Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe Zertifikat B1

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ucttss

Re: Goethe Zertifikat B1

Mesaj gönderen ucttss » Çrş Eki 17, 2018 2:59 am

herr_sieben yazdı: Pzt Mar 27, 2017 9:55 am sesomolibu@katztube.com
bende alabilir miyim acaba?
merhaba acaba bende alabilir miyim mail i adresin silacancelik@gamil.com

loyal

Mesaj gönderen loyal » Çrş Eki 17, 2018 4:46 am

arkadaşlar lüten goethe sınav tarihleri hakkinda yardımcı olabilirmisiniz nası ögrenebilirm tarihleri ve a2 belgesi için girecem sınav icerigi hakkinda yardimci olabilirmisniz lütfen.
sdkszn123@hotmail.com

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Çrş Eki 17, 2018 11:24 am

sanırım burada değil :roll:

Laseyd

Mesaj gönderen Laseyd » Cmt Şub 02, 2019 4:04 pm

Bana da gönderebilir misiniz.
xlacmedyum11@gmail.com

Veysel balık

Mesaj gönderen Veysel balık » Cmt Şub 09, 2019 10:24 pm

rozva yazdı: Cmt Mar 25, 2017 4:05 pm Rica ederim genşler. Yeter ki işinize yarasın :D. .
Rica etsem bende alabilir miyim.
07veysel@gmail.com

killbill

Mesaj gönderen killbill » Cum Nis 05, 2019 3:17 pm

rozva yazdı: Çrş Mar 22, 2017 2:15 pm Physiker’in paylaştığı linkteki önerilerime ek olarak schreiben ve sprechen bölümünde kullanabileceğin taktik ve kalıpları seninle paylaşabilmem için e-mail adresini yazman yeterli ;) .
Merhaba, banada b1 icin gönderebilir misiniz?
kuzeymengen@gmail.com

Umtylmz21

Mesaj gönderen Umtylmz21 » Cum Nis 05, 2019 7:52 pm

Rica etsem banada atabilirmisiniz umtylmz5075@gmail.com

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Cmt Nis 13, 2019 7:48 pm

rica etsem bana da yollayabilir misiniz
euphrates219@gmail.com

4lwes

Mesaj gönderen 4lwes » Cmt Nis 13, 2019 9:48 pm

Merhaba rica etsem banada gönderebilir misin
orkancalik26@gmail.com

esoong

Mesaj gönderen esoong » Sal Nis 16, 2019 10:35 pm

Merhaba. Haftaya B1 sınavına gireceğim. Sınav ile ilgili yazılanları okudum. Ancak kafam hala biraz karışık. Sprechen için 5 dakika kadar bir hazırlanma süresinin verildiğini okudum. Bu kadar az mı veriyorlar süreyi gerçekten? Ne gibi kalıp cümleler olmalı sprechen ve schreiben bölümlerinde acaba?
bilgi paylaşmak isterseniz mail adresim eso-ong@hotmail.com
Şimdiden teşekkür ederim.

cglrdgkn

Mesaj gönderen cglrdgkn » Pzr Nis 21, 2019 8:39 pm

Merhabalar , ben 3 Nisan'daki B1 Zertifikat Prüfung'a Beyoğlu'nda girdim.
Sprechen 100 Lesen 87 Schreiben 77 Hören 77 aldım ve geçtim. Size verebileceğim en büyük tavsiye verilen konuları iyice anlayıp ona göre hareket etmeniz çünkü konuları anlayıp yorum yapabiliyorsanız %90 geçtiniz demektir. Basit cümleler ve kalıplar ile geçilebilecek bir sınav kendinizi heyecana kaptırmaya hiç gerek yok rahat olun ve konuşurken çekinmeyin cümle kurmamaktansa elinizden geleni yapıp en iyinizi verin. Schreiben için de aynısı geçerli o belirtilen noktalara değindikten sonra istediğiniz gibi süsleyin , girişe ve sondaki selam kısmına dikkat edin (formell veya informell).

