Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe Zertifikat B1

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
alihan92

Goethe Zertifikat B1

Mesaj gönderen alihan92 » Çrş Mar 22, 2017 10:39 am

Merhaba arkadaşlar, Goethe nin B1 sınav içeriği hakkında sınava giren arkadaşların önerilerini tecrübelerini öğrenebilirsem çok sevinirim. Özellikle schreiben örnekleri ve sprechen daki konuşma akışı üzerine kalıplar-genel yapı hakkındaki önerilerinizi beklemekteyim. Şimdiden teşekkürler:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Goethe Zertifikat B1

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 22, 2017 11:00 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

rozva

Mesaj gönderen rozva » Çrş Mar 22, 2017 2:15 pm

alihan92 yazdı:Merhaba arkadaşlar, Goethe nin B1 sınav içeriği hakkında sınava giren arkadaşların önerilerini tecrübelerini öğrenebilirsem çok sevinirim. Özellikle schreiben örnekleri ve sprechen daki konuşma akışı üzerine kalıplar-genel yapı hakkındaki önerilerinizi beklemekteyim. Şimdiden teşekkürler:)
Physiker’in paylaştığı linkteki önerilerime ek olarak schreiben ve sprechen bölümünde kullanabileceğin taktik ve kalıpları seninle paylaşabilmem için e-mail adresini yazman yeterli ;) .

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Çrş Mar 22, 2017 2:40 pm

rozva yazdı:Physiker’in paylaştığı linkteki önerilerime ek olarak schreiben ve sprechen bölümünde kullanabileceğin taktik ve kalıpları seninle paylaşabilmem için e-mail adresini yazman yeterli ;) .
yenicerialihan@gmail.com

Önerilerini çok önceden okudum hatta notlar bile almıştım:) Dediğin gibi bu iki bölüm için çıkardığın taktik ve kalıpları gönderirsen çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler:)

mehmetarikantek

Mesaj gönderen mehmetarikantek » Çrş Mar 22, 2017 9:09 pm

Sprenchen da sonlarda oldugum icin onceden cikan kisilerden sizin konunuz ne gibi sorular sormustum. 5 dk hazirlanma sureci veriyorlar orda aklima bisey gelmezse heyecandan diye . Bekleme esnasinda her konuya ait kucuk kucuk fikirler dusunmeye baslamistim .Sizinde yapmanizi oneriyorum bunu.Sprechenda belli kaliplar Mein thema ist... sonra konun neyse devami.2.basamak Meine personliche erfahrungen.... konuyla ilgili kendi yorumlarin 3.basamak In meinem Heimantland... bizim ulkemizde o konu nasilsa biraz aciklamalar ve 4.basamak da artilar ve eksiler cumlelere Die vorteile sind ...,Die Nachteile sind..Her cumlemin basina nerdeyse İch denke,dass,...Meine Meinung ,dass,....İch glaube,dass... bunlari kullanmistim.Ve karsimdaki kisi kendi konusunu anlatirken hocalardan biri acaba dinliyor mu diye surekli bakiyordu o anlatirken dogruymus gibi kafanizi falan da sallamanizi oneririm.Ve partnerin anlatirken onun konusuyla ilgili kendi kafanizda 1 soru dusunmeni oneriyorum.cunku ogretmen pat diye senin soracagin soru diye sormustu.sprechen daki parterinle plan yapma kisminda da karsindakini iyi dinlemelisin.Schreiben da kiseye kalmis bir sey.Benim sprechenda ki konum aksam yemeginin onemiydi.Bekleme esnasinda sordugum kisilerin sorularida internetten alisveris yapmak faydali mi,ev de beslesigimiz hayvanlar bizim en yakin arkadasimiz mi,yabanci dil bilmenin onemi ve spor yapmakti. Umarim basarirsin hayallerine kavusursuun.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Çrş Mar 22, 2017 9:56 pm

mehmetarikantek yazdı:Sprenchen da sonlarda oldugum icin onceden cikan kisilerden sizin konunuz ne gibi sorular sormustum. 5 dk hazirlanma sureci veriyorlar orda aklima bisey gelmezse heyecandan diye . Bekleme esnasinda her konuya ait kucuk kucuk fikirler dusunmeye baslamistim .Sizinde yapmanizi oneriyorum bunu.Sprechenda belli kaliplar Mein thema ist... sonra konun neyse devami.2.basamak Meine personliche erfahrungen.... konuyla ilgili kendi yorumlarin 3.basamak In meinem Heimantland... bizim ulkemizde o konu nasilsa biraz aciklamalar ve 4.basamak da artilar ve eksiler cumlelere Die vorteile sind ...,Die Nachteile sind..Her cumlemin basina nerdeyse İch denke,dass,...Meine Meinung ,dass,....İch glaube,dass... bunlari kullanmistim.Ve karsimdaki kisi kendi konusunu anlatirken hocalardan biri acaba dinliyor mu diye surekli bakiyordu o anlatirken dogruymus gibi kafanizi falan da sallamanizi oneririm.Ve partnerin anlatirken onun konusuyla ilgili kendi kafanizda 1 soru dusunmeni oneriyorum.cunku ogretmen pat diye senin soracagin soru diye sormustu.sprechen daki parterinle plan yapma kisminda da karsindakini iyi dinlemelisin.Schreiben da kiseye kalmis bir sey.Benim sprechenda ki konum aksam yemeginin onemiydi.Bekleme esnasinda sordugum kisilerin sorularida internetten alisveris yapmak faydali mi,ev de beslesigimiz hayvanlar bizim en yakin arkadasimiz mi,yabanci dil bilmenin onemi ve spor yapmakti. Umarim basarirsin hayallerine kavusursuun.
Tavsiyelerin için teşekkür ederim:)

