Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Ögrenci Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zzn6oo

Re: Genel Hatlariyla Almanya Ögrenci Vizesi

Mesaj gönderen zzn6oo » Cum May 10, 2024 10:26 am

nonickname yazdı: Prş May 09, 2024 5:37 pm Arkadaşlar 4 yıllık üniversite mezunu birinin şartlı kabul ile yeni bir lisans bölümünden kabul alması için ÖSYM sınavına girmesi zorunlu mu?
Hayır değil. Daha önceden girmiş olduğun üniversite sınavı, tercih sonucu gibi belgelerle başvurabilirsin

nonickname

Mesaj gönderen nonickname » Cum May 10, 2024 1:02 pm

zzn6oo yazdı: Cum May 10, 2024 10:26 am Hayır değil. Daha önceden girmiş olduğun üniversite sınavı, tercih sonucu gibi belgelerle başvurabilirsin
peki bunun bir yıl sınırı var mı? Ben ÖSYM sınavına gireli epey bi oldu. Bir de bölüm tercih ederken neye göre edeceğim, daha önceki kazandığım bölümle ilgili olmak zorunda mı?

skyblue14

Mesaj gönderen skyblue14 » Cum May 10, 2024 10:12 pm

Selamlar arkadaşlar, 41F vize başvuru için İstanbul'dan randevu aldım ancak ikametgahım Adana'da. Yaklaşık 2 senedir İstanbul'da çalışıyorum ve bunu SGK kayıtlarıyla gösterebiliyorum. Sadece ilk ay iş yeri kaynaklı lokasyonum Kocaeli olarak göründü ama 2. aydan itibaren hep İstanbul görünüyor. iData Gayrettepe ofisine gidip durumu anlatınca iş sözleşmesini ve ilgili belgeleri yanımda getirmem gerektiğini söylediler. İş sözleşmemde adres Kocaeli görünüyor ama SGK hizmet dökümünde 2. aydan itibaren İstanbul'da çalıştığım görünüyor. Ayrıca pasaportumu da neredeyse yaklaşık 1 sene önce İstanbul'dan almıştım. SGK hizmet dökümünü ve gerekirse pasaportu İstanbul'dan aldığımı göstereceğim. Sorun çıkarmazlar diye umuyorum çünkü tekrar randevu işine girersem süre uzayacak. Böyle bir durum yaşayan oldu mu? Şimdiden teşekkürler.

Kaplan

Mesaj gönderen Kaplan » Cmt May 11, 2024 2:53 pm

admslv1 yazdı: Sal May 07, 2024 6:38 pm Eğer vize için soruyorsanız belgenin orjinalini aldılar benden. Zaten halihazırda British Council bana göndermişti sonucumu. Pasaport tesliminde belgelerle birlikte geri gönderiyorlar zaten.
IELTS bana:

"Bilgisayar üzerinden alınan sınavlarımızda elektronik versiyonu (eTRF) Test Taker portalından indirebilirsiniz. Ek bir kağıt Test Raporu Formu yayınlamayacağız. Başvuru yaptığınız kuruluşlara elektronik Test Rapor Formunuzu (eTRF) yazdırarak gönderebilir veya e-posta yoluyla gönderebilirsiniz. Alternatif olarak, sonuçlarınızı Test Taker portalı aracılığıyla doğrudan kuruluşa gönderebilirsiniz."

"IELTS sonuçlarının eposta yoluyla ve PDF formatında paylaşılamamakta olduğunu belirtmek isteriz."

diye mail attı. Fiziksel kopya göndermiyorlar, ne yapmam lazım. IDATA veya konsolosluğa öyle test raporu gönderilir mi ki?

buraksç

Mesaj gönderen buraksç » Cmt May 18, 2024 2:25 pm

Ben de IELTS-Computer-based sınav sonucuma sadece PDF olarak erişiyorum. Adresime posta yoluyla sonucum gönderilmedi. Bu sonuç ile vizeye başvurulabilir mi? Bilgi Sahibi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi?

dieprozessgeht

Mesaj gönderen dieprozessgeht » Cmt May 18, 2024 3:18 pm

skyblue14 yazdı: Cum May 10, 2024 10:12 pm Selamlar arkadaşlar, 41F vize başvuru için İstanbul'dan randevu aldım ancak ikametgahım Adana'da. Yaklaşık 2 senedir İstanbul'da çalışıyorum ve bunu SGK kayıtlarıyla gösterebiliyorum. Sadece ilk ay iş yeri kaynaklı lokasyonum Kocaeli olarak göründü ama 2. aydan itibaren hep İstanbul görünüyor. iData Gayrettepe ofisine gidip durumu anlatınca iş sözleşmesini ve ilgili belgeleri yanımda getirmem gerektiğini söylediler. İş sözleşmemde adres Kocaeli görünüyor ama SGK hizmet dökümünde 2. aydan itibaren İstanbul'da çalıştığım görünüyor. Ayrıca pasaportumu da neredeyse yaklaşık 1 sene önce İstanbul'dan almıştım. SGK hizmet dökümünü ve gerekirse pasaportu İstanbul'dan aldığımı göstereceğim. Sorun çıkarmazlar diye umuyorum çünkü tekrar randevu işine girersem süre uzayacak. Böyle bir durum yaşayan oldu mu? Şimdiden teşekkürler.
Böyle bir durum yaşamadım ama denilen gibi sözleşmeler yeterli ise de adresin orada Kocaeli olması aleyhinize bir şey değil. Kocaeli de İstanbul Başkonsolosluğu görev sahasında yer aldığı için. Umarım bir sorun çıkmaz sizin için.