Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da öğrenci iken İngiltere Vizesi almak 2016

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
John

Almanya'da öğrenci iken İngiltere Vizesi almak 2016

Mesaj gönderen John » Prş Ara 01, 2016 7:05 pm

Merhaba arkadaşlar,

2017 yılının Nisan ayında 1 haftalığına İngiltere'de muhasebe ve finans seminerine katılmak istiyorum. Bunun için İngiltere Turist vizesine ihtiyacım var ve şu an Almanya'da öğrenci olarak ikamet ediyorum. Forumda araştırdığım kadarıyla bu konuda aydınlatıcı bir bilgi bulamadım. İngiltere konsolosluğunun websitesinden bakabilirsiniz diyenler olmuş. Hali hazırda ben bununla uğraşırken deneyimlerimi forumda paylaşmak için bu başlığı açıyorum. Henüz hiçbir prosedüre başlamadım ama daha önce İngiltere'ye vize alan ya da bu konuda bilgisi olan arkadaşlar beni bu başlık altında aydınlatabilirlerse sevinirim. Ben de ilerleyen zaman içerisinde tecrübelerimi paylaşacağım.

Saygılar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanya'da öğrenci iken İngiltere Vizesi almak 2016

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 01, 2016 9:46 pm

Evet var sorularini sorabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Cum Ara 02, 2016 1:29 am

Bende 3 4 ay önce gidecektim fakat yüksek vize ücretinden dolayi vazgecmistim.

Öncelikle islemler tamamen online yapiliyor ingiltere resmi devlet sitesine girip uygun olan vizeyi seciyorsun ve sana istedikleri evraklari söylüyorlar sen bunlari hazirlayip basvuruyosun. 180 euro gibi bi ücret aliyorlar oha diyorum yani. 2 gün icin gidicektim vazgectim. Ayrica vize verirlermi vermezler mi oda kesin degil.

Kalacak yer mutlaka göstermen lazim booking.com üzerinden ücretsiz rezerve yapip bunu kanit gösterebilirsin.

Vizeyi alirsan detayli bi tecrübe yazisi yazarsan iyi olur tekrar basvurmayi düsünüyorum bende.

John

Mesaj gönderen John » Cum Ara 02, 2016 2:22 am

Öncelikle hızlı geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim.
- İnternette Visitor Visa için 87 Pound ya da 105 Euro yazıyor, ancak ayrıntılı bir inceleme yapmadım. 180 Euro cidden çok abzürt bir ücretmiş.
- Çinli bir arkadaşımın evinde kalacağım. Kendisi bir restoran işletiyor. Onun ev adresini gösterebilirim.
- Başvuruyu online yaptıktan sonra vize görüşmesini Berlin'de yapmak istiyorum, mümkün müdür? Yoksa illa İstanbul'a mı gitmem gerekiyor?
- Yeşil Pasaport sahibi olmamın bir etkisi olur mu?
- Vize alım sürecinde konsoloslukla görüşmeden sonra pasaportumu İngiliz konsolosluğuna teslim edececek miyim? Eğer edeceksem, kimlik olarak Almanya'da resmi işlemler için ne kullanacağım?
- Biometrik fotoğraf standartlarının farklı olduğuna dair bir duyum aldım, eğer bu doğruysa gerekli fotoğrafı nasıl edinebilirim?

Şimdilik sorularım bu kadar, yardımcı olabilecek tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Hayırlı forumlar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 02, 2016 12:51 pm

Vize basvurusunu Berlin de yapabilirsin. Yesil pasaport avantaj saglamaz. Kisa süreli vizelerde pasaport teslim edilmiyor. Herhangi bir fotografciya gidip vize görüsmesi icin vesikalik fotograf gerekiyor diyince ona uygun olarak cekiyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

John

Mesaj gönderen John » Cum Ara 02, 2016 8:28 pm

Cevabınız için teşekkür ederim Physiker, bilginiz var ise eğer ücret konusunda da beni aydınlatabilirseniz çok makbule geçer. Başvuruyu ziyaretten en fazla 3 ay önce yapabiliyormuşum resmi konsolosluk websitesinde yazana göre, ne kