Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Formlari - Resimli Anlatim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Sal Oca 28, 2014 2:30 pm

yok hesapta fazla para olmasi hic sikinti cikarmaz. almanyadaki sube islem ucreti olarak 50-60 avro civarinda para isteyecektir, size belirtirler zaten. yatirdigin paranin istedigin kadar miktarini bloke edebilirsin. izmirin istedigi miktari frankfurta soylersin iste 7bin kusurluk kismi (konsoloslugun istedigi miktar) blokeli olsun dersin, geri kalan kismi ise istedigin gibi kullanabilirsin, istersen ustune 1000 euro fazla yatir ertesi gun cek vs..

benim isbanktan bloke hesap acma surecimi anlattigim baslik:

http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... ad_id=6439
Como el Agua..!

yeraltindannot

Mesaj gönderen yeraltindannot » Prş Oca 30, 2014 10:22 am

Simdi ben frankfurt subesini sectim bana en yakin olan o fakat oraya gittigimde okul bana verecegi kimlik bir banka hesabina bagli olacakmis.gidecegim sehir heidelberg ,frankfurta30-40 km her ay frankfurta gitmem gereklimi yoksa telefon bankaciligi ya da internet bankaciligiyla isbank frankfurt subeden baska bir alman bankasina eft yapabilir miyim?birde kart vericekler mi bana?

sanssiz

Mesaj gönderen sanssiz » Pzt Şub 03, 2014 7:07 pm

24 ocakta aps ile basvuru formlarimi yolladim ama hala haber yok . mail adreslerine de mail attim fakat geri donen olmadi ne yapayim arkadaslarr

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Sal Mar 25, 2014 2:09 am

[quote]sanssiz tarafindan yazilan metin:

24 ocakta aps ile basvuru formlarimi yolladim ama hala haber yok . mail adreslerine de mail attim fakat geri donen olmadi ne yapayim arkadaslarr[/quote]

En garanti yol telefon ile bilgi almak daha once forumda bir yerde arkadasin biri telefonunu ve nasil ulasilabilecegini yazmisti. Biraz kurcalarsa bloke hesap ile ilgili konulari kesin bulursun.

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Pzt Mar 31, 2014 12:08 pm

isbank gelsenkirchen subesi swift + hesap ucreti olarak toplamda 240 euro aldilar benden. forumdan da bakiyorum ama hic kimseden benden aldiklari kadar fazla almamislar. ne yapabilirim bu konuda ?
Guney Guldu
Psikolog

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Haz 30, 2014 3:46 pm

arkadaslar merhaba DB tan bloke hesap acacagim formu mail ile mi istemem gerekiyor yoksa sitesindeki formu kullanmam yeterli mi? birde forum da verilen resimli anlatim gorulmuyor yeniden yukleyebilir misiniz?

nerissanerissa

Mesaj gönderen nerissanerissa » Prş Ara 04, 2014 12:57 pm

[small]arkadaslar ben mail olarak yazdim ve hala daha cevap gelmedi herkese ayni formu gonderiyorlarsa acaba bana form konusunda yardimci olabilir misiniz randevu a 5 gun kaldi ve hala daha halledemiyorum[/small]

ltfe

Mesaj gönderen ltfe » Çrş Ara 10, 2014 8:23 pm

Arkadaslar acil ogrenmem gereken bir konu var.Ben vizeye 2 hafta once dik kursu icin basvurdum.Garantor belgemde problem oldugu icin tekrar bloke yada garantor istediler.Soyleki benim diger butun belgelerim konsoloslukta ama pasaportum bende .Belgeleri tamamlayinca getir dediler.Her neyse ben belgeyi bulamadim hala ve kursumu 3 ay sonraya erteleyecegim yetismeyecegi icin.Sizce bu belgeleri geri alabilir miyim cunku red almak istemiyorum.Tekrar sifirdan basvuru yapmak istiyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 11, 2014 10:13 am

tabiki tekrar alabilirsin. Ama hangi belgeyi bulamadin anlamadim?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

BERTAN_TAN

Mesaj gönderen BERTAN_TAN » Sal Ara 23, 2014 1:23 pm

SAYFA 1 DEKI ORNEK LERI ACAMADIM NASIL ACILIOR ?

