Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2024

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erennx

Re: Vize Ani Defteri - 2024

Mesaj gönderen erennx » Prş May 30, 2024 8:21 pm

ilaydagmc yazdı: Prş May 30, 2024 7:34 pm Merhabalar,
27 Şubatta İst Konsolosluğunda 36F vize görüşmem vardı ve eksik evraklarım nedeniyle 1 aylık süre verildi sonra ek süre talep ettim ve en son 26 Nisan tarihinde tüm evraklarımı gönderdim. Henüz pasaportum elime ulaşmadı 1 ayı geçti bekliyorum. Benim gibi bir durum yaşayan var mı? Bu şekilde beklemek çok zor 🥲
Merhaba bende 9 nisanda eksik evrak teslimi yaptim hala bekliyorum 2 ay oldu artik mental bitmek üzere 🙃

Emresrgl01

Mesaj gönderen Emresrgl01 » Cum May 31, 2024 12:16 am

26 nisan evrak teslimi hala pasaport gelmedi artık ne yapacağımı nereye derdimizi anlatacagımı bilemez oldum

Canbey34

Mesaj gönderen Canbey34 » Cum May 31, 2024 12:17 am

Emresrgl01 yazdı: Cum May 31, 2024 12:16 am 26 nisan evrak teslimi hala pasaport gelmedi artık ne yapacağımı nereye derdimizi anlatacagımı bilemez oldum
daha 1 ay yeni bitmiş hangi vize türü süre normal

Emresrgl01

Mesaj gönderen Emresrgl01 » Cum May 31, 2024 12:48 am

Ulusal içsular gemici vizesi fazla yorum gereken bir durum yok vize başvurusunda o yüzden gidemedigim hergün maddi açıdan zarar

Talha1564

Mesaj gönderen Talha1564 » Cum May 31, 2024 11:45 am

Arkadaşlar merhaba ben 2 mayısta 36f için Ankara konsolosluğuna başvuru yaptım fakat randevuların geç atanması Ankara konsolosluğuyla ilgili kötü yorumlar biraz daha zor vize vermesi ve düşük bir yks puanıyla gidiyor olmam beni biraz endişelendiriyor bu yüzden randevumu İstanbul konsolosluğundan almak istiyorum ama nasıl bir yol izlemeliyim sadece başvururken ikamet ettiğim yerimi değistirmeliyim bir sıkıntı olurmu veya komple adresimi ikametgahımı e devletten değistirip o şekildemi başvuru yapim beni bi aydınlatırsanız sevinirim

Fatihmrza

Mesaj gönderen Fatihmrza » Cum May 31, 2024 12:39 pm

Bence uzun bekleme sürelerinin neden eksik evrak. Eksik evrak olduğu gibi, eksik evraktan sonra sessizlik süresini bekleseniz dahi çok daha fazla uzuyor. Bundan dolayı tavsiyem, vize başvuracaklar eksik evrak ile başvurmaktansa randevusunu ertelesin daha iyi.

milomurphy

Mesaj gönderen milomurphy » Cum May 31, 2024 12:52 pm

Talha1564 yazdı: Cum May 31, 2024 11:45 am Arkadaşlar merhaba ben 2 mayısta 36f için Ankara konsolosluğuna başvuru yaptım fakat randevuların geç atanması Ankara konsolosluğuyla ilgili kötü yorumlar biraz daha zor vize vermesi ve düşük bir yks puanıyla gidiyor olmam beni biraz endişelendiriyor bu yüzden randevumu İstanbul konsolosluğundan almak istiyorum ama nasıl bir yol izlemeliyim sadece başvururken ikamet ettiğim yerimi değistirmeliyim bir sıkıntı olurmu veya komple adresimi ikametgahımı e devletten değistirip o şekildemi başvuru yapim beni bi aydınlatırsanız sevinirim
Sanırım ikametini değiştirdikten sonra 3 ay beklemen gerekiyor istanbuldan başvurmak için yanlış bilgi olmasin sen yine bir bak. Ve zor vize verme gibi bir durum yok bence belgelerin tamsa korkma

