Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
germanur

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen germanur » Çrş May 05, 2021 6:18 pm

Merhaba
12 Nisanda voze gorusmem vardi, sundugum belgeler arasinda dil kursumun odemesini online olarak yaptigim icin bir belge verdiler bu belgede online olarak kosullari kabul ettigimin beyaniydi ikinci belge ise dil egitimimin yuzyuze olduguydu evraklarimi inceleyen bayan online yazili kisma takildi dedim ki o odemeyi yaptigima online olarak yaptigima dair belge digeri de egitimin yuz yuze olacagi belgesi neyse dedi bunda sorun olabilir seyahat saglik sigortami haziranda gidecek olmama ragmen nisan ayindan itibaren baslatip 1 yillik anadolu sigortadan 430 tlye yaptirmistim ekstra covid ve tedaviyi de pakete ekledim bugun konsolosluktan mail geldi eksik evraklarimla ilgili ben istedikleri evraklar arasinda egitimin yuz yuze olacagina dair belge ve seyahat saglik sigortasi vardi inanin ki hic bir sey anlamadim neyi sunacagimi bilmiyorum kursuma da durumu anlattim kursa biz bu belgeyi veriyoruz konsolosluk isterse bizimle iletisime gecebilir diye bu arada sartli kabulum var universiten yaklasik 3 yildir muhendis olrak calisiyorum universiteden onur derecesiyle mezun oldum gibi tabi bunlarin hicbir onemi yok cunku gozumun ustunde kasim var ve ben bir turkum.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Prş May 06, 2021 1:18 am

germanur yazdı: Çrş May 05, 2021 6:18 pm Merhaba
12 Nisanda voze gorusmem vardi, sundugum belgeler arasinda dil kursumun odemesini online olarak yaptigim icin bir belge verdiler bu belgede online olarak kosullari kabul ettigimin beyaniydi ikinci belge ise dil egitimimin yuzyuze olduguydu evraklarimi inceleyen bayan online yazili kisma takildi dedim ki o odemeyi yaptigima online olarak yaptigima dair belge digeri de egitimin yuz yuze olacagi belgesi neyse dedi bunda sorun olabilir seyahat saglik sigortami haziranda gidecek olmama ragmen nisan ayindan itibaren baslatip 1 yillik anadolu sigortadan 430 tlye yaptirmistim ekstra covid ve tedaviyi de pakete ekledim bugun konsolosluktan mail geldi eksik evraklarimla ilgili ben istedikleri evraklar arasinda egitimin yuz yuze olacagina dair belge ve seyahat saglik sigortasi vardi inanin ki hic bir sey anlamadim neyi sunacagimi bilmiyorum kursuma da durumu anlattim kursa biz bu belgeyi veriyoruz konsolosluk isterse bizimle iletisime gecebilir diye bu arada sartli kabulum var universiten yaklasik 3 yildir muhendis olrak calisiyorum universiteden onur derecesiyle mezun oldum gibi tabi bunlarin hicbir onemi yok cunku gozumun ustunde kasim var ve ben bir turkum.
Hocam herhangi bir almanca sertifikaniz var mi? birde nerede vize görüşmesine gittiniz?

germanur

Mesaj gönderen germanur » Prş May 06, 2021 7:07 am

Aligür yazdı: Prş May 06, 2021 1:18 am Hocam herhangi bir almanca sertifikaniz var mi? birde nerede vize görüşmesine gittiniz?
İstanbul başkonsolosluğu, B1 sertifikam var Hannover dil kursunu seçtim

almanco

Mesaj gönderen almanco » Prş May 06, 2021 10:39 am

Bende 29 nisanda İstanbul Başkonsolosluğunda görüşmeye gittim. Görüşmem çok iyi geçti. Geçen de tüm belgelerin tam olduğuna dair bir eposta aldım. Bende sizin sağlık sigortanız da sıkıntı var. Ben at11 belgesi almıştım hiçbir sorun çıkmadı görüşmede. Bildiğim kadarıyla sizin yaptırdığınız sigorta sadece turist vizelerinde geçerli oluyor diye biliyorum. Ulusal vizede o tarz bir sigorta istemiyorlar diye okumuştum

