Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
volkan662

Mesaj gönderen volkan662 » Cmt Tem 07, 2012 5:34 pm

Isin en zor kisminin bu vize olmasi insani stresin gobegine itiyor...En hizli ve en bereketli konsolosluk hangisi onu dusunuyorum artik:)

ozgun427

Mesaj gönderen ozgun427 » Cmt Tem 07, 2012 10:27 pm

merhaba arkadaslar, uzun zamandir takip ediyorum forumu artik benimde basvuru zamanim geldi :))) paderborndan sartli kabul aldim ama herhangi bir dil kursuna kayit yaptirmadim zaten kagitta 9. ayin ilk haftasinda paderbornda olup kaydinizi yaptirabilirsiniz yaziyor
bende oyle dicem gorusmede 9. ayin ilk haftasina isticem sizce sorun olurmu bu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 08, 2012 5:58 pm

dil kursuna kayit yaptirdigina dair de bir belge gerekebilir ayrica. kabul aldigin yerle gorusup alabilirsin.

tylnhsynsglm

Mesaj gönderen tylnhsynsglm » Çrş Tem 11, 2012 12:26 pm

139 gun sonra vizemin onayladigini soyleyen telefon aldim :):):):).139 gun :):):):) dile kolay:):)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Tem 11, 2012 12:39 pm

[quote]tylnhsynsglm tarafindan yazilan metin:

139 gun sonra vizemin onayladigini soyleyen telefon aldim :):):):).139 gun :):):):) dile kolay:):)[/quote]

Tebrikler Huseyin :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

serhat29

Mesaj gönderen serhat29 » Çrş Tem 11, 2012 12:42 pm

hayirli olsun egitim hayatinda basarilar.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Tem 11, 2012 12:58 pm

tylnhsynsglm tebrikler;)Egitim hayatinda basarilar.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Tem 11, 2012 1:59 pm

almanyada bol sans huseyin :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş Tem 11, 2012 2:27 pm

Hadi hayirli olsun Huseyin.

tylnhsynsglm

Mesaj gönderen tylnhsynsglm » Çrş Tem 11, 2012 3:55 pm

tesekkurler herkese ...vize bekleyen herkese bol sans :)

sway

Mesaj gönderen sway » Çrş Tem 11, 2012 4:11 pm

139 gun sonra vizemin onayladigini soyleyen telefon aldim :):):):).139 gun :):):):) dile kolay:):)[/quote]

Allah iyi sabir vermis sana. :D bn umudumu keserdim. ama nedne bukadar uzun surdu anlamiyorum :S

hayirlis olsun :)

ozgun427

Mesaj gönderen ozgun427 » Çrş Tem 11, 2012 8:22 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

dil kursuna kayit yaptirdigina dair de bir belge gerekebilir ayrica. kabul aldigin yerle gorusup alabilirsin.[/quote]

einschreibfrist: Vom 10.09 - 21.09. 2012 findet im International Office die Enschreibung statt. Bitte halten Sie diese First unbedingt ein, weil Sie andernfalls Ihren Platz im Deutschkurs verlieren.

Sprechzeiten fur die Einschreibung: Montag bis Freitag von 10.00 - 11.30 Uhr Mittwoch .....
sowie nach telefonischer Vereinbarung mit Frau Schrade tel : ........

yaziyor
Ben simdi bunu sunsam sadece, dil kursu kayit belgesine gerek var midir ?
Paderbornun sartli kabulunde yazan yazinin bir kismi

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Prş Tem 12, 2012 12:42 am

hayirli olsun ama belli ki senin haberin yok sen vizeye basvurdugun zamanla vizeyi aldigin bu uzun zaman arasinda cok sey degisti yunanistan almanyanin ilcesi oldu, basbakan Schweinsteiger oldu, ucuncu dunya savasi basladi, almanlar tekrar marka donduler (surekli mark zamaninda bole degildi almanyanin hali diyenler rezil oldular ) Turkiye almanya arsindaki vize kalkti, gurkan egitim bakani oldu daha neler neler:)

tylnhsynsglm

Mesaj gönderen tylnhsynsglm » Prş Tem 12, 2012 2:18 am

[quote]bilgisizadam tarafindan yazilan metin:

Allah iyi sabir vermis sana. :D bn umudumu keserdim. ama nedne bukadar uzun surdu anlamiyorum :S

hayirlis olsun :)[/quote]Valla zor oldu sabretmek ama oluruna biraktim diyim ben sana .uzun surmesinin nedeni de konsolosluk sagolsun ilk basvurum da 3 gun sonra verdigi reddi yanlis adrese gondermis . 2 ay sonra itira dilekcemi verebildim .sonrada bugune kadar geldik iste...:):):) bir kere daha askerlik yapmis gibi oldum :)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Tem 14, 2012 6:47 pm

Hayirli ugurlu olsun kardesim almanayda gorusurz umarim allah herseyin hayirlisi versin...Izmirden zaferle cikiyoruz :Ddikkatinizi cekerim
So geht nicht !

