Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Saglik sigortasi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
pia

Saglik sigortasi

Mesaj gönderen pia » Prş Tem 31, 2014 2:56 pm

Herkese Merhaba,
Vize icin gerekli belgeler arasinda;

SGK`dan yurtdisi saglik sigortasi (T/A 11). Sadece eger bu belge temin edilemiyorsa; En az 30.000 Avro teminatli ve tum Schengen ulkelerinde gecerli yurtdisi saglik sigorta policesi. Bu sigorta Almanya`da ogrenci sigortasi (kayit yaptirirken ibraz edilecek) yaptirilana kadar gecerli olmali.

Benim elimde sadece kabul belgesi var ogrenci belgesi degil. Bu yuzden oraya gitmeden at11 belgesi alamiyorum.

Diger turlu saglik sigortasi icin sanirim aok gibi kuruluslara basvurmam gerekiyor. Oradaki Turkce iletisim bolumunden bir bayan bana su maili gonderdi.

O 30.000 avra teminati sadece ve sadece ozel sigortalar yapiyor. Bizde oyle birsey yok. Zaten bizde sigorta yaptirsaniz ekim´den itibaren baslar. Lutfen internet´den bir arastirin, seyahat sigortalarini. Ilk aylar icin ozel seyahat sigortasi gerekiyor, tum islemlerinizi yapana kadar… universiteye basladikdan sonra zaten ogrenci vizesi veriyorlar, ve ogrenci olarak ya AT11 kullanabilirsiniz yada almanyada mesela aok´da ogrenci sigortasi yaptirabilirsiniz.

Benim inanilmaz karisti. at11 belgesi alamiyorsam aok ile 30000 euro teminatli saglik sigortasi alamiyor muyum? Gormus gecirmis bilgi sahibi biri tavsiye verebilirse cok ama cok memnun olacagim. :help

ferhatd

Saglik sigortasi

Mesaj gönderen ferhatd » Prş Tem 31, 2014 4:04 pm

Eger 25 yasindan kucuksen ve anne yada babanin uzerinden sigortali isen Almanyada ogrenci olarak sigorta yaptirmana gerek yok bu isin Almanya kismi diger kismi yani vize almak icin gereken sigorta ise herhangi bir ozel sigorta sirketinden seyehat saglik sigortasi yaptirman yeterli ben vize den once 1 aylik yaptirdim vizede herhangi bir sorun cikmadi cunku tamamen prosedur icin yapilan bir sigorta zaten ben seyehat ederken o sigorta coktan sona ermisti bile kafan karismasin aklina takilan baska bir konu varsa yardimci olmaya calisayim

pia

Saglik sigortasi

Mesaj gönderen pia » Prş Tem 31, 2014 4:13 pm

Cok ama cok tesekkur ederim kafam allak bullak olmustu. . Rica etsem seyahat saglik sigortasi icin bir kurum onerebilir misiniz ?Bir de yaptirdiginiz sigorta 30000 euro teminatli miydi?

nuernberger

Saglik sigortasi

Mesaj gönderen nuernberger » Prş Tem 31, 2014 4:15 pm

Ben gecen yil epey bir sirket arastirdim, fiyati en uygun olani HDI oluyordu. Alman olmasina da guvenmistim ama oraya gidince "HDI saglik sigortasi yapmiyor ki, arac kaskosu yapiyor" dediler, bir suru ugrasmistim gereken bir sey icin.

pia

Saglik sigortasi

Mesaj gönderen pia » Prş Tem 31, 2014 4:21 pm

biraz kotu olmus:) onun yerine ne yaptirdiniz peki? Herkes bu sekilde gecici seyahat sigortasi yaptirarak mi gidiyor onu merak ediyorum.

ferhatd

Saglik sigortasi

Mesaj gönderen ferhatd » Prş Tem 31, 2014 4:26 pm

Herkes bu sekilde gidiyor buna emin olabilirsin cunku vize icin istenen evraklar listesinde var teminat olayina gelince standart zaten yani sen gidip ben 10.000 euro teminatli yaptircam demiyorsun ben rast gele bir aksigortaya girdim nereye gidecegimi kac aylik istedigimi soyledim 40 lira verdim o kadar

ferhatd

Saglik sigortasi

Mesaj gönderen ferhatd » Prş Tem 31, 2014 4:27 pm

Bunlar Almanya ya gelene kadar kafani cok karistiriyor endise duyuyorsun telas yapiyorsun ama icin rahat olsun hepsi vizeyi alana kadar sonra hersey cok kolay geliyor seni anliyorum o yuzden

pia

Saglik sigortasi

Mesaj gönderen pia » Prş Tem 31, 2014 4:35 pm

Cook tesekkur ederim tekrar. Birazdan aksigortayi arayip seyahat sigortasi hakkinda bilgi alacagim.
Gercekten cok karisikmis bu burokrasi isleri :|

nuernberger

Saglik sigortasi

Mesaj gönderen nuernberger » Prş Tem 31, 2014 5:14 pm

Ya normalde bu sigortaya gerek bile olmayacak. Dedikleri gibi, sadece vize alirken prosedur geregi isteniyor. Ama ben gecen yil gittigim asistanlikta da isin uckagidina kacmaya calistigim icin aslinda orda olmayan bu sigortayi gecerli kildirmaya calistim - o zamanlar AT-11 denen nimetten haberim yoktu tabii. Hatirladigim kadariyla ben 3 aylik 30 lira gibi bir sey vermistim 2012\'nin sonunda. Tabii fiyatlar degismis olabilir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Saglik sigortasi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 13, 2014 1:40 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lovebender

Saglik sigortasi

Mesaj gönderen lovebender » Sal Eyl 02, 2014 3:16 pm

Merhabalar

85 tl fiyat verdiler nasil sizce