seainside90

Mesaj gönderen seainside90 » Çrş Nis 24, 2019 9:39 am

rozva yazdı: Çrş Mar 22, 2017 2:15 pm Physiker’in paylaştığı linkteki önerilerime ek olarak schreiben ve sprechen bölümünde kullanabileceğin taktik ve kalıpları seninle paylaşabilmem için e-mail adresini yazman yeterli ;) .
Merhaba, rica etsem bana da gönderebilir misiniz?

safakberber@hotmail.com

mandalina

Mesaj gönderen mandalina » Çrş Nis 24, 2019 11:57 am

esoong yazdı: Sal Nis 16, 2019 10:35 pm Merhaba. Haftaya B1 sınavına gireceğim. Sınav ile ilgili yazılanları okudum. Ancak kafam hala biraz karışık. Sprechen için 5 dakika kadar bir hazırlanma süresinin verildiğini okudum. Bu kadar az mı veriyorlar süreyi gerçekten? Ne gibi kalıp cümleler olmalı sprechen ve schreiben bölümlerinde acaba?
bilgi paylaşmak isterseniz mail adresim eso-ong@hotmail.com
Şimdiden teşekkür ederim.

Konuşma sınavına girmeden önce 15 dakika hazırlanmanız için süre veriyorlar. Sınıfta gözetmen oluyor hiç bir şekilde sözlük, telefon vs kullanamıyorsunuz. Ben de Sprechen'dan 100 aldım. Benim tavsiyem, ilk başta rahat olun çünkü heyecan yapınca, insan bildiklerini de söyleyemiyor. Sonra gemeinsam etwas planen da karşınızdaki kişiye öneri de bulunacaksınız. Örneğin "was hältst du davon, wenn wir uns zusammen auf die Prüfung vorbreiten?" gibi. Hem siz öneri yapacaksınız hem de karşınızdaki nin önerisine tepki vereceksiniz. Mesela "Das klingt gut.". O kadar kalıp ezberleyin ki boş kaldığınız anda direk söyleyebilin. Ama boş kalmamak için de saçmalamayın bence ağzınıza geleni söylemeyin. Doğru, B1 kelimeleri ve grammerini kullanacağınız bir kaç cümle söyleseniz yeterli. Mesela "Könnten wir uns am Samstag um 13 Uhr treffen?" yerine "Wann hättest du Zeit?" deseniz direk boş olduğu zamanı direkt söyleyecek ve "das passt mir auch gut" diyeceksiniz diğer maddeye geçecekseniz. Uzatınca hata yapma olasılığı artıyor söyleyecek bir şey bulamıyor insan. (Google'da Vorschläge machen, Vorschläge annehmen, Vorschläge ablehnen ve gemeinsam etwas planen yazarsanız örnekler ve kalıp cümleler bulabilirsiniz)

Teil 2'de Präsentation. buna 15 dk hazırlanma süresi var demiştik. birincisi Kendi ülkende durum nasıl? bunun hakkında iki cümle yazsanız yeterli. Diyelim aklınıza mı gelmedi Vor- und Nachteile ye geçin zaman kaybetmeden ve onlara yazın. Yani demek istediğim genel olarak her kısım da söyleyebileceğiniz bir iki cümle olsun. 15 dakikalık süreyi iyi kullanın. Unutmayın çok yanlış cümle kurmanız bir şey değiştirmeyecek eksi puan alacaksanız. Sunumda, her cevaplamanız gereken soruda, bir iki cümleyi doğru kurmanız bence daha önemli. Bu bölümde sunuma başlarken söylemeniz gereken bir iki şey var. Onları da internetten bulabilirsiniz. Youtube 'dada bir iki B1 örneği var onlarda bana yardımcı olmuştu.

Teil 3'te karşınızdaki kişinin sunumundan ona bir soru sormanız gerekiyor. Bu yüzden o sunum yaparken onu dinleyerek ayrıca doğru bir soru yazın. Bu bölümü zaten yaparsanız.