Sino98

Mesaj gönderen Sino98 » Cum Mar 24, 2017 12:05 am

rozva yazdı:Physiker’in paylaştığı linkteki önerilerime ek olarak schreiben ve sprechen bölümünde kullanabileceğin taktik ve kalıpları seninle paylaşabilmem için e-mail adresini yazman yeterli ;) .

Merhaba,

Pazartesi gunu bende Izmir´de Goethe B1 sinavina girecegimde, kaliplari ve dosyalari benimlede paylasirsaniz sevinirim :)

buraksinan010@gmail.com

sevinctommy

Mesaj gönderen sevinctommy » Cum Mar 24, 2017 12:19 am

alihan92 yazdı:yenicerialihan@gmail.com

Önerilerini çok önceden okudum hatta notlar bile almıştım:) Dediğin gibi bu iki bölüm için çıkardığın taktik ve kalıpları gönderirsen çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler:)
Benimlede paylasabilirseniz cok mutlu olurum
sevinc.tommy@gmail.com

rozva

Mesaj gönderen rozva » Cum Mar 24, 2017 4:27 pm

Her ikinize de mail olarak gönderdim arkadaşlar. Sınavda başarılar :) .

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Cmt Mar 25, 2017 10:44 am

sesomolibu@katztube.com
bende alabilir miyim acaba?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Cmt Mar 25, 2017 1:51 pm

teşekkür edrimm .

Sino98

Mesaj gönderen Sino98 » Cmt Mar 25, 2017 3:43 pm

rozva yazdı:Her ikinize de mail olarak gönderdim arkadaşlar. Sınavda başarılar :) .
Cok tesekkurler aldim mailinizi :)

rozva

Mesaj gönderen rozva » Cmt Mar 25, 2017 4:05 pm

Rica ederim genşler. Yeter ki işinize yarasın :D. .

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Cmt Mar 25, 2017 5:36 pm

mert hocam bana tekrar atabilirmisiniz ?

astateoftrances

Mesaj gönderen astateoftrances » Pzr Mar 26, 2017 2:13 pm

merhaba,

zahmet olmazsa benimle de paylasabilir misiniz?

cavus.simge@gmail.com

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzr Mar 26, 2017 2:37 pm

sesomolibu@katztube.com

black1903

Mesaj gönderen black1903 » Pzr Mar 26, 2017 10:01 pm

Volkan89@yahoo.com
Bana da mail yolliyabilirmisin?

kenkogs

Mesaj gönderen kenkogs » Pzr Mar 26, 2017 10:57 pm

Sahsen beni en zorlayan hören bölümüydü. Zaten gecemedimde dinleme metni okunurken telefon caldi bide onunda etkisi var. sinavim iptal oluyodu hocaya biraz dil doktum ikna ettim o sirada tabi sinav hak getire son bolumu sallamak zorunda kaldim.
sprechen konusunda endiselenmeyin. Ben kendime onceden cok iyi bi tanitim yazdim hoca kendini tanitt dediginde ezberden okudum. diger bolumlerde ortalama bi performans sergiledim sonucta sprechen puanim 87. lesen de kolaydi 78 aldim. schreibende zamani iyi kullanamadim biraz kisa tutmak zorunda kaldim makaleleri o yuzden 64 zar zor gectim.

Sinava nasil calistim diye sorarsaniz a2 den sonra 40 saatlik bi ozel ders aldim. buda 1.5 ay surdu. soylemeyi unutmusum horen puanim 56.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Pzt Mar 27, 2017 8:39 am

kenkogs yazdı:Sahsen beni en zorlayan hören bölümüydü. Zaten gecemedimde dinleme metni okunurken telefon caldi bide onunda etkisi var. sinavim iptal oluyodu hocaya biraz dil doktum ikna ettim o sirada tabi sinav hak getire son bolumu sallamak zorunda kaldim.
sprechen konusunda endiselenmeyin. Ben kendime onceden cok iyi bi tanitim yazdim hoca kendini tanitt dediginde ezberden okudum. diger bolumlerde ortalama bi performans sergiledim sonucta sprechen puanim 87. lesen de kolaydi 78 aldim. schreibende zamani iyi kullanamadim biraz kisa tutmak zorunda kaldim makaleleri o yuzden 64 zar zor gectim.

Sinava nasil calistim diye sorarsaniz a2 den sonra 40 saatlik bi ozel ders aldim. buda 1.5 ay surdu. soylemeyi unutmusum horen puanim 56.

Çok teşekkür ederim:) Umarım hören ı da en kısa sürede geçersiniz.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzt Mar 27, 2017 9:55 am

rozva yazdı:Rica ederim genşler. Yeter ki işinize yarasın :D. .
sesomolibu@katztube.com