Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenci Vizesi 1.Red Alanlar.....

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Resko

Mesaj gönderen Resko » Pzt Haz 03, 2013 12:16 am

yazdigimi iyi okumamissin ikinci basvuruda birinciye itiraz dilekcesi vermek sence mantikli mi... a1 belgeni hangi kurumdan aldin ?

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Pzt Haz 03, 2013 12:20 am

Geothe\' den aldim . Itiraz dilekcesine ne yazdin sen

Resko

Mesaj gönderen Resko » Pzt Haz 03, 2013 12:26 am

muhammed kardes biraz siteyi incelersen aslinda butun sorularina cevap bulacaksin ben sana yinede yer gostereyim en altinda gorursun zaten ben harfi harfine bu dileceyi yazdim http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Pzt Haz 03, 2013 12:31 am

SAGOL KARDES . vizeyi ala bildin mi sen

Resko

Mesaj gönderen Resko » Pzt Haz 03, 2013 12:35 am

malesef alamadim... pekte umudum kalmadi artik

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Pzt Haz 03, 2013 12:42 am

dilekceye cevap ala bilen varmi peki bildin. dilekce biraz sert sanki

Resko

Mesaj gönderen Resko » Pzt Haz 03, 2013 12:52 am

var kardes bildigim mesela ben :) tercih senin istersen almanca bilen baska birine daha degisik bir dilekce yazdir ben sadece yardimci olmak istedim genel olarak 20 ila 60 gun icinde cevap verirler

MERAM

Mesaj gönderen MERAM » Pzt Haz 03, 2013 12:51 pm

mrb arkadaslar
ilk reddimi aldim bi 3-4 ay kadar beklettiler
2 li gorusmelerde ciddiyetsiz bulmuslar ve yapabilecegimi dusunmuyolarmis
suratima bakip 2 saniye sizi dinlemeyen birinin karsiniza cikma ihtimali yuksek
konsolosluktakilerde turk ama kendi insanina deger vermiyorlar sinirlerinizin bozulmamasi elde degil sakin kalan belgeleri tam olan vizesini alir

atakansahin_63

Mesaj gönderen atakansahin_63 » Pzt Haz 03, 2013 1:29 pm

Merhaba,
valla bu vize konusu biraz garip pek akil mantik ermiyor malesef.Evraklari tam olan birine vize vermeyebilip hic vermezler dediginede verebiliyorlar.Biraz sans meselese ama tabiki evraklari tam olan birininde vize alma olasiligi yuksek tabi.
:)

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Pzt Haz 03, 2013 8:36 pm

Aynen oyle benle beraber biri vardi tanidim sorgudayken sesi geliyodu orda calisan kadin artik tersledi duzgun cevap verdiye ona cikmis bana cikmadi evraklarim tamdi fazlalik bile vardi faydasi olur diye katildum kurslarin diplomalarini koydum gene red geldi ikinciyi deyecem

MERAM

Mesaj gönderen MERAM » Sal Haz 04, 2013 12:03 pm

Diploma kazandi belgesi ve transkript yeminli Tercume de cevirdim noter onayi lazimmi

atakan_63

Mesaj gönderen atakan_63 » Sal Haz 04, 2013 12:30 pm

hicbir evragin aksi belirtilmedigi surece noter onayi gerekmiyor.

MERAM

Mesaj gönderen MERAM » Sal Haz 04, 2013 3:52 pm

tamam tsk ederim almiyorum o zaman noter onayi 300 liraya yakin para tutacak aksi halde

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Prş Haz 13, 2013 8:50 pm

Tahmin ettigim gibi ilk vizeden redi yedik. Izmir konsoloslugundaki o malum bayan denk gelmisti. Bana bi sayfa yazi gondermisler dun elime ulasti ne oldugunu pek anlayamadim almanca bilen arkadaslar cevirdi okuma niyeti olmadigi kanisindalarmis. Simdi itiraz dilekcesini yazdim yarin gondericem bakalim ondan ne cikacak. Benim butun evraklarim tamdi. Istedikleri gibi hazirladim da gittim gorusmeye acaba redde itiraz edince cevap olarak neyi kusurlu bulucaklar merak ediyorum dogrusu. Bu arada o mektubu bana cevirebilecek bi arkadas varmi? Iletiseme gecebiliursek sevinirim. Cok tesekkurler red alanlarda gecmis olsun arkadaslar.