Bu şekilde yazılı olarak anlatınca biraz karışık gelmiş olabilir. Ayrıca sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim. Mail adresim: makarnasosu41@gmail.com

leo98

Mesaj gönderen leo98 » Çrş May 08, 2019 10:53 am

Merhaba ben de 3 Nisan'da Beyoğlu'nda Goethe Zertifikat B1 sınavına girdim Lesen 93, Schreiben 84 Hören ve Sprechen 77 geldi. Konuşmada çok heyecanlandım ve son kısımda partnerimi pek dinlemedim sonra senden soru sormanı bekliyorlar orda bocaladım :D Onun dışında sınavın okuma kısmı iyi geçmişti kelimelere çok çalışmıştım. Schreibenda da kelime bilginiz çok önemli ben süslü yazmaya çalıştım yazımın okunmadığı kısımlar vardı herhalde ordan gitti puanlar :D Hören kısmını söylemiyorum bile tam anlamanız mümkün değil bu seviyede özellikle fabrikalı bir soru vardı pek bişey anlamamıştım . Hören için tavsiyem almanca dizi izlemeniz ben Erasmus için bu sınava girdim geçen sene A2 kurunu Goethe'de tamamlamıştım karşı kurum benden B1 bekliyordu 2 haftam vardı gerçekten ve hep film izledim kelimeleri çıkardım defter tuttum ve sınavı o şekilde geçebildim. Aklıma gelenler bunlar sorunuz olursa cevaplarım

mesut11

Mesaj gönderen mesut11 » Çrş May 08, 2019 11:03 am

leo98 yazdı: Çrş May 08, 2019 10:53 am Merhaba ben de 3 Nisan'da Beyoğlu'nda Goethe Zertifikat B1 sınavına girdim Lesen 93, Schreiben 84 Hören ve Sprechen 77 geldi. Konuşmada çok heyecanlandım ve son kısımda partnerimi pek dinlemedim sonra senden soru sormanı bekliyorlar orda bocaladım :D Onun dışında sınavın okuma kısmı iyi geçmişti kelimelere çok çalışmıştım. Schreibenda da kelime bilginiz çok önemli ben süslü yazmaya çalıştım yazımın okunmadığı kısımlar vardı herhalde ordan gitti puanlar :D Hören kısmını söylemiyorum bile tam anlamanız mümkün değil bu seviyede özellikle fabrikalı bir soru vardı pek bişey anlamamıştım . Hören için tavsiyem almanca dizi izlemeniz ben Erasmus için bu sınava girdim geçen sene A2 kurunu Goethe'de tamamlamıştım karşı kurum benden B1 bekliyordu 2 haftam vardı gerçekten ve hep film izledim kelimeleri çıkardım defter tuttum ve sınavı o şekilde geçebildim. Aklıma gelenler bunlar sorunuz olursa cevaplarım
Merhaba kaç güne açıklamışlardı acaba sınav sonucunu ,3 mayıs ta girmiştim ama beklemedeyim meraktan sordum
teşekkürler şimdiden

leo98

Mesaj gönderen leo98 » Prş May 09, 2019 9:54 am

mesut11 yazdı: Çrş May 08, 2019 11:03 am Merhaba kaç güne açıklamışlardı acaba sınav sonucunu ,3 mayıs ta girmiştim ama beklemedeyim meraktan sordum
teşekkürler şimdiden
Sitede yazdıği gibi nisan ve mayıs icin 18 inde açıklanıyor ben 17'si akşam sonucu görebilmiştim online sonuç sayfasından

kristalize

Mesaj gönderen kristalize » Sal Haz 25, 2019 1:16 pm

Merhaba, bana da gönderir misiniz? mervedemir936@gmail.com

hesopatrm

Mesaj gönderen hesopatrm » Sal Haz 25, 2019 4:50 pm

ben de alabilir miyim e-mail : gokberk.ziya@gmail.com

esoong

Mesaj gönderen esoong » Pzt Ağu 05, 2019 10:40 pm

Merhabalar. Nisan sonunda Ösd'nin Zertifikat B1 sınavına girmiştim. 5 gün içinde sonuç açıklanmıştı ve 15 gün içinde de sertifikayı yollamışlardı. Goethe'nin sınavına kayıt olamayanlar için bir alternatif olabilir.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Prş Eyl 03, 2020 3:13 am

rozva yazdı: Cmt Mar 25, 2017 4:05 pm Rica ederim genşler. Yeter ki işinize yarasın :D. .
Eğer hala duruyorsa b1 schreiben icin kalıpları bana da yollar mısın ? sit2_wp2@hotmail.com Teşekkürler