Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada baska bir dil kursuna hemen kayit olma.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
rakun

Mesaj gönderen rakun » Prş May 20, 2010 5:08 pm

arkadaslar merhaba benim birkac tane sorum olacak yardimci olabilirseniz sevinirim ;) 1) simdi ben almanyada 3 universteye istek gonderdim ve hannoverden erkenden kabul geldi bununla hannoverdeki bir ozel dil kursundanda belge aldim ve bunlarla vize basvurumu yaptim ayni zamanda garantorumde var.. ancak daha sonra benim esas gitmek istedigim hamburg unidende kabul geldi cunku orada ailemin bi kismi var . fakat vizem cikti ve vizemde hannover die birseyler yazio galiba oradaki yabancilar polisine evraklarim gidiyormus o yaziyla. ancak ben hamburgdanda kabul geldigi icin hic hannovere gitmicem ve baska bir dil kursuna yazilicam acaba yabancilar polisinden sorun cikarmi veya oturmu izni vermeyebilirlermi ? arkadaslar lutfen yardimci olun cok acil cunku haftaya geliyorum ... :o

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 21, 2010 4:08 am

Basligi yanlis yere acmissin..

Ilk Hannover\'e basvurdugun icin 3 aylik gecici vizesini sanirim sadece Hannover\'de uzatabilirsin.Vizende en altta asagidakina benzer birsey yazar ;

AUFENHALTSANZEIGE NACH EINREISE ABH. HANNOVER STV

Hamburg\'da kursa gitmende herhangi bir sakinca olmaz,sadece geldiginde ikametgahini hemen al ki bir sorun olmasin..
Sorduklarinda ise Hamburg\'dan aldigin kabul hep yaninda bulunsun ve delil olarak onu goster.Hamburg\'da okumak istedigini belirt.

rakun

Mesaj gönderen rakun » Cum May 21, 2010 11:15 am

tesekkur ederim acaba yabancilar polisinde oturum almam kac gun surer?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 21, 2010 1:40 pm

Yabancilar Polisi degil Yabancilar Dairesi.

Randevu sistemi ile calisiyorsa ilk gittiginizde 1 ila 3 hafta arasinda bir sure tarih veriyorlar ve tekrar gidip islemlerini yaptiriyorsun.
Randevu yoksa bir kac dakika da yaptirabilirsin.