milomurphy

Mesaj gönderen milomurphy » Cum May 31, 2024 12:56 pm

MemetGorkemCınar yazdı: Prş May 30, 2024 10:44 am Akradaşlar Merhaba Ankara 36F Şubat ayında en son 07.02.2024 de İDATA dan talep oluşturan bir arkadaş atandı. Şubat ayında bekleyen başka kimler var lütfen bana ulaşır mısınız? Telegram grubunda en son 18.02.2024 tarihli bir arkadaşımız var ona halen atama yapılmadı. 07-18.02.2024 tarihleri arasında olan arkadaşlardan atanan var mı? Lütfen geri dönüş bekliyorum...
Atamaniz yapılınca haber verebilirseniz çok sevinirim. Ben konsolosluğu aradım 36f tipi vizeye yoğunluk olduğunu ve şu anda tarih atayamadiklarini söylediler. Bence bir anda atayacaklar subat ve mart ayindakileri
En son milomurphy tarafından Cum May 31, 2024 12:58 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Emresrgl01

Mesaj gönderen Emresrgl01 » Cum May 31, 2024 12:57 pm

Arkadaşlar almanyadan bir avukat ile anlaşsam benim vize sürecime faydası olabilirmi vizenin geciktiği her gün en doğal insan haklarından olan çalışma hakkına mani olmaları demek olmuyor mu .Daha önce avukat ile vize sürecinde destek alan oldu mu acaba !Ana sorun olumlu olumsuz olması değil ağırdan aldıklarını düşünüyor olmam :)

kyuryi

Mesaj gönderen kyuryi » Cum May 31, 2024 1:26 pm

2 Kasım 2023 tarihinde başvurduğum 44F vizesine az once kavuştum. Hala elim ayagim titriyor :D herkese teşekkür ederim yardimlari icin, bol sanslar hepinize

