geldi,yazdigim iyi niyet mektubunda Avusturya\'dan kabul aldigimi fakat o sehirde okumak istemedigimi,bir ogrencinin ogrenim gorecegi yerin cok onemli oldugunu vs yazmistm.Insallah bu problem olmaz :S Adamlar okumaya niyeti olsa oraya giderdi vs gibilerinde bi dusunceye kapilirlarsa yanarim :(

didim15

Mesaj gönderen didim15 » Cum Kas 06, 2009 1:40 pm

arkadaslar vize bekleyen herkese sabirlar :)

ama bana acil yardim lazim google da arastirarak cikamadim isin icinden :(

pasaportumu 2004 yilinda almisim, zaten 1 yillikmis 2005 agustosta sona ermis gecerliligi. Simdi ben yeni pasaport mu cakiricam yoksa bunu yenileyecekler mi? Zaten uzerinde yazan ikametgah adresim de deisti. Heralde degisecek ama yani bastan mi yasicaz bi de pasaport cilesini :)

didim15

Mesaj gönderen didim15 » Cum Kas 06, 2009 1:45 pm

ha bir de :) ben simdi studiumbewerbere basvurucam, once eylul-ekime kadar dil kursu sora master yapicam dicem vize gorusmesinde, peki bu durumda dil kursuna kac aylik kayit olayim arkadaslar? 3 aylik ya da 4 aylik yeterli olur mu ilk basta cunku kurslari burdan tam taniyamiyoruz 6 aylik parayi honk die yatirmayalim deistiremeyiz begenmezsek :)

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Kas 06, 2009 2:13 pm

emin degilim ama bence tekrar defter parasi vermene gerek yoktur.
ama en yakin emniyetten bunu cok rahat 5 dakka ogrenebilir yada telefonlada sorabilirsin. daha garanti olur
cevabinida burda yazarsan bizde kesin bilgi ogrenmis oluruz

didim15

Mesaj gönderen didim15 » Cum Kas 06, 2009 6:59 pm

umarim defter parasi vermem 135 lira extradan olur. Tel.le sonuc alamadim, pasaport bolumune bagliyorlar onlar da acmio. sonuc alinca paylasacagim...

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Cum Kas 06, 2009 9:58 pm

Didim15 pasaportunu uzat bence tekrardan bosuna defter parasi wermene gerek yok.Zaten Temdit yapacagin zaman form dolduracaksin o formdada zaten tum bilgilerin guncel olacagina gore pasaporttaki adresin farkli olsa bile bir problem olmaz.Tekrar yeni pass a gerek yok.Kolay gelsin!!

didim15

Mesaj gönderen didim15 » Cum Kas 06, 2009 10:05 pm

eywala nightmare.. ben de uzatarak idare etmeyi dusunuyorum, umarim vize gorusmesinde pasaportunda neden baska ikametgah adresin var demezler. gerci adres deil sadece semt yaziyo.

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Pzt Kas 09, 2009 11:40 pm

bekleyis devam ediyor=) tum vize bekleyen arkadaslara bol sabir...

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Çrş Kas 11, 2009 12:30 am

Sabrin sonu geldii,pasaport yarin teslim:D

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Çrş Kas 11, 2009 3:25 am

hadi hayirli olsun nightmare:):):)

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Çrş Kas 11, 2009 1:26 pm

hayirli olsun nightmare.n kadar sure bekledin