Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Seyahat Sağlık Sigortası

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
seth93

Seyahat Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen seth93 » Pzt May 28, 2018 12:19 am

Merhaba arkadaşlar,

Yaştan ötürü vize için AT-11 alamıyorum maalesef seyahat sağlık sigortası almam gerekiyor.

Yaptıran arkadaşlar sizler hangi acentadan kaç paraya ve kaç günlük yaptırdınız bilgilendirirseniz çok sevinirim.

kiss25

Re: Seyahat Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt May 28, 2018 4:52 am

böyle 1 yillik yaptiranlar falan oluyor , 3 ay yaptir , 3 aydan fazla yaptirirsan 3 ay sonra yine türkiyeye giris cikis yapmalisin yoksa o sigorta gecerliligini kaybediyor bosuna para verme bir de direk okumaya geliyorsan direk kabulle gelip baslicaksan yani kisa yaptir cünkü okula kayit icin zaten gesetzliche sigorta istiyorlar
Arkadaslar ben erkegim =)

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Pzt May 28, 2018 1:57 pm

kiss25 yazdı: Pzt May 28, 2018 4:52 am böyle 1 yillik yaptiranlar falan oluyor , 3 ay yaptir , 3 aydan fazla yaptirirsan 3 ay sonra yine türkiyeye giris cikis yapmalisin yoksa o sigorta gecerliligini kaybediyor bosuna para verme bir de direk okumaya geliyorsan direk kabulle gelip baslicaksan yani kisa yaptir cünkü okula kayit icin zaten gesetzliche sigorta istiyorlar
neden 3 aydan sonra tekrar giriş çıkış yapmalı? bittikten sonra almanya da tekrar yaptıramaz mı seyahat sağlık sigortasını internet bankacılığı üzerinden?

ayrıca 3 aydan uzun süre kalacaksa almanya da sigortası yaptırması gerekli diye biliyorum...

ben direk okumak için geldiğimde 1 yıllık yaptırmıştım sorun olmadı. forumda bazı arkadaşlar 3 aylık yaptırdıklarında vizede sorun olduğunu da gördüm. arada 60-70 tl oynar. Risk yok aslında, ararlar sigortanızı uzatmanız lazım derler uzatırsın olur biter. ama boş yere uğraşa gerek yok. bence 1 yıl, çok dersende min. 6 ay tavsiye ederim.

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzt May 28, 2018 2:38 pm

@kiss25 aynen öyle bilgilendirme için sağol.

@Muriel Ulusal vize için gerekli belgelerde şu cümleye benzer bir ifade var zaten "AT-11 belgesi alamayanlar Almanya'ya gidip normal bir sigorta yaptırabilecekleri süreyi kapsayan uzunlukta seyahat sağlık sigortası ile vize başvurusu yapabilirler." dolayısıyla 3 ay fazla fazla yeterli bir süre çünkü okula kayıt yaptırmak için bile alman sağlık sigortası yaptırmak gerekiyor, e haliyle o noktadan sonra zaten seyahat sigortasınında bir anlamı kalmıyor.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt May 28, 2018 3:06 pm

Muriel yazdı: Pzt May 28, 2018 1:57 pm neden 3 aydan sonra tekrar giriş çıkış yapmalı? bittikten sonra almanya da tekrar yaptıramaz mı seyahat sağlık sigortasını internet bankacılığı üzerinden?

ayrıca 3 aydan uzun süre kalacaksa almanya da sigortası yaptırması gerekli diye biliyorum...

ben direk okumak için geldiğimde 1 yıllık yaptırmıştım sorun olmadı. forumda bazı arkadaşlar 3 aylık yaptırdıklarında vizede sorun olduğunu da gördüm. arada 60-70 tl oynar. Risk yok aslında, ararlar sigortanızı uzatmanız lazım derler uzatırsın olur biter. ama boş yere uğraşa gerek yok. bence 1 yıl, çok dersende min. 6 ay tavsiye ederim.
kural böyle , seyahat saglik sigortasi adi üstünde almanyadayken yaptirmaniz bir sey ifade etmez seyahat etmeniz gerekiyor bunun icin , 6 aylik 1 senelik yaptirsanizda 3 ay sonra gecerliligini kaybediyor bu sigorta giris cikis yapmadiginiz sürece yani siz 1 yillik saglik sigortasiyla gelip 5 ay sonra Allah göstermesin basiniza bir is gelse sigortasizsiniz aslinda , almanyada zaten sigortali olmak zorunluluk keyfi bir sey degil yaptirmiyim bir sey olmaz olayi yok (resmiyette). Siz seyahat saglik sigortasiyla okula kayit mi yaptirdiniz ? Orayi acmalisiniz bence yanlis anlasilma olmamasi icin cünkü öyle algilaniyor , insanlar seyahat saglik sigortasiyla okula kayit falan yapildigini zannebilirler veya varsa gecici sürelidir bu durum
Arkadaslar ben erkegim =)

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Pzt May 28, 2018 7:45 pm

@seth93 biliyorum o maddeyi. ama o maddeye rağmen yabancılar şubesi artık 6 aylık vize verdiği için yine girişte 6 aylık seyahat sigortası isteyebiliyor. Bunun mantığıda şu : yabancılar şube 1 Ocak'dan 1 Temmuz'a kadar sana 6 aylık vize vermek istiyor. ama sen zaten 3 ay yeterli diye 1 ocak'tan 1 nisan a kadar sigortanı yaptırıyorsun. yabancılar şube de senin 1 nisan - 1 temmuz aralığında ülkeye sigortasız giriş yapmanı engellemek adına senden seyahat sigortanı uzatmanı istiyor.

yukarda yazdığım gibi vize defterinde 3 aylık sigorta yaptıranlara uzatma talebi geldiğini de gördüm. ayrıca katılıyorum, normalde gelir gelmez yaptırılması gereken bir şey olduğu için sigorta, bence 1 ay da yeterli bir zaman.

@kiss25 bahsettiğiniz kuraldan da haberim var hatta yanılmıyorsam 92 gün geçerlidir diye bir ibare var. yalnız tamamen yeni bir sigortayla bence giriş çıkış yapmama gerek kalmadan o sigortayı (okul kaydı vs. haricinde) kullanabilirim. Açıkçası okumaya gelen kişi 3 ay dolmadan normal sigortasını yaptıracaktır, o yüzden yorum kirliliği yapmamak adına bu konuyu sonlandırabiliriz sanırım :) ama şunuda söyleyim yukarıda belirttiğim durumdan dolayı ben olsam seyahat sağlık sigortamı en az 6 aylık yaptırırdım :) Bu arada hayır seyahat sağlık sigortası ile okula kayıt olmadım tabiki, vize başvurusundan bahsediyordum arkadaşlar.

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzt May 28, 2018 9:05 pm

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. Bugün daha öncede müşterisi olduğum AXA sigortaya gittim ve fiyat sordum 92 günlük sigorta 31 euro, 183 günlük olanıysa 34.5 euro. Şu durumda zaten 3.5 euro için risk almaya gerek yok, 6 aylık almak en mantıklısı.