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Pzr Mar 29, 2015 4:18 am

gecmis olsun servet...uzuldum ya gercekten gorusemiyoruz face kapadim ondan..

mechatronic

Mesaj gönderen mechatronic » Pzt Mar 30, 2015 10:34 pm

Artik almanyada olduguma gore bende vize gorusmemi yazabilirim.
Ankarada 28-35 yaslarinda bir bayan ile yaptim. Gayet guler yuzlu bir sekilde gorusmeye basladim, evraklari istedi hepsini verdim. Lisans diplomamin neden almanca tercumesi yok dedi, iii dedim neyse bakalim dedi. Ama surekli somurtuyordu. Neyse dedim bir sey demeyeyim. Sonra vize parasini istedi 100€ cikarttim verdim. Bozuk yok, git bozdur demez mi disari ciktim bagirdim bozuk bulamadim, taa ziraat bankasina gittim bozdurdum. Neyse geldim, basladi azarlamaya neden hazirlikli gelmiyorsun falan filan. Neyse yine ses cikarmadim. Sadece dil kursu icin mi gidiyosun yoksa master yapacakmisin dedi, bende su an oyle bir planim yok ama her sey olabilir dedim. Saniyorum master yapabilecek sekilde isaretlemis, burdaki yabancilar ofisi oyle dedi. Ama hic umudum yoktu vize almak icin, hatta belgeleri giciklik olsun diye gondermez diye dusunurken 2 hafta sonra vize geldi. diyecegim o ki mecbur ayiya dayi diyecegiz bu lanet olasi vize islemlerinde. herkese bol sanslar

Fatossilan

Mesaj gönderen Fatossilan » Çrş Eki 12, 2016 12:36 pm

Mrb arkadaslar benimde bi sorum var.
6.10 ankarada almanya ogrenci vizesine basvurdum. Hic bi belge eksik degildi. Bugun red cevabi geldi. Yaziyordu ki dil kursunu turkiyede de alabilicegim fakat ben almanyada dil kursu yeri buldum kayit oldum ve oarayi bile yatirdim. Ayrica yaziyordu ki
B1 kadar almanca kursu alin ve aldiniza dayir kagitti getirin yine basvurun. Yani sartli bi kabul gibi.Itirqz yazmayo dusunuyorum cunku sonucta belge eksikligi yok bide dil kursu kabullu almanyada var bile. Sizce itiraz yaziyimmi?

Fatossilan

Mesaj gönderen Fatossilan » Çrş Eki 12, 2016 1:10 pm

Mrb arkadaslar,
6.10 ankarada almanya ogrenci vizesine basvurdum. Hic bi belge eksik degildi. Bugun red cevabi geldi. Yaziyordu ki dil kursunu turkiyede de alabilicegim fakat ben almanyada dil kursu yeri buldum kayit oldum ve parayi bile yatirdim. Ayrica yaziyordu ki 
B1 kadar almanca kursu alin ve aldiniza dayir kagitti getirin yine basvurun. Yani sartli bi kabul gibi.Itiraz yazmayi dusunuyorum cunku sonucta belge eksikligi yok bide dil kursu kabullu almanyada var bile. Ayrica blok hesabi actim parayi yatirdim, universiteden kabul kayidim var, sigortayi da hallettim. Yani herseyi yaptim sadece o dil kursu yuzunden red geldi.
Sizce itiraz yaziyimmi? 

Fatossilan

Mesaj gönderen Fatossilan » Çrş Eki 12, 2016 1:12 pm

Mrb arkadaslar,
6.10 ankarada almanya ogrenci vizesine basvurdum. Hic bi belge eksik degildi. Bugun red cevabi geldi. Yaziyordu ki dil kursunu turkiyede de alabilicegim fakat ben almanyada dil kursu yeri buldum kayit oldum ve parayi bile yatirdim. Ayrica yaziyordu ki 
B1 kadar almanca kursu alin ve aldiniza dayir kagitti getirin yine basvurun. Yani sartli bi kabul gibi.Itiraz yazmayi dusunuyorum cunku sonucta belge eksikligi yok bide dil kursu kabullu almanyada var bile. Ayrica blok hesabi actim parayi yatirdim, universiteden kabul kayidim var, sigortayi da hallettim. Yani herseyi yaptim sadece o dil kursu yuzunden red geldi.
Sizce itiraz yaziyimmi? 

Fatossilan

Mesaj gönderen Fatossilan » Çrş Eki 12, 2016 1:39 pm

Mrb arkadaslar,
Sizce itiraz yaziyimmi?