Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kyk Burs hesabim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
atalayx6

Kyk Burs hesabim

Mesaj gönderen atalayx6 » Cum Şub 13, 2015 7:47 pm

Beyler bayanlar, simdi ben KYK bursu aliyorum.
Oraya geldigimde yurtdisi bursu icin basvurmak istiyorum.

1)alabilir miyim?
2)buradaki bursumu yanmadan kapatmak istiyorum.Okuldan kaydimi sildirmeden nasil yapabilirim?

Cunku aralik 2015 e kadar burs alabilirim eger oradan basvurup alma sansim varsa bildirip kapatmak istiyorum eger alma sansim yoksa ya da alamayacaksam bos yere 3200 liradan almak istemem.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

thecarvin

Kyk Burs hesabim

Mesaj gönderen thecarvin » Cum Şub 13, 2015 8:34 pm

Bursunu yurtdisi bursuna ceviriyorlar benim oyle olmustu. Ama sole bi durum var. Toplam egitim 4 yil mesela sen 3 yil aldin orda sonra burdan tekrar basladin. kalan 1 yili alirsin sadece bana oyle olmustu

maymusa

Kyk Burs hesabim

Mesaj gönderen maymusa » Cum Şub 13, 2015 9:07 pm

Bne basvuru yapmistim ve cikti bana 1 ay once belgeleri yollamistim.Ben bir turlu parayi cekemedim ayni durumda olan var mi?

thecarvin

Kyk Burs hesabim

Mesaj gönderen thecarvin » Cum Şub 13, 2015 9:39 pm

[quote]maymusa tarafindan yazilan metin:

Bne basvuru yapmistim ve cikti bana 1 ay once belgeleri yollamistim.Ben bir turlu parayi cekemedim ayni durumda olan var mi?[/quote]

Parayi alamadim derken ne demek istiyorsun? Normalde turkiyede otomatik hesap aciliyor ve oraya yatiryor. An itibariyle ocak ve subat icin yatmis olmasi lazim.

maymusa

Kyk Burs hesabim

Mesaj gönderen maymusa » Cum Şub 13, 2015 10:00 pm

Hesabim acilmamis gozukuyor, anlamis degilim. Ziraata hesabim vardi acaba ona mi yatirdilar?

atalayx6

Kyk Burs hesabim

Mesaj gönderen atalayx6 » Cum Şub 13, 2015 11:35 pm

[quote]thecarvin tarafindan yazilan metin:

Bursunu yurtdisi bursuna ceviriyorlar benim oyle olmustu. Ama sole bi durum var. Toplam egitim 4 yil mesela sen 3 yil aldin orda sonra burdan tekrar basladin. kalan 1 yili alirsin sadece bana oyle olmustu[/quote]

Nasil ceviriyorlar sonucta ben gider gitmez okula baslamayacagim dil kursu ve dsh hazirlik sureci var o arada nasil olacak peki?

thecarvin

Kyk Burs hesabim

Mesaj gönderen thecarvin » Cmt Şub 14, 2015 5:00 pm

Dilekte veriyosun ceviriyorlar. Senin durumun ne simdi tam anlamadim. Sen tr de lisans okuyorsun burda tekrar lisansami baslayacaksin? Kac yildir burs aliyorsun?

atalayx6

Kyk Burs hesabim

Mesaj gönderen atalayx6 » Cmt Şub 14, 2015 9:37 pm

Benim burs 2017 de bitiyor.
Ben sartli kabul aldim almanyadaki okuldan.
Gidince dsh yapacagim gecince de okuluma baslayacagim tabiki vize vermeleri durumunda. Bu asamada ne yapmam gerekiyor?

atalayx6

Kyk Burs hesabim

Mesaj gönderen atalayx6 » Cmt Şub 14, 2015 9:38 pm

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

Bursunu yurtdisi bursuna ceviriyorlar benim oyle olmustu. Ama sole bi durum var. Toplam egitim 4 yil mesela sen 3 yil aldin orda sonra burdan tekrar basladin. kalan 1 yili alirsin sadece bana oyle olmustu[/quote]

Nasil ceviriyorlar sonucta ben gider gitmez okula baslamayacagim dil kursu ve dsh hazirlik sureci var o arada nasil olacak peki?[/quote]
Gidince dsh yapacagim gecince de okuluma baslayacagim tabiki vize vermeleri durumunda. Bu asamada ne yapmam gerekiyor?

thecarvin

Kyk Burs hesabim

Mesaj gönderen thecarvin » Cmt Şub 14, 2015 11:29 pm

Gidince dsh yapacagim gecince de okuluma baslayacagim tabiki vize vermeleri durumunda. Bu asamada ne yapmam gerekiyor?[/quote]

Senin durumunda nasil olacak bilmiyorum cunku ben direk okula baslamistim o sekilde dilekceyle yapmislardi. Sen bir ara sor bence. Ben arayip bilgi almistim. birde soyle bir durum var kyknin okuldan onaylatmani istedigi bir ogrenci belgesi var. Sen okula kaydolmadan onu nasil onaylatacaksin?

atalayx6

Kyk Burs hesabim

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzr Şub 15, 2015 12:33 am

Gidince dsh yapacagim gecince de okuluma baslayacagim tabiki vize vermeleri durumunda. Bu asamada ne yapmam gerekiyor?[/quote]

Senin durumunda nasil olacak bilmiyorum cunku ben direk okula baslamistim o sekilde dilekceyle yapmislardi. Sen bir ara sor bence. Ben arayip bilgi almistim. birde soyle bir durum var kyknin okuldan onaylatmani istedigi bir ogrenci belgesi var. Sen okula kaydolmadan onu nasil onaylatacaksin?[/quote]

O zaman yas desene benim durum. Ben arayayim pazartesi bir. Cunku bn dsh verdikten sonra ogrencisi olacagim. Bu eida en az 1 yillik surec. Kapattirip okula baslayinca tekrar basvurabiliyor muyum acaba? Onlari da sorayim en iyisi