fsmyrna

Mesaj gönderen fsmyrna » Cum May 31, 2024 1:26 pm

Herkese merhaba,
Bugün İzmir Almanya başkonsolosluğunda 36F için randevum vardı. Sizler için gerekli tüm belgeleri ve sorulan soruları paylaşmak istiyorum. Uzun bir süre bekledim. Umarım bu bilgiler sizler için faydalı olur. Öncelikle gerekli belgeleri listeleyelim:
-Lisans lise diploması ve almanca veya ingilizceye çevrilmiş 2 adet kopyaları
-Üniversite kabulü 2 adet
-A/T 11 belgesi 2 adet
-kurs kayıt belgesi 2 adet (IBZ Essen'a sadece B1 kuru için Haziran başlangıçlı kayıt yaptırdım.)
-Motivasyon almanca 2 adet
-06 blocked amount confirmation belgesi 2 adet
-2 biyometrik foto
-parayı yolladığıma dair dekont 2 adet (Bunu Expatrio verdi zaten 06 belgesiyle beraber)
-2 adet ingilizce transkript
-2 adet renkli pasaport kopyası (Siyah-beyaz da götürdüm ama renklileri aldı.)
-2 adet barkodlu randevu belgem (Götürdüm bunu da ama almadılar gerek yok sanırım.)
-2 adet 36f vize istenen belgelerin yazdığı belge (Bunu da almadılar.)
-2 adet başvuru formu
-Almanca ÖSD A2 belgemin 2 adet kopyası
Görüşme deneyimimden ve bana sorulan sorulardan da bahsedeyim:
-Konuşma genel olarak Türkçe geçti. Verdiğim belgelerle ilgili sorular sordu genel olarak.
-Hangi vize için geldin, ne yapacaksın?
-Üniversite sınavına ne zaman girdin?
-Üniversiteyi bitirdikten sonra ne yaptın?
-Almanya'da nerede kalacaksın?
-Almanya'da akraban var mı?
-Almanca kursumun ne zaman başlayıp ne zaman bittiğini doğruladı bana söyleyerek.
-Almancayı kursta mı öğrendin? Hangi kursa gittin?
-ÖSD sınavına ne zaman girdin?
-Başka hangi üniversitelerden kabul aldın?
-Master'ı bitirdikten sonra ne yapacaksın?
-Sadece B1 kayıt belgemle ilgili sorun yaşadı diğer kurlara da kayıt belgen lazım dedi ama sonra herhalde içeriye gidip sordu geldi ve şimdilik gerek yok eğer isterlerse seni arayacaklar dedi. (arama olmadı veya mail gelmedi.)
-Alacağın dersleri söyler misin? (5 tane saydım yeterli benim için dedi.)
-Üniversite kaç sömestr?
-Biraz almanca konuşalım kendini tanıt dedi.
-Almanya'da ne yapacaksın? (Almanca)
-Bana belge verdi parayı ödediğime dair dekont gibi barkodlu bir belge. Altta da mail adresi yazıyor. Eğer eksik bir belge varsa ve istersek bu maile yollarsın dedi.
Teşekkür edip çıktım.
30 Mayıs 2024 tarihinde saat 17:25'te Yurtiçi kargodan pasaportumun kargoya verildiğinin haberini aldım. 31 Mayıs 2024 sabahı da pasaportum elime ulaştı. Gidiş tarihime 18 Mayıs yazmıştım ama randevu tarihimden 2.5 ayı geçen bir süre sonunda vizem elime ulaştığı için 31 Mayıstan başlamak üzere (kursumdan bir kaç gün önceye vermişler ama zaten ben kursu erteletmek zorunda kaldım bir sonraki aya. Çünkü gelmeyeceğini düşünmeye başlamıştım.) 1 yıllık multi vize vermişler.
Bu arada mesaj gelmesinden 1 gün önce de çok uzun süre gelmediği için konsolosluğa dilekçe vermiştim durumumu açıklayan. Artık onun etkisi mi yoksa denk mi geldi bilmiyorum ertesi gün mesaj geldi.
İzmir'den 36F için vizeye girecek arkadaşlar lütfen en az 1 sene bekleyeceklerini göz önünde bulundurarak başvuru yapsınlar. Ben 25 Mayıs 2023 tarihinde başvuru yaptım ve 31 Mayıs 2024 tarihinde vizemi aldım. 372 gün... Vize bekleyen arkadaşlara sabır diliyorum. Umarım verdiğim bilgiler sizlerin de işine yarar. Sorularınız olursa fırsatım oldukça cevap vermeye çalışırım.
Not: Benden başka herhangi bir belge istemediler. Eksiksiz gitmiştim vizeye. Yukarıda yazdığım belgeleri temin ederseniz sıkıntı yaşamazsınız.
Not2: Dijital İletim tarihi hakkında da bilgim yok çünkü hiçbir mailime cevap verilmedi. Dortmund'da yaşayan arkadaşıma Essen auslanderbehördeyi arattım ve oradan da bir bilgi alamadım.
İzmir 36F-Dil kursu Essen-okul kabul duisburg-essen üni
Başvuru Tarihi:25.05.2023
Randevu Atanma:21.02.2024
Randevu Tarihi:11.03.2024
Kargo mesaj: 30.05.2024
Vize Geliş: 31.05.2024 (1 yıllık multi)

MemetGorkemCınar

Mesaj gönderen MemetGorkemCınar » Cum May 31, 2024 2:40 pm

milomurphy yazdı: Cum May 31, 2024 12:56 pm Atamaniz yapılınca haber verebilirseniz çok sevinirim. Ben konsolosluğu aradım 36f tipi vizeye yoğunluk olduğunu ve şu anda tarih atayamadiklarini söylediler. Bence bir anda atayacaklar subat ve mart ayindakileri
Merhabalar bende konsolosluğu aramıştım. Lütfen grkmcnr44@gmail.com mail adresime bir mail atar mısınız?
Ankara 36F-Duisburg Essen Uni. Şartlı Kabul
Dil okulu: Köln
Eşli İDATA Randevu Talep: 11.03.2024

