Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

boyle bir mantik olabilirmi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
okan_zim

Mesaj gönderen okan_zim » Çrş Kas 12, 2014 8:08 pm

merhaba arkadaslar ben kursa her ay 355 euro yatiriyorum benim siniftakilerin cogu 120 euro yatiriyor onlara sordum neden ben 235 euro daha fazla yatiriyorum benim vize turu ogrenci vizesi die dediler oyle bir mantik olur mu?

Diablo35

Mesaj gönderen Diablo35 » Prş Kas 13, 2014 2:50 pm

eger integrasyon kursu veya benzeri bir kursa gidiyorsan ve arkadaslarinda EU uyesi ulkelerin vatandaslari ise malesef boyle bir mantik var. Aslinda ikinizde ayni ucreti yatiriyosunuz kursa ama onlarin 355-120 =235 € kismi belirli anlasmalar cercevesinde almanya tarafindan karsilaniyor.

karguvan

Mesaj gönderen karguvan » Prş Kas 13, 2014 2:57 pm

benim dil kursu kayidimda 120 € yaziyor aylik...ben almanyaya gidince degisicekmi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 13, 2014 6:00 pm

Mantik dogru evet. O kurs yapanlar, Integrationskurs yapiyorlardir. Yani buraya evlenip gelenlerin yaptigi kurs. Kursa saat basi 1.2 euro yu kendileri oderler ve geri kalanini devlet oder. Sen direk ogrenci olarak geldigin icin Integrationskurs yapamiyorsun ve kurs ucretini kendin oduyorsun. Ayrica kursta bol miktarda Integrationskurs yapan varsa o kurstan cikmani tavsiye ederim. Egitim seviyesi akademik seviyede olmuyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

okan_zim

Mesaj gönderen okan_zim » Cum Kas 14, 2014 8:35 pm

daha onlarla konusamadik tam olarak beni baska sinifa alacaklarmi diye ama yok ayni sinifta hep kalacaksin diye soylerlerse cikacagim mecburen..