Hasancan1991

Mesaj gönderen Hasancan1991 » Çrş Mar 25, 2015 7:44 pm

arkadaslar merhaba,
bu hafta almanyadan yukseklisans icin onay belgesi elime ulasti. Ancak basvuru sureci cok kisitli oldugu icin okulla maillesstim ve bi yetkili bana 1 ay ek sure verdi(resmi tarihe ek olarak). Bende bugun konsolosluga gittim ve bi firmayla anlasmali olduklarini soylediler eger tum belgelerimiz hazirsa hemen randevu alin ve gidin vs. belgelerim tabi ki de hazir degildi ve ilk onume cikan engel bu bloke hesap davasi cikti. Oncelikle konsoloslugun hukuk kismindan belge imzalatacakmisim ve bu belgeleri daad\'in sitesinden temin ettim. Onumuzdeki hafta randevuya gidecegim ancak belgeler almanca oldugundan birsey anlayamadim ve dolduramiyorum. Bu konuda yardimci olabilecek arkadas var mi acaba? Ayrica daha sonra is parayi deutsche bank hesabina gonderme kismi geliyo. Benim icin bi diger problem de bu aslinda cunku nasil gonderecegime dair hicbir fikrim yok. Onceki arkadaslarin yazdiklarina bakarak ucuzluk acisindan halkbankin iyi oldugunu farzediyorum ama her donem bu ucretlendirmeler degisiyor galiba. Ayrica bu resimli anlatimlarin hicbirini goremiyorum :(

alituna

Mesaj gönderen alituna » Cmt Eyl 12, 2015 3:53 pm

Linkleri guncellerseniz cok sevinecegim. Yardimlariniz icin cok tesekkurler.

denizzz

Mesaj gönderen denizzz » Cum Tem 08, 2016 11:47 am

Arkadaslar bloke hesaba prayi yatirirken alici adina DB mi yazacagiz yoksa hesap kendi adimiza oldugu icin kendi ismimizi mi

limonlubahce

Mesaj gönderen limonlubahce » Cum Tem 08, 2016 12:30 pm

Eger sorunuzu cevaplamak icin gec kalmadiysam soyleyeyim, alici yerine kendi adinizi yaziyorsunuz. DB yazdigim zaman islemi tamamlayamamistim ben.

denizzz

Mesaj gönderen denizzz » Cum Tem 08, 2016 2:10 pm

Oncelikle cevap icin tesekkur ediyorum.
Bir sorum daha olacakti acaba parayi yatirdiktan sonra bankadan teyit maili mi geliyor paraniz hesabiniza yatmistir diye? Bankadaki gorevli paranin gun icersinden hesaba gececegini belirtti ancak teyit maili gelmesi iki uc haftayi bulur mu ?

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Cum Tem 08, 2016 2:29 pm

Para hesaba gectikten sonra 1-2 gunde mail atiyorlar. Bana para hesaba gectikten 1 gun sonra mail atmislardi.

denizzz

Mesaj gönderen denizzz » Cum Tem 08, 2016 2:36 pm

Cevap icin cok tesekkur ediyorum

flamingo

Mesaj gönderen flamingo » Prş Tem 14, 2016 1:56 pm

Forumda yeniyim. Umarim dogru yere yaziyorumdur. Deutsche Bank tan bloke hesap acmak icin belgeleri sitelerinde bulamadim. " db.student@db.com " Turkiye\'de bulunan temsilcilikleri bu adrese mail atmami soyledir. Fakat herhangi bir cevap alamadim. Bloke hesap belgelerine ulasabilen arkadaslar bilgi verebilirseniz cok sevinirim :)

cemec

Mesaj gönderen cemec » Prş Tem 14, 2016 2:00 pm

[quote]flamingo tarafindan yazilan metin:

Forumda yeniyim. Umarim dogru yere yaziyorumdur. Deutsche Bank tan bloke hesap acmak icin belgeleri sitelerinde bulamadim. " db.student@db.com " Turkiye\'de bulunan temsilcilikleri bu adrese mail atmami soyledir. Fakat herhangi bir cevap alamadim. Bloke hesap belgelerine ulasabilen arkadaslar bilgi verebilirseniz cok sevinirim :)[/quote]

https://www.deutsche-bank.de/pfb/conten ... 4880-34884

bu linkten opening a blocked account for foreign students=18 years tikla geliyor form kardesim