Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

!!!Konsolosluk Maceram !!!

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ulke

!!!Konsolosluk Maceram !!!

Mesaj gönderen Ulke » Cum Ara 05, 2014 11:10 pm

Ben gecen yil dil kursu icin Alman konsolosluguna Vize basvurusunda bulundum Sanirim sadece bana eksik evrak denmemis dil okulu vizesine benden motivasyon mektubu ayrintili ozgecmis istediler bir de sgk dokumu.turkiyede universite mezunuyum ve Mezun olduktan Sonra Bu zamana Kadar ne yapmisim ( mali musavir olmusum spk Temel duzey lisanslama sinavini kazanmisim falan falan ispat etmemi istediler)Vize randevusuna Sabah 7 de gittiysem evraklari ayni gun icinde Saat 15 e Kadar vermem istendi.ablam o gun ise gitmedi Herseyi istedikleri saate Kadar hazirladim ve gittim kapida bir amca Vardi gec iceriye kendin ver dedi.memur senin burda ne ISIN Var kapiya biraksaydin Niye buraya Kadar geldin falan bi dovmedigi kaldi.hmmm her Neyse simdi Master programina hazirlik icin ogrenci vizesi basvurusunda bulunacagim.ben Bu Konsoloslukta Nasil davranacagimi kestirebilmis degilim.dingonun ahiri gibi.hayir dusunuyorumda insanlarin geleceklerini Bu Kadar magdur etmeye Bu Kadar lacka hizmetle kustahca yaklasarak insanlara neyi ispat etmeye calistiklarini anlayabilmis degilim.bu konuda calismalar yapilmaya yukarida okudugum gibi 2011 de baslanmis ancak hic bir degisiklik olmanin anlasilan.ha geleyim dil kursu vizesini Nasil aldigima:hmmm bana taahhutname veren aile dostum mulheim an der Ruhr da ikamet ediyor.konsoloslukta calisan memur benim evraklarimi dil kursunuz oldugu essen yabancilar dairesine yollamis ben tabi bekliyorum Vize gelecek diye.allahtan garantorum cok sevdigim manevi abim essen yabancilar dairesine gitti buldu dosyami ve Mulheime seviyorum edilmesini Talep etti.yabancilar dairesinde calisan Adam da sormus Niye buraya yolladilar ki mantiken taahhutnameyi yollayan kisinin sehrine yollanmasi gerekiyor hmmm Bu sorunun cevabini kimin vermesi gerekiyor?hmmm. Bu konsolosluklarda calisan memurlar telefonda bile konusmaktan aciz anlamadim dedigimde deminden Beri sana ne anlatiyorum diye karsilik veriyorlar hmmm ben dusunuyorum simdi tertemiz universite mezunu olan nitelikli turk arkadaslarimiz dururken Bu memurlari Nasil istihdam edebiliyorlar?bir kere konsoloslugun Internet sayfasina girdiginiz zaman tek bir iletisim numarasi Var.ve Bu numaraya cevap veren memurun da ben bilemeyecegim gibi bir cevap vermesi kustahlik.sordugum soru ise suydu belge tasdik isleminin ucreti nedir?Lutfen arkadaslar araci olun ve susmayin Bu davranislari Kimse haketmiyor.hic bir alman kurumu Bu Kadar kotu degil turk kurumlari bile Bu Kadar Kustah degiller.Artik Almanya ya nitelikli insanlarimiz gidiyor sen tutup da universite mezunu meslegi olan bir insana isi gucu olmayan almanya ya gidicem ben caliscam diyen liseyi terketmis insanlarla ayni uslubla konusursan ben Bu kurumun ciddiyetinden de ise Alan kurumun da ciddiyetinden suphe ederim arkadaslar.demek ki her sey dort dortluk sistemde yurumuyor alman kurumlarinda da.uzgunum ama bende boyle bir izlenim olustu.bu konuda alman makamlarina baski olusturulmasi taraftariyim.artik Bu durum dil okullarinin mi universitelerin mi Yurt disi Egitim danismanlik hizmeti Veredler tarafindan mi resmi mercilere tasinir bilmiyorum.ama su bir gercek ki Alman konsolosluklarina Artik el atilmali.ve sizden Ricam google Arama cubuguna yazin alman konsoloslugundaki memurlarin davranislari gibi seyleri karsiniza cikan magduriyetleri okuyun.herkese cok selam ve basarilar.