Eren Wue

Mesaj gönderen Eren Wue » Prş May 06, 2021 1:36 pm

almanco yazdı: Prş May 06, 2021 10:39 am Bende 29 nisanda İstanbul Başkonsolosluğunda görüşmeye gittim. Görüşmem çok iyi geçti. Geçen de tüm belgelerin tam olduğuna dair bir eposta aldım. Bende sizin sağlık sigortanız da sıkıntı var. Ben at11 belgesi almıştım hiçbir sorun çıkmadı görüşmede. Bildiğim kadarıyla sizin yaptırdığınız sigorta sadece turist vizelerinde geçerli oluyor diye biliyorum. Ulusal vizede o tarz bir sigorta istemiyorlar diye okumuştum
Merhaba inşallah alırsınız vizenizi neler sorduklarini hangi dil seviyesi ile gittiğiniz lisans/y.lisans söyleyebilir misiniz acaba? Teşekkür ediyorum :)

burakkktunaa

Mesaj gönderen burakkktunaa » Prş May 06, 2021 2:10 pm

almanco yazdı: Prş May 06, 2021 10:39 am Bende 29 nisanda İstanbul Başkonsolosluğunda görüşmeye gittim. Görüşmem çok iyi geçti. Geçen de tüm belgelerin tam olduğuna dair bir eposta aldım. Bende sizin sağlık sigortanız da sıkıntı var. Ben at11 belgesi almıştım hiçbir sorun çıkmadı görüşmede. Bildiğim kadarıyla sizin yaptırdığınız sigorta sadece turist vizelerinde geçerli oluyor diye biliyorum. Ulusal vizede o tarz bir sigorta istemiyorlar diye okumuştum
Selamlar.
Acaba maili gönderen kısmında ne yazıyor söyleyebilir misiniz?
Ben de 18 Mart'ta görüşme yaptım Ankara Konsolosluğunda, hala bir sonuç veya mail gelmedi.
Acaba mail adresimi yanlış mı verdim diye de korktuğum oluyor arada.

yldrm7777

Mesaj gönderen yldrm7777 » Prş May 06, 2021 3:20 pm

Selamlar
Sabah UPS kargodan gelen SMS ile uyandım, 3 aylık vizem şimdi elime ulaştı. Görüşmeye İstanbul'da 6 Nisan'da girmiştim, tam bir ay sonra geldi :) Ancak neden 3 aylık vermişler onu çözemedim :( Vize başlangıç tarihimi de doldurulan formda 25 Mayıs yazmıştım, 25 Mayıs'ta başlayacak şekilde vermişler.
Umarım herkes bir an önce vizesine kavuşur, herkese başarılar diliyorum.

almanco

Mesaj gönderen almanco » Prş May 06, 2021 4:35 pm

A1 seviyesi ile sadece dil kursuna başvurdum. Görüşmemin tümü Türkçeydi. Bilgilendirme mailinde başvurudaki belgelerimin tam olduğu ve bundan sonraki süreçle ilgili bilgi vardı

demagorgon

Mesaj gönderen demagorgon » Cum May 07, 2021 12:20 am

Ben 16 nisanda randevuya girdim Ankara'da. 20 gün oldu halen tek bir ses seda yok. Ne eksik belge var dediler ne belgelerin tam dediler. Beraber başvurduğum arkadaşıma iki defa şu belgeler eksik gibisinden iletişim kurdular ancak bana bir şey söylenmedi halen. Sizce endişelenmeli miyim? O kadar paranoyağımki iletişim bilgilerimi mi yanlış verdim diyorum. Emailimi başvuru formuna girmiştim zaten ordan ulaşmaları lazım diyorum kendi kendime ama beyin işte oyunlar oynuyor insana

demagorgon

Mesaj gönderen demagorgon » Cum May 07, 2021 12:21 am

burakkktunaa yazdı: Prş May 06, 2021 2:10 pm Selamlar.
Acaba maili gönderen kısmında ne yazıyor söyleyebilir misiniz?
Ben de 18 Mart'ta görüşme yaptım Ankara Konsolosluğunda, hala bir sonuç veya mail gelmedi.
Acaba mail adresimi yanlış mı verdim diye de korktuğum oluyor arada.
okulunuz ne zaman başlıyor ya da işiniz? Ben de 16 Nisan'da girdim bana da hiçbir şey söylenmedi halen ve ben de acaba mailimi telefon numaramı falan mı yanlış girdim ya da telefonum kapalıyken mi aradılar ya da mail gönderirken email adresimi yanlış mı yazdılar diye düşünmeden edemiyorum kafayı yiyeceğim :roll: :roll:

almanco

Mesaj gönderen almanco » Cum May 07, 2021 2:11 am

Bana tam olduğuna rağmen bilgilendirme geldi arkadaşlarınıza da eksik olduğu için gelmiş bence bir konsolosluğu arayıp sormakta yarar var

AE34

Mesaj gönderen AE34 » Cum May 07, 2021 2:57 am

yldrm7777 yazdı: Prş May 06, 2021 3:20 pm Selamlar
Sabah UPS kargodan gelen SMS ile uyandım, 3 aylık vizem şimdi elime ulaştı. Görüşmeye İstanbul'da 6 Nisan'da girmiştim, tam bir ay sonra geldi :) Ancak neden 3 aylık vermişler onu çözemedim :( Vize başlangıç tarihimi de doldurulan formda 25 Mayıs yazmıştım, 25 Mayıs'ta başlayacak şekilde vermişler.
Umarım herkes bir an önce vizesine kavuşur, herkese başarılar diliyorum.
hayırlısı olsun. Okulunuz ne zaman başlayacaktı ve sigortanızı 25 mayısta başlayacak şekilde mi yaptınız ?

yldrm7777

Mesaj gönderen yldrm7777 » Cum May 07, 2021 4:13 pm

AE34 yazdı: Cum May 07, 2021 2:57 am hayırlısı olsun. Okulunuz ne zaman başlayacaktı ve sigortanızı 25 mayısta başlayacak şekilde mi yaptınız ?
Teşekkür ederim. Dil kursum 7 Haziran'da başlıyor. Sigortamı da 20 mayısta başlayacak şekilde yaptırdım.

comatose

Mesaj gönderen comatose » Cum May 07, 2021 8:10 pm

Hayırlı olsun vizeniz peki şu an 3 aylık vize başvuruları alınıyor mu Almanya için?

demagorgon

Mesaj gönderen demagorgon » Cum May 07, 2021 10:42 pm

almanco yazdı: Cum May 07, 2021 2:11 am Bana tam olduğuna rağmen bilgilendirme geldi arkadaşlarınıza da eksik olduğu için gelmiş bence bir konsolosluğu arayıp sormakta yarar var
Hangi şehirdeydiniz acaba? İstanbul'da mı başvurdunuz?

almanco

Mesaj gönderen almanco » Cum May 07, 2021 11:35 pm

Evet İstanbul

comatose

Mesaj gönderen comatose » Cmt May 08, 2021 12:34 pm

Arkadaşlar merhaba, learning agreement'taki tarihlerim 5 ay gözükmekte Erasmus stajı için, fakat Almanya'daki kurum bana 6 aylık davetiye mektubu gönderecek. Böylelikle 6 aylık vize alabilir miyim? Yoksa direkt learning agreement tarihleri mi önemlidir? Bunu tecrübe eden arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Sal May 11, 2021 8:29 pm

Yaklasik 2 aydır randevu icin bekluyorum. Ve bugun aciklandi temmuza vermisler randevuyu. Cok gec degil mi? Nerden baksan 4.5 ay beklemis olacam randevu icin.

Eren Wue

Mesaj gönderen Eren Wue » Sal May 11, 2021 8:38 pm

NachDeutsch yazdı: Sal May 11, 2021 8:29 pm Yaklasik 2 aydır randevu icin bekluyorum. Ve bugun aciklandi temmuza vermisler randevuyu. Cok gec degil mi? Nerden baksan 4.5 ay beklemis olacam randevu icin.
IDATA kapalı değil mi nasıl atandı acaba yeni mi atandı?

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Sal May 11, 2021 8:57 pm

Eren Wue yazdı: Sal May 11, 2021 8:38 pm IDATA kapalı değil mi nasıl atandı acaba yeni mi atandı?
Izmır veya ankara randevu veriliyor diye biliyorum.

Kilitli