Fatihmrza

Mesaj gönderen Fatihmrza » Cum May 31, 2024 3:26 pm

fsmyrna yazdı: Cum May 31, 2024 1:26 pm Herkese merhaba,
Bugün İzmir Almanya başkonsolosluğunda 36F için randevum vardı. Sizler için gerekli tüm belgeleri ve sorulan soruları paylaşmak istiyorum. Uzun bir süre bekledim. Umarım bu bilgiler sizler için faydalı olur. Öncelikle gerekli belgeleri listeleyelim:
-Lisans lise diploması ve almanca veya ingilizceye çevrilmiş 2 adet kopyaları
-Üniversite kabulü 2 adet
-A/T 11 belgesi 2 adet
-kurs kayıt belgesi 2 adet (IBZ Essen'a sadece B1 kuru için Haziran başlangıçlı kayıt yaptırdım.)
-Motivasyon almanca 2 adet
-06 blocked amount confirmation belgesi 2 adet
-2 biyometrik foto
-parayı yolladığıma dair dekont 2 adet (Bunu Expatrio verdi zaten 06 belgesiyle beraber)
-2 adet ingilizce transkript
-2 adet renkli pasaport kopyası (Siyah-beyaz da götürdüm ama renklileri aldı.)
-2 adet barkodlu randevu belgem (Götürdüm bunu da ama almadılar gerek yok sanırım.)
-2 adet 36f vize istenen belgelerin yazdığı belge (Bunu da almadılar.)
-2 adet başvuru formu
-Almanca ÖSD A2 belgemin 2 adet kopyası
Görüşme deneyimimden ve bana sorulan sorulardan da bahsedeyim:
-Konuşma genel olarak Türkçe geçti. Verdiğim belgelerle ilgili sorular sordu genel olarak.
-Hangi vize için geldin, ne yapacaksın?
-Üniversite sınavına ne zaman girdin?
-Üniversiteyi bitirdikten sonra ne yaptın?
-Almanya'da nerede kalacaksın?
-Almanya'da akraban var mı?
-Almanca kursumun ne zaman başlayıp ne zaman bittiğini doğruladı bana söyleyerek.
-Almancayı kursta mı öğrendin? Hangi kursa gittin?
-ÖSD sınavına ne zaman girdin?
-Başka hangi üniversitelerden kabul aldın?
-Master'ı bitirdikten sonra ne yapacaksın?
-Sadece B1 kayıt belgemle ilgili sorun yaşadı diğer kurlara da kayıt belgen lazım dedi ama sonra herhalde içeriye gidip sordu geldi ve şimdilik gerek yok eğer isterlerse seni arayacaklar dedi. (arama olmadı veya mail gelmedi.)
-Alacağın dersleri söyler misin? (5 tane saydım yeterli benim için dedi.)
-Üniversite kaç sömestr?
-Biraz almanca konuşalım kendini tanıt dedi.
-Almanya'da ne yapacaksın? (Almanca)
-Bana belge verdi parayı ödediğime dair dekont gibi barkodlu bir belge. Altta da mail adresi yazıyor. Eğer eksik bir belge varsa ve istersek bu maile yollarsın dedi.
Teşekkür edip çıktım.
30 Mayıs 2024 tarihinde saat 17:25'te Yurtiçi kargodan pasaportumun kargoya verildiğinin haberini aldım. 31 Mayıs 2024 sabahı da pasaportum elime ulaştı. Gidiş tarihime 18 Mayıs yazmıştım ama randevu tarihimden 2.5 ayı geçen bir süre sonunda vizem elime ulaştığı için 31 Mayıstan başlamak üzere (kursumdan bir kaç gün önceye vermişler ama zaten ben kursu erteletmek zorunda kaldım bir sonraki aya. Çünkü gelmeyeceğini düşünmeye başlamıştım.) 1 yıllık multi vize vermişler.
Bu arada mesaj gelmesinden 1 gün önce de çok uzun süre gelmediği için konsolosluğa dilekçe vermiştim durumumu açıklayan. Artık onun etkisi mi yoksa denk mi geldi bilmiyorum ertesi gün mesaj geldi.
İzmir'den 36F için vizeye girecek arkadaşlar lütfen en az 1 sene bekleyeceklerini göz önünde bulundurarak başvuru yapsınlar. Ben 25 Mayıs 2023 tarihinde başvuru yaptım ve 31 Mayıs 2024 tarihinde vizemi aldım. 372 gün... Vize bekleyen arkadaşlara sabır diliyorum. Umarım verdiğim bilgiler sizlerin de işine yarar. Sorularınız olursa fırsatım oldukça cevap vermeye çalışırım.
Not: Benden başka herhangi bir belge istemediler. Eksiksiz gitmiştim vizeye. Yukarıda yazdığım belgeleri temin ederseniz sıkıntı yaşamazsınız.
Not2: Dijital İletim tarihi hakkında da bilgim yok çünkü hiçbir mailime cevap verilmedi. Dortmund'da yaşayan arkadaşıma Essen auslanderbehördeyi arattım ve oradan da bir bilgi alamadım.
Tebrikler, hayırlı olsun vizeniz.

