Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
deutsch_tr

Vize Hakkinda

Mesaj gönderen deutsch_tr » Pzt Mar 02, 2015 2:07 pm

Herkese merhaba.Ankara\'da master icin (kabul alindi) vize gorusmem var.konsolosluk sitesinde ogrenci belgesi ve transkripten bahsediyor.ben lisans mezunuyum elimde diplomam var.lisansi Trabzon\'da bitirdim.Oraya gidip ogrenci belgesi(ki mezun oldugum icin vermezler) ve transkript almam cok uzun surecek ya da cok zahmetli olacak.ogrenci belgesi ve transkript vermeden sadece lisans diplomasiyla vize gorusmesine giren ve sorun yasamayan var mi? Ya da lisans belgeleriyle alakali sadece diplomayi tercume ettirip gotursem sorun yasar miyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Hakkinda

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 02, 2015 3:02 pm

Ogrenci belgesi gerekmiyor ama transkript sart. Universitenin sitesinden ingilizce transkript alabilirsen super olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

deutsch_tr

Vize Hakkinda

Mesaj gönderen deutsch_tr » Pzt Mar 02, 2015 3:55 pm

Universitenin sitesinden alirsam resmi belge olmuyor imzasiz, muhursuz.

atalayx6

Vize Hakkinda

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Mar 02, 2015 6:13 pm

[quote]deutsch_tr tarafindan yazilan metin:

Universitenin sitesinden alirsam resmi belge olmuyor imzasiz, muhursuz.[/quote]

Bizim universite otomasyondan barkodlu veriyor ve kabul goruyor.konsolosluk ne der bilemem ama
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

deutsch_tr

Vize Hakkinda

Mesaj gönderen deutsch_tr » Sal Mar 03, 2015 1:16 am

Arkadaslar yok mu ogrenci belgesi ve transkript olmadan sadece diplomayla gorusmeye girip sorun yasamayan? 2 gun yol mu gidecegim bu belgeler icin.

emrehakan79

Vize Hakkinda

Mesaj gönderen emrehakan79 » Pzt Mar 09, 2015 9:30 pm

Arkadaslar yok mu ogrenci belgesi ve transkript olmadan sadece diplomayla gorusmeye girip sorun yasamayan? 2 gun yol mu gidecegim bu belgeler icin.[/quote]

Maalesef gideceksin ve alacaksin ben gitmedim, gitmeden basvurdum 5 subatta, 10 subatta kagit gonderdi elcilik gittim aldim geldim 13 de evraklari teslim ettim 8 gun kaybetmis oldum..

deutsch_tr

Vize Hakkinda

Mesaj gönderen deutsch_tr » Prş Mar 12, 2015 1:22 pm

[quote]emrehakan79 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar yok mu ogrenci belgesi ve transkript olmadan sadece diplomayla gorusmeye girip sorun yasamayan? 2 gun yol mu gidecegim bu belgeler icin.[/quote]

Maalesef gideceksin ve alacaksin ben gitmedim, gitmeden basvurdum 5 subatta, 10 subatta kagit gonderdi elcilik gittim aldim geldim 13 de evraklari teslim ettim 8 gun kaybetmis oldum..[/quote]

Mezun durumundamiydin vizeye basvururken yoksa ogrenimin devam ediyor muydu? Bir de master icin mi basvurdun?