Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

itiraz mektubuma cevap geldi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nilay15

Mesaj gönderen nilay15 » Pzr Kas 25, 2012 1:41 pm

sinava girdim tabiki ama yeeterli puani topluyamadim uni kazanamadim

TOLGA817

Mesaj gönderen TOLGA817 » Pzr Kas 25, 2012 2:52 pm

4 senelik ozel ya da devlet unilere yerlesmen gerekiyor bu arada ip okumak istiyorsun fakat bi uniye giremiyorsun sasirdim acikcasi :D :D

nilay15

Mesaj gönderen nilay15 » Pzr Kas 25, 2012 3:35 pm

evet sifirdan baslayip tip okumak istiyorum yani kurs studenkolleg ve uni boyle burda sairicak bisey yokki bunun icinde burda oss sart oldugunu bilmiyordum yani almanyada ozel uni bile olsa maddi dururumum iyi lise diplomasiyla okuma firsatim olursa bas vurup oyle okumak istiyorum... yani mumkun olur ya olmaz bilmioyrum bunun icinde bilen insanlardan oyrenmek istiyorum sadece kendime dogru yolu bulmak icin ne yapmam konusunda yardimci olurlarsa cok sevinirim...

volkan662

Mesaj gönderen volkan662 » Pzt Kas 26, 2012 2:56 pm

[quote]nilay15 tarafindan yazilan metin:

evet sifirdan baslayip tip okumak istiyorum yani kurs studenkolleg ve uni boyle burda sairicak bisey yokki bunun icinde burda oss sart oldugunu bilmiyordum yani almanyada ozel uni bile olsa maddi dururumum iyi lise diplomasiyla okuma firsatim olursa bas vurup oyle okumak istiyorum... yani mumkun olur ya olmaz bilmioyrum bunun icinde bilen insanlardan oyrenmek istiyorum sadece kendime dogru yolu bulmak icin ne yapmam konusunda yardimci olurlarsa cok sevinirim...[/quote]

Merhaba; Bildigim kadari ile soyle aciklayayim...
Almanya da universite okuyabilmek icin;
1-Turkiye\'de OSS sinavini girerek okumak istedigin bolumu yada ona yakin bir bolumu 4 yillik olarak kazanman gerekir. Kayit yaptirman sart degil sanirim.Ozel veya devlet olsun bir uniden kabul almalisin.
2-Turkiye\'de on lisans mezunu olman gerekir.Eger on lisans mezunu olursan okumus oldugun bolume yakin olan bolumleri almanya\'da 4 yillik olarak okuya bilirsin...

Benim bildiklerim bu kadar suan icin

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Kas 26, 2012 4:16 pm

[quote]volkan662 tarafindan yazilan metin:

[quote]nilay15 tarafindan yazilan metin:

evet sifirdan baslayip tip okumak istiyorum yani kurs studenkolleg ve uni boyle burda sairicak bisey yokki bunun icinde burda oss sart oldugunu bilmiyordum yani almanyada ozel uni bile olsa maddi dururumum iyi lise diplomasiyla okuma firsatim olursa bas vurup oyle okumak istiyorum... yani mumkun olur ya olmaz bilmioyrum bunun icinde bilen insanlardan oyrenmek istiyorum sadece kendime dogru yolu bulmak icin ne yapmam konusunda yardimci olurlarsa cok sevinirim...[/quote]

Merhaba; Bildigim kadari ile soyle aciklayayim...
Almanya da universite okuyabilmek icin;
1-Turkiye\'de OSS sinavini girerek okumak istedigin bolumu yada ona yakin bir bolumu 4 yillik olarak kazanman gerekir. Kayit yaptirman sart degil sanirim.Ozel veya devlet olsun bir uniden kabul almalisin.
2-Turkiye\'de on lisans mezunu olman gerekir.Eger on lisans mezunu olursan okumus oldugun bolume yakin olan bolumleri almanya\'da 4 yillik olarak okuya bilirsin...

Benim bildiklerim bu kadar suan icin[/quote]

Forumda bolca bilgi var Almanyada uni okumak icin itiraz dilekcesi nasil yazilir bile var... tek yapman gereken bakmak
So geht nicht !

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Sal Ara 25, 2012 4:56 pm

Selam,

Gecen hafta Konsolosluga gittim,itiraz dilekcemin akibetini ogrenmek icin..Sansima vize muduru de ordaydi.Meurla konustu sonra da memur bana:\'\'Evet,sizi hatirladi(zaten herkes taniyor beni orda :)) ama 26 Araliga kadar zamani var ve henuz islem bitmemis birsey soyleyemeyiz\'\' dedi...26 Aralikta dilekce verileli tam 2 ay olacak..Cevap olumsuzsa ne diye bu kadar bekliyorlar onu anlamadim.Eger Yabancilar Subesinin cevabini bekliyor derseniz hayir derim.Cunku Almanyaki memur adimi duydugu anda simsek hiziyla cevap verecegine eminim..Yani ordan cevap en az bir ay once gelmistir..Biliyorum sonucta bekleyecem ama merak iste...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Ara 25, 2012 5:22 pm

Uzun bir red mektubu yaziyorlardir.Gerekceleri belirten.

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Sal Ara 25, 2012 5:31 pm

hmmmCevabin icin sagolasin eren..Ben de olumsuz olacak diye dusunuyorum.Ama bana gelen red mektubunda zaten gerekceler uzun uzun ve de tum ayrintilariyla belirtilmisti..Demek bu defaki 5 sayfa falan olacak

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Ara 25, 2012 6:54 pm

Yabancilar polisi bu kadar olumsuzken konsolosluk olumlu bir cevap verebilir mi bilmiyorum.Ben itiraz mektubunu temmuzda yolladim.Yabancilar polisiyle 1 2 kez maillestik konsolosluk halen oradan haber bekledigini soyluyor.5 ay oldu:) Keske artik uzun uzun bir gerekce mektubu gonderseler diyorum.

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Prş Ara 27, 2012 2:12 am

Senin durum da vahimmis..Ama belli bir suresi yok mudur itirazi cevaplamak icin.Gerci sen mutlaka arastirmissindir diye dusunuyorum..Sana da hayirlisini diliyorum ne diyeyim baska..
Selametle kal

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Ara 27, 2012 8:34 am

Buyukelcilige kalsa yabancilar polisinden 6 ay icin de haber gelmezse ancak o zaman fax cekip islemleri hizlandirmaya calisabiliyorlarmis.Tabiki beni oyalamak icin soylenen bir yalan.Yabancilar polisini arayinca bu sefer bizi cok rahatsiz ediyorsunuz diyorlar.Umarim hepimizin sonuclari olumlu olur ama artik imkansiz gibi.