Emresrgl01

Mesaj gönderen Emresrgl01 » Cum May 31, 2024 3:42 pm

1 yıldan daha fazla beklemek şaka mı yapıyor bunlar😕

fsmyrna

Mesaj gönderen fsmyrna » Cum May 31, 2024 4:02 pm

Fatihmrza yazdı: Cum May 31, 2024 3:26 pm Tebrikler, hayırlı olsun vizeniz.
Teşekkür ederim :)
İzmir 36F-Dil kursu Essen-okul kabul duisburg-essen üni
Başvuru Tarihi:25.05.2023
Randevu Atanma:21.02.2024
Randevu Tarihi:11.03.2024
Kargo mesaj: 30.05.2024
Vize Geliş: 31.05.2024 (1 yıllık multi)

oğuz

Mesaj gönderen oğuz » Cum May 31, 2024 7:34 pm

kyuryi yazdı: Cum May 31, 2024 1:26 pm 2 Kasım 2023 tarihinde başvurduğum 44F vizesine az once kavuştum. Hala elim ayagim titriyor :D herkese teşekkür ederim yardimlari icin, bol sanslar hepinize

Öncelikle vizeniz için tebrik ederim umarım oraya gidince de başarılı olursunuz. Süreç nasıl ilerledi sadece dil kursu için mi gittiniz, mülakatınız nasıl geçti, ayrıca orada çalışmak gibi bir amacanız var mı?

dicleka

Mesaj gönderen dicleka » Cum May 31, 2024 8:10 pm

Merhaba Arkadaşlar,
Almanya'da şartlı kabul ile master programına gidip dil okulundan sonra bölüme başlamak istiyorum ancak idata'nın sitesinde soru ağacında beni ne yaparsam yapayım 36f e yönlendirdi. Master için 40f'e başvurmam gerekiyormuş. Başvurumu 4 gün önce yaptım ancak hala atama bekliyorum sizce başvurumu iptal edip 40f'den tekrar randevu talebi oluşturmalı mıyım? bu görüşme esnasında sorun yaratır mı? bu durumu yaşamış birisi cevap verebilirse çok sevinirim.

kyuryi

Mesaj gönderen kyuryi » Cum May 31, 2024 8:46 pm

oğuz yazdı: Cum May 31, 2024 7:34 pm
Tesekkur ederim dilekleriniz icin. Sadece 44F basvurusunda bulundum kurs sonrasi ausbildung yapmak istedigimi soyledim lisede mezun oldugum bolumle alakali. Gorusmede eyaletimi, nerede kalacagimi, kurs saatini, almanya'da akrabam olup olmadigini, kursum bitince ne yapacagimi ve hatirlayamadigim ama herkese asagi yukari ayni sekilde sorduklari seyleri konustuk. Kasim'da görüşmüştüm haliyle unuttum cogunu :D Almanca olarak da kisaca kendimi tanitmami istediler. Calismayi dusunuyorum evet. 1 yillik multi aldim 8 aylik bir kurs surem vardi ama oraya gidince 1 yilliga tamamlayacaktim zaten.

nonickname

Mesaj gönderen nonickname » Cum May 31, 2024 9:09 pm

dicleka yazdı: Cum May 31, 2024 8:10 pm Merhaba Arkadaşlar,
Almanya'da şartlı kabul ile master programına gidip dil okulundan sonra bölüme başlamak istiyorum ancak idata'nın sitesinde soru ağacında beni ne yaparsam yapayım 36f e yönlendirdi. Master için 40f'e başvurmam gerekiyormuş. Başvurumu 4 gün önce yaptım ancak hala atama bekliyorum sizce başvurumu iptal edip 40f'den tekrar randevu talebi oluşturmalı mıyım? bu görüşme esnasında sorun yaratır mı? bu durumu yaşamış birisi cevap verebilirse çok sevinirim.
Yüksek lisansa şartlı kabul veren bölümler arayışındayım ben de. Hangi okul ve bölümleri biliyorsunuz siz nereye başvurdunuz?

jeddi

Mesaj gönderen jeddi » Cum May 31, 2024 9:16 pm

dicleka yazdı: Cum May 31, 2024 8:10 pm Merhaba Arkadaşlar,
sıkıntı oluyor tabi. başvuru türüne göre belge istiyorlar. benim arkadaşım yaşamıştı iptal edip tekrar randevu aldı