Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Gorusmesine Giderken Goturecegim Ek Belgeler Ile Ilgili

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Cmt Oca 10, 2015 4:39 pm

Iyi ogrenimli gunler arkadaslar,

Ben Antalya\'dan katiliyorum araniza, oncelikle hepinize iyi calismalar .

Site kurucularina 2 aydir okudugum bilgilerinizden dolayi gelismemi sagladiklari icin emegi gecen herkesten Allah Razi olsun diyorum.Arayip da bulunamayacak essiz guzellikte bilgiler mevcut sitenizde.

Ben lafi fazla uzatmayacagim 23 subatta Ankara\'da vize gorusmem var.

A2 seviyesinde Goethe sertifikam mevcut,kurs aldigim dil kursundan da B1 seviyesinde belgem var onu da gorusmeye gotursem ne olur?Goturmesem ne olur sizce?

Baska bir sorum daha var, benim okudugum bolumun baskanindan Almanya\'da bolumumle ilgili neden egitim almaliyim,alirsam sektorel anlamda bana Ulkemizde artilari nelerdir onunla ilgili bir sayfalik yazisi mevcut.
Ayrica Mercedes fabrikasindan lise hocam Almanca\'nin ve oradan alinan egitim ile gelen ogrencilerin Otomotiv sektorundeki yerini anlatan bir yaziyi sef konumundaki yetkin bir kisiden alip bana yolladi.

Simdi bu iki yaziyi Almanca\'ya cevirip Iyi niyet mektubunun yanina eklesem ya da ayri olarak dosyaya koysam benim icin faydali olur mu?

3.Ve son sorum,Kyk bursu aliyorum onun dokumunu de koyabilir miyim dosyaya?

Uzun ve sikici yazimin sonunda bana cevap verecek olan arkadaslara simdiden tesekkur ederim :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 10, 2015 4:56 pm

Ilk iki evragi mutlaka ekle cok faydasi olur. 3. evragi(kyk) koymana hic gerek yok.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Cmt Oca 10, 2015 5:02 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Ilk iki evragi mutlaka ekle cok faydasi olur. 3. evragi(kyk) koymana hic gerek yok.[/quote]

Aslinda benim aklimda yoktu Lise donemimden hocam her yil 2 kez Avrupa\'ya Leonardo Da Vinci projesi kapsaminda ogrenciler gonderiyor.
Kendisi goz boyama adina boyle bir oneride bulundu o Mercedes\'ten bende bolum baskani PROF.DR.Yasin VARDARLI\'dan boyle bir kagit alip cevirdik. Peki iyi niyet mektubuna ek olarak mi eklemeliyim dosyaya yoksa ayri mi?

Volkswagen ve Citroen\'de staj yaptim onlari da eklemeli miyim? Almanya icin ogrenci vizesi basliginizda yok ama yine de bir sorayim dedim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 10, 2015 11:18 pm

Ek olarak sunabilirsin ama keske herseyi boyle acik sacik yazmasan iyi olur arada bi konsolosluklarda calisanlar burayi takip ediyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Cmt Oca 10, 2015 11:53 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Ek olarak sunabilirsin ama keske herseyi boyle acik sacik yazmasan iyi olur arada bi konsolosluklarda calisanlar burayi takip ediyorlar.[/quote]

Valla kusura bakmayin isin o kismini dusunmedim ben:-S

Yetkiniz ya da komutunuz varsa silin ben son olarak ilk sorumu sormak istiyorum goethe A2 sertifikam var dil kursum dan da B1 seviyesinde egitim aldim onun sertifikasi var ikisini bir goturmemin bir sakincasi olur mu?
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..