Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni basvurusu icin noter onayi ve tercume

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lovetime_1905

Mesaj gönderen lovetime_1905 » Prş Eki 22, 2009 3:10 pm

Oncelikle hepinize selamlar. Arkadaslar ben 8 eylulde vizeye girdim uni kabulu olmadan ve 3 gun sonra ret aldim :D Arkasindan arastirip ogrendimki uni kabulu olmadan gidilmiyor simdi biri cikar da benim arkadasim aldi derse inanmam :D Neyse bende bu universite kabulu nasil alinir diye ugrasirken basta gereken evraklari hazirladim Lise diplomam, oss kazandi belgem, lise transkrip, pasaportun noter onaylli tercumesi ve ozgecmisimin tercumesini hazirladim... Simdi ben koln universitesi , disburg essen bu uniyi bu forumda tanidim ve koln Fahhocschule mi neydi ona basvuracam. Ama bu hazirladigim evraklar bir universite icin yetiyor bunlari renkli fotokopi ile cogaltip 3 uniye birden basvursam olur mu? yada siz ne oneriyorsunuz...

Bu saydigim 3 uni icin basvuru formunu temin edebilecegim link var mi disburg essen online basvuru linkini forumda gordum ama tek yapamadim ingilizce bilen birini alip yapayim diyorum...

(Alper abinin dikkatine)...

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Eki 22, 2009 4:39 pm

uni kabulu omadan benim hem arkadaslarim hemde kendim aldim. red icin bir neden degil bu.
normal fotokopiyi de unilerin kabul edecegini zannetmiyorum. onu uniyle birebir kontrol etmen lazim

lovetime_1905

Mesaj gönderen lovetime_1905 » Cum Eki 23, 2009 1:30 pm

Arkadaslar evet daha once kabul olmadan gidenleri bende duydum ama sizde biliyorsunuzdur ki okumak icin gidip calisan, evlenen insanlarin sayisinin artmasi konsoloslugun boyle seylere dikkat etmesini gerektirdi ki simdi uni kabulu olmadan adamlar bir sekilde vize vermiyor ve sirf bu yuzden universite kayit isini yapiyoruz diyen egitim danismanliklari sayisi son 2 yilda tavan yapti bir sektor haline geldi bu is. Benimde sizden ricam koln fh ye nasil basvurabilirim disburg essen online kayit linki gibi bir link veya posta adresi bilen var mi yada kayit tarihi ne zaman...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 23, 2009 1:44 pm

koln fh tanitimi sitemizde yok fakat duisburg - essen universitesinin tanitiminda hersey o kadar ayrintili anlatilmis ki sanirim okumamisin..

bunun disinda yine son bir yilda uni kabulu olmadan gelen ogrenciler de var.. son donemlerde evet evlenmeye gelen kisilerin sayisi artti vs biraz zorlastirdilar fakat en onemli etken artik ortalama veya ortalamanin altinda bir ogrenci istemiyorlar..

lovetime_1905

Mesaj gönderen lovetime_1905 » Cum Eki 23, 2009 2:22 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
koln fh tanitimi sitemizde yok fakat duisburg - essen universitesinin tanitiminda hersey o kadar ayrintili anlatilmis ki sanirim okumamisin..

bunun disinda yine son bir yilda uni kabulu olmadan gelen ogrenciler de var.. son donemlerde evet evlenmeye gelen kisilerin sayisi artti vs biraz zorlastirdilar fakat en onemli etken artik ortalama veya ortalamanin altinda bir ogrenci istemiyorlar.. [/quote]

Yok onu kesinlikle okudum yukarida yazdim zaten... ortamala veya ortalamanin alti demissin aciklar misin biraz neyin ortalamasina bakiyorlar...

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Eki 23, 2009 2:35 pm

gurkanin ortalamadan kasti su
turkiyede zor bile okuyanlar ortlamasi dusuk, OSS puani cok dusukse yani pek ogrenci potansiyeli yoksa vizede red aliyorsun. ama bu bir insiyaif. vize memurunun bir insiyatifi. bu tip redlerin aslina bakarsan yuzdesi dusuktur. en azindan bu sitelerdeki izlenim bu.
normal bir ogrenciye evraklarida tamsa kabul veriyorlar. ozellikle master icin gelenlerde dikkat ettigim vize almalar cok daha yuksek. cunku uni bitirdigi icin galiba memurlar ogrenciligine guveniyorlar

lovetime_1905

Mesaj gönderen lovetime_1905 » Cum Eki 23, 2009 8:08 pm

Hmm anladim... Ya ben bu kabulu alayim cunku son donemlerde epey sorun oluyor uni kabulu ve bir kere red aldim bu sefer saglam gidecem kabulsuz ankarada almak zor ben randevu alirken bana bayan dedi ki ne diye gidecekseniz soyledim universite okumak icin dil kursundan sonra uni oklumak icin evet dedi sigortan var mi var dedim almanyadan yapildi 30.000 euro teminatlli tamam dedi dil kursu kayit belgen var dedim parasi pesin verildi sonra dedi orda okuyacagin universiteden kabul var mi hayir dedim dedi nasil yok yani bende dedim dil kursundan sonra basvuru yapacam dedi ki hergun yuzlerce ogrenci ariyor bu belge hepsinde var ben dedim dil kursundan sonra basvuracam siz bilirsiniz dedi gittim ve ret yedim...