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Prş Tem 19, 2012 1:37 pm

14 subat ta basvurdugum vize islemleri bugun sonuclandi 5 aydan fazla bir surede

sway

Mesaj gönderen sway » Prş Tem 19, 2012 1:45 pm

[quote]Borumu tarafindan yazilan metin:

14 subat ta basvurdugum vize islemleri bugun sonuclandi 5 aydan fazla bir surede[/quote]

vizeni alabildin mi bari? hayirli olsun :)

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Cum Tem 20, 2012 12:11 am

tabi aldik sonunda bugun aldim

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Tem 20, 2012 12:17 am

Cok tuhafima gidiyor bu vizelerin bu kadar uzun suruyor olmasi. Filistin\'den gelen bir tanidigim var 1 haftada vermisler vizesini yahu. Niye Turkiye\'de boyle bir ayrimcilik var?

Huseyin Mitanni

Mesaj gönderen Huseyin Mitanni » Cum Tem 20, 2012 12:21 pm

Herkese selamlar..3 Gun once Hannoverde Devletler genel hukukunda master yapmak icin Ankaradaki Alman konsolosluguna basvurdum..Mulakata girdigimde gorevli bayan herkese sordugu sorulari bana da sordu..Su an ne is yaptigimi sorunca; 2,5 senedir serbest avukat ve ayni zamanda belediye ile sozlesmeli avukat oldugumu ve buna dair avukatlik kimlik fotokopisi ile belediye ile yaptigim sozlesmenin birer ornegini kendisine verdim..Daha sonra neden Almanyada master yapmak istedigimi sorunca;devletler genel hukuku alaninda master yapmak istedigimi,Turkiyede sadece Prof.Huseyin pazarcinin dunya capinda tanindigini,Turkiyede yuksek lisans yapsamda bunun pek yararli olmayacagini ve kendi okudugum universitedeki anabilim dali baskaninin bile yar. doc oldugunu soyledim bu acidan avrupada master yapmamin daha iyi olacagini belirttim.Bunun yaninda devletler genel hukukunun kaynaklarinin her ulke icin ayni oldugunu soyledim yani Almanya veya baska bir avrupa ulkesinde okumanin bu acidan bir farkinin olmadigini belirtmek icin.Neden Almanyayi sectigimi sorunca da; ben Ingiltere ,Almanya,Isve ve Avusturya ya baktigimi ve hem avrupada master yapan arkadaslar, bizzat yaptigim arastirmalar,universitedeki hocalarin tavsiyeleri ve en nihayetinde egitim danismanliginin tavsiyesi uzerine Almanyayi sectigimi ki zaten egitim danismanligi araciligiyla basvurdugumu soyledim.Daha sonra Almanyadaki hangi universiteleri arastirdigimi sordu; ben de Heidelberg,Hannover ve Humbolt a baktigimi; bunu uzerine bayan, buralarda devletler hukuku alaninda master programi var mi ; ben de evet yani danismanligin verdigi bilgiye gore var dedim..Kendisi Almancamin olup olmadigini sordu; ben de Almancam yok ama Ingilizcem var dedim, kendisi bir dil kursuna kaydolabilirdin dedi. Ben ise benim akademik almancaya ihtiyacimin oldugunu, benim oturdugum yerde dil kursu olmamakla beraber en yakin kursun da aile birlesimi icin egitim verdigini ve benimde zaten kendimi ifade etmem icin ingilizcemin yeter oldugunu soyledim..Daha sonra eger ret alirsan ne yapacaksin dedi...Ben de mecbur Turkiyedeki bir universite de baslayacagimi daha sonra universite araciligiyla Avrupaya gitmeye calisacagimi soyledim ve zaten Turkiye de baslamak icin gerekli sartlara sahip oldugumu belirtip UDS ve ALES ten gectigime dair belgeleri kendisine gosterdim..Bunun yaninda dosya dahilinde iki akademisyen hocamin referans mektuplarinida dosyaya ekledim ve ayni zamanda tapu orneginide..Sonra medeni halimi sordu ben de bekarim dedim..bundan sonra tamam deyip ogleden sonra birde amirleriyle gorusecegimi soyledi..Ogleden sonra tekrar geldigimde bu sefer buna gerek kalmadigini soyleyip gonderdiler...BU DURUMDA VIZEYI ALMA SANSIM NEDIR..NOT: AYRICA UNIVERSITE VE DIL KURSUNDAN DA KABUL ALDIM VE BLOKE HESAP ACTIM..SONUC OLARAK DA YINE DIL KURSU ILE UNIVERSITENIN YAKIN OLUP OLMADIÐINI SORDULAR..BEN DE TABI TAM EMIN OLMAMAKLA YAKIN DEDIM CUNKU ZATEN IKISI DE HANNOVEDE...CEVAPLARINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM...

Kilitli