Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor belgesi artik randevuyla mi aliniyor?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
milliways

Mesaj gönderen milliways » Cmt Eyl 06, 2014 12:55 pm

Merhaba arkadaslar,
Ekim\'de baslayacak master egitimim icin vize hazirligi surecindeyim. Buyukelcilik randevumu en erken 19 Eylul\'e verebildi. Tabii ki neredeyse herkes gibi benim de garantor ve bloke hesap zorluklarindan haberim yoktu. Neyse ki garantorluk belgesi almaya gonullu ve geliri de rahat rahat yetecek birini buldum. Ama bu kisi dun beni aradi ve yabancilar polisine gittiginde 22 Eylul\'de gelmesi gerektigini soylediklerini bildirdi. Sanirim orasi artik randevuyla calismaya baslamis. Halbuki forumlarda hic boyle bir sey okumamistim.

Peki ben simdi 19 Eylul\'de vize randevuma gitsem garantorluk belgemi daha sonra postayla teslim edicem falan diyebilir miyim sizce? Ya da Almanya\'daki yabancilar polisi bu belgeyi cikarinca direkt Buyukelcilige gonderse falan kabul ederler mi? Zaten 16 Ekim okula kayit yaptirmak icin son gun. Her sey cok sikisti ve son bir aydir acayip strese girdim. Aslinda kabul belgem gelir gelmez hazirliga basladim ama her adimda bi sikinti cikiyo mutlaka :/

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eyl 06, 2014 2:07 pm

yok eskiden beri zaten bir cok yabancilar dairesi(bilhassa buyuk sehirlerde ve yabancilarin yogun oldugu yerlerde) randevu ile calisirlar. Garantor belgenin gec gelecegini soylerek o tarihte basvuru yapabilirsin. Sali ve persembe gunleri eksik evrak teslim etme sureleri var, o gunlerden birinde de gidip garantor belgeni verirsin ve vize islemlerin garantor belgesi geldikten sonra baslar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

milliways

Mesaj gönderen milliways » Cmt Eyl 06, 2014 3:46 pm

Cevap icin tesekkur ederim. Evet, garantorum Berlin\'de, sanirim ondan kaynaklandi. Oyle sonradan kabul ederler di mi ya? Cok temel bi belge oldugu icin gel sonra basvur diycekler de bi daha randevu alana kadar okul basliycak diye korkuyorum valla. Ne zorluymus konsoloslugun her seyi ya. :|