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Cum Eki 23, 2009 8:12 pm

bence abi bu nasip kismet isi bir cok arkadasin ankaradan kabulsuz vize aldiginida duyduk
bu arada sunu soracaktim okul kabulu almak icin cok mu zaman gidiyor ocaka kadar beklemek zorundamiyiz?

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Eki 23, 2009 11:52 pm

uni kabulu olmadan red alinabiliyor mantigi anlasilan insanlarda hakim olmaya basladi. her gecen gun bu soru artiyor. yuzkerede cevaplansa.
eger bu kadar arkadaslar cok onemli deniliyorsa o zaman unilerden kabul alin.bu sorunda ortadan kalkar. ki bana gore sorun degil

lovetime_1905

Mesaj gönderen lovetime_1905 » Cmt Eki 24, 2009 1:00 pm

[quote]yolcu54 tarafindan yazilan metin:
uni kabulu olmadan red alinabiliyor mantigi anlasilan insanlarda hakim olmaya basladi. her gecen gun bu soru artiyor. yuzkerede cevaplansa.
eger bu kadar arkadaslar cok onemli deniliyorsa o zaman unilerden kabul alin.bu sorunda ortadan kalkar. ki bana gore sorun degil[/quote]

Evet genelde bizim gibiler icin sorun degil ama adamlarin ret verme haklari oldugu surece bu bir sorun olacaktir...

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Pzt Eki 26, 2009 7:54 pm

[quote]lovetime_1905 tarafindan yazilan metin:
Hmm anladim... Ya ben bu kabulu alayim cunku son donemlerde epey sorun oluyor uni kabulu ve bir kere red aldim bu sefer saglam gidecem kabulsuz ankarada almak zor ben randevu alirken bana bayan dedi ki ne diye gidecekseniz soyledim universite okumak icin dil kursundan sonra uni oklumak icin evet dedi sigortan var mi var dedim almanyadan yapildi 30.000 euro teminatlli tamam dedi dil kursu kayit belgen var dedim parasi pesin verildi sonra dedi orda okuyacagin universiteden kabul var mi hayir dedim dedi nasil yok yani bende dedim dil kursundan sonra basvuru yapacam dedi ki hergun yuzlerce ogrenci ariyor bu belge hepsinde var ben dedim dil kursundan sonra basvuracam siz bilirsiniz dedi gittim ve ret yedim...[/quote]

randevu aldigim yer banada demisti bu sekilde olmaz demisti benda ona dedim benim gitmek istedigim universiteler sifir almanca ile kabul vermiyor onde dil ogrenecegim orada dedim sustu siz bilirsiniz dedi zaten o kadinin bir onemi yok ne derse desin onun isi randevu tarihini ayarlamak muhim olan konsoloslugu ikna etmek orada uni okudunmu bilmiyorum ama uni okumus olursan sansin biraz daha yuksek oluyor
buna eminim

lovetime_1905

Mesaj gönderen lovetime_1905 » Çrş Eki 28, 2009 4:54 pm

randevu aldigim yer banada demisti bu sekilde olmaz demisti benda ona dedim benim gitmek istedigim universiteler sifir almanca ile kabul vermiyor onde dil ogrenecegim orada dedim sustu siz bilirsiniz dedi zaten o kadinin bir onemi yok ne derse desin onun isi randevu tarihini ayarlamak muhim olan konsoloslugu ikna etmek orada uni okudunmu bilmiyorum ama uni okumus olursan sansin biraz daha yuksek oluyor
buna eminim[/quote]

Evet haklisin ama daha once okumadim... Simdi ben kabul alirsam eger bu sefer saglam gidicem oraya adama koyacam lafi almazsaniz siz kaybedersiniz diyerek lafa baslayacam... Kabul alamazsam yine gidecem anlatacam olm diyecem bu ne dingil hayat bu ne manyak is okul 0 almanca ile kabul vermiyor sen kabul istiyorsun olm illa bileklerimimi keseyim okumaya gidiyorum ulennn diyecem....

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Eki 29, 2009 12:56 am

lovetime_1905 senin iki yillik olman bence red yemene buyuk katki yapmis. o yuzden senin kabul alip daha inandirici yani onlarin senin basarili ve egitim icin gittigine inandirman en hayirlisi olur

lovetime_1905

Mesaj gönderen lovetime_1905 » Prş Eki 29, 2009 1:03 pm

[quote]yolcu54 tarafindan yazilan metin:
lovetime_1905 senin iki yillik olman bence red yemene buyuk katki yapmis. o yuzden senin kabul alip daha inandirici yani onlarin senin basarili ve egitim icin gittigine inandirman en hayirlisi olur[/quote]

Abi ben 2 yillik mezunu degilim ki ben teknik lise mezunuyum elimde sadece bilgisayar ogretmenligini kazandigim gosteren belge var :))

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Eki 29, 2009 2:14 pm

pardon. karistirmisim.