Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yeniden vize basvurusu ama nereye

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
natur06

Mesaj gönderen natur06 » Prş Ara 06, 2012 9:39 pm

Merhaba,
Vize basvurum reddedildi itiraz ettim cevabinin gelmesine daha 2-3 hafta var..Ben yaz donemi icin birkac uniye basvurumu yollamak istiyorum.Reddi veren eyalet Bayern idi..Baska bir eyaletten basvursam daha mi fazla sansim olur yoksa bu red online oldugu icin yine mi reddederler..Seceneklerimi yazayim siz de lutfen bana yardimci olacak fikirlerinizi paylasir misiniz? Tesekkur ederim..
1-Mainz
2-Berlin
3-Mannheim
4-Wurzburg(ama bu da Bayernde)
5-Marburg

NOT: Bu notum sadece yoneticilere..Daha once de konu actim ama sizlerden bir yorum alamadim.Ozelden yazdim bu defa da genelde konu acmam gerektigini soylediniz..Aha da actim..Buyrun lutfen...

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Ara 06, 2012 9:55 pm

Sartli kabul veren uni lere basvursan duisburg-essen,hanover paderbon felan daha iyi olur
cogu ogrenciler ole yapiyor
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ara 06, 2012 10:08 pm

[quote]natur06 tarafindan yazilan metin:

Merhaba,
Vize basvurum reddedildi itiraz ettim cevabinin gelmesine daha 2-3 hafta var..Ben yaz donemi icin birkac uniye basvurumu yollamak istiyorum.Reddi veren eyalet Bayern idi..Baska bir eyaletten basvursam daha mi fazla sansim olur yoksa bu red online oldugu icin yine mi reddederler..Seceneklerimi yazayim siz de lutfen bana yardimci olacak fikirlerinizi paylasir misiniz? Tesekkur ederim..
1-Mainz
2-Berlin
3-Mannheim
4-Wurzburg(ama bu da Bayernde)
5-Marburg

NOT: Bu notum sadece yoneticilere..Daha once de konu actim ama sizlerden bir yorum alamadim.Ozelden yazdim bu defa da genelde konu acmam gerektigini soylediniz..Aha da actim..Buyrun lutfen...[/quote]

tum hikayeyi tam olarak anlatmasan bile ozet gecsen yorum yapacaklar icin yararli olacagi kanaatindeyim

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Prş Ara 06, 2012 11:23 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Sartli kabul veren uni lere basvursan duisburg-essen,hanover paderbon felan daha iyi olur
cogu ogrenciler ole yapiyor[/quote]

Tesekkur ederim ancak benim kabulde bir sikintim yok.Asagi yukari kendi bransima yakin tum unilerden kesin kabul aliyorum..2008 de mesela,ki Almancam bu kadar da degildi, tam 8 uniden kesin kabul almistim...

Ve murat....
Haklisin kisaca hikayeyi anlatayim:

2008 de ogrenim icin gittim,ilk yil problemsiz sinavlarimi verdim,2. yil geri donmek istedim sonra vazgectim bolum degistirdim.Amma velakin alakamin olmadigi bir bolum oldugundan atildim donmeyi beklerken biriyle ciddi ciddi evlenmek istedim nikaha 1 hafta kala(valla film gibi) adamin birseyleri cikti ben de vazgecip dondum..
2012 kis somestri icin kesin kabul aldim(eski sehrimden) vizeye basvurdum..Hersey eksiksizdi.Bloke hesapla..Ankara konsoloslugu 3 haftaya vizeyi vermeye hazirken ordaki yabancilar polisi uzunca bir red mektubu aldim..Itiraz ettim..6-8 haftaya cevabinizi alirsiniz seklinde konsolosluk mektup yolladi...Bu hesaba gore en gec Aralik sonuna cevap gelir ama umutlu degilim..Bu arada yaz donemi kayitlarini lacirmak istemedim..Baktim yukardaki uniler uygun bana...Sanirim hepsinden de kesin kabul alirim..Benim sorunum Almanyadaki yabancilar subesinin bana verdigi ret! Bu unilerden hangisi daha dogrusu hangi eyalet daha vicdanli olur acaba? Gerci ikinci bir basvurudan da umudum yok ya gene de denemek istiyorum...2.bir red almamak icin neyi nasil ne zaman yapmaliyim gibi bir suru cetin soru ve konu var onumde...

Iste boyle..Yardimci olacak yorum yapacak herkese simdiden tesekkur ediyorum...

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Prş Ara 06, 2012 11:26 pm

Pardon 2. cevabimi yazarken welly yerine murat yazmisim...
:)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ara 07, 2012 12:35 am

valla ben yorumumu yapmistim daha once, ama tekrar yazayim belki bisey eklemek isteyen olur

hangi eyalete basvurursan vur daha once almanyada ikametin goruncektir. hadi gorunmedi diyelim oturum ve vize basvurularinda daha once almanyada ikametiniz oldu mu diye soru var bunlara olmadi dedin 1-2 sene rahat rahat isler yolunda giderken birden durum farkedildi, bu sefer yalan beyandan oturumun iptal edilir ve okuldan atilmasan bile turkiyeye donmek zorunda kalabilirsin.

yani her turlu durum zor, bence memuru ikna etmenin yollarini araman daha yararli olur

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Cum Ara 07, 2012 12:52 am

Sagolasin welly..
Biliyorum daha once de bana bir suru yorum ve cevap yazdin...
Yalan beyan vermek niyetinde degilim zaten..Sadece yaz donemi icin kayit ve vize basvurusu niyetindeyim..Belki hangi uniyi ya da eyaleti secmem konusunda fikirleri olan var midir diye yazmistim..

serkan211

Mesaj gönderen serkan211 » Cum Ara 07, 2012 11:04 am

merhaba arkadaslar ...
vize basvurumu yaptim ordaki kadin bi de kultur bolumunun inceleyecegini soyledi bisey anlamadim neden kultur bolumu basvuru yaptigim gunden bu yana 5 gun gecti bi cevap yok tedirginim yardimci olabilirmisiniz ???

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Ara 07, 2012 11:23 am

1 haftaya kadar cevap gelmezse belgelerin almanyaya gitmistir demektir.Her basvuruyu kultur bolumu inceliyor mu bilmiyorum.

kerim3147

Mesaj gönderen kerim3147 » Cum Ara 14, 2012 1:04 am

slm hannover uniye basvurdum
bana red geldi konsolosluktan itiraz ettim avukatlada dilekce yolladim
bugun cevap aldim bende sartli kabul belgesinin orijinalini ve kopyasini istiyorlar
bi de 2011 yilinda ne yaptigimi yani mezun olduktan hemen sonra temmuz 2011de mezun oldum kasim 2011 de askere gittim gelir gelmez basvurdum
sizce bu kagitlari istemeleri olumlu bi yanit vereceklerine isaretmi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 14, 2012 10:56 am

Tekrar yeniden inceleyecekler sanirim ve bu belgeleri istemeleri olumlu tabiki ama kesin positiv bir cevap alirmisiniz onu ongormek imkansiz. Hannover universitesinden kabul belgeniz varmi bu arada?

kerim3147

Mesaj gönderen kerim3147 » Cum Ara 14, 2012 1:54 pm

cevap verdigiiz icin tesekkurler
sartli kabul belgem var
dil kaydi da yapildi
benim bizzat gidip randevu almam gerekirmi yoksa posta yoluyla mi gonderim hangisi sizce olumlu olur.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Ara 14, 2012 2:28 pm

posta yolla , fax cek, mail at , hatta eger ayni sehirdeysen gidip guvenligede bir kopya birak en garantisi.

kerim3147

Mesaj gönderen kerim3147 » Cum Ara 14, 2012 2:43 pm

tesekkur ederim eren...
sence bunun cevabi nezaman gelir yarin ellerine ulasir.
ve olumlu ise bana pasaportu yolla mi derler veya sen mi gel diye tesekkurler kardesim...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Ara 14, 2012 4:39 pm

hic belli olmaz eger incelemeye alacaklarsa uzun surer yabancilar polisine bagli.Bazi arkadaslarin 1 2 ayda cevaplari geldi ama benim temmuzdan beri cevap yok.Gorusmeye gerek gorurlerse cagirirlar, gerek gormezlerse vizeniz onaylandi pass. getirin onaylayalim diye ararlar