Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize icin zamanim daraldi:(

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Çrş Eki 07, 2009 1:17 am

arkadaslar ben dil kursuna kayit yaptirdim ve 24 kasimda karlsruhede dil kursum basliyor. ben bloke hesap actirip almanyaya gidicem. Fakat bloke hesap forumlarini istanbul alman baskonsoloslugunda muhurletmedim.bunun icin cuma gunu gidicem istanbula ve hemen vakit kaybetmeden orda formlari onaylatip direk konsoloslugun bahcesindeki ups kargo sirketiyle en hizli sekliyle deutschbanka gondericem. Tahminime gore cuma gunu gonderecegim icin 12 ekimde formlarim db\'de olucak. Arkadaslar siteden ogrendigime gore 1 haftada anca aciliyormus hesap.19-20ekimde hesap numaramin geldigini var sayarsam; yine hic vakit kaybetmeden 20-21inde 7800euroyu db da acilmis olan hesabima aktarsam yaklasik 1 hafta icindede hesabima para gectigi ile ilgili db den mail gelicek. arkadaslar dedigim gibi dil kurusm 24 kasimda basliyor. bende tahminimce 25-30ekim arasi Deutschbanktan paramin hesabina gectigi ile ilgili mail geldigince direk vize gorusmesine gidicem.sizce gec kalmis olurmuyum veya bu islemleri daha cok hizlandirmak icin neler yapabilirim.vize gorusmesine parayi yatirdi belgem gelmeden gitsem orda yarin bigun hesabim aktif hale gecicek desem bi terslik cikarmi? ziraat bankasindan yatiricam parayi bu parayi transfer ettigime dair elimde olucak dekontla gitsem ve desem . Lutfen yardimci olun arkadaslar uyku uyuyamiyorum ya gec kalirsam diye...

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Eki 07, 2009 12:57 pm

ziraat bankasindan para bir yada iki is gununden almanyadaki hesaba geciyor. bende bir is gununde gecmisti birkeresinde. en fazla 3 gun surer.
suan vize basvurularinda yogunluk olacagini zannetmiyorum. bu ayin sonuna kadar basvurusan buyuk ihtimalle yetisir. ancak sunu soyleyeyim yetismeme ihtimalide oldugu icin bu aynin 20 sinde felan basvur. bu tarihi mumkun oldugunca gecirme

berk2099

Mesaj gönderen berk2099 » Çrş Eki 07, 2009 1:59 pm

Bloke hesap acmayla ilgili ayrintili bilgiyi asagidaki adresten bulabilirsin.

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ead_id=339