Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studienbewerber

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
DenizzOzdem

Studienbewerber

Mesaj gönderen DenizzOzdem » Pzt Tem 20, 2015 10:55 am

Merhaba arkadaslar,
Ben 12 agustosta Hamburg\'a 6 aylik bir dil kursuna gidicem daha sonrasinda universiteye basvurucam. Vizem bir hafta once geldi. Bu studienbewerger dedikleri 90 gunluk vizeden. Benim soracagim seyler sunlar:
Bu vizeyi, anladigim kadariyla, oraya gittigimde sureyi uzatacagim. Ama nereden ve nasil uzatacagim yapmam gereken islemler neler? Ne kadar uzatabilirim? Yanimda olmasi gereken ekstra bir evrak var mi?
Bir de konsolosluktaki bayan vize gorusmesi icin gittigimde bana uni. Ogrenci vizesi icin Turkiyeye geri gelip tekrar basvurman gerekiyor dedi. Ama bunu danismanima soyledigimde yok oyle bisey onlar oyle soylerler ama ordan da uzatabilirsin dedi. Ama ben yinede dogruluk payi nedir ogrenmek istiyorum. Bu vizeyi alip da ayni kolullarda gideniniz varsa ya da bu konu hakkinda bilgisi olan paylasirsa sevinirim.
Simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Studienbewerber

Mesaj gönderen Informatiker » Pzt Tem 20, 2015 11:01 am

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=76

Bu arada konsolosluktaki bayan dogru soylemis. Dil kursu vizesi ogrenci vizesine donusturulemiyor. Turkiye\'ye geri gelip tekrar ogrenci vizesine basvurmaniz gerek.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

DenizzOzdem

Studienbewerber

Mesaj gönderen DenizzOzdem » Pzt Tem 20, 2015 5:31 pm

[quote]Informatiker tarafindan yazilan metin:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=76

Bu arada konsolosluktaki bayan dogru soylemis. Dil kursu vizesi ogrenci vizesine donusturulemiyor. Turkiye\'ye geri gelip tekrar ogrenci vizesine basvurmaniz gerek.[/quote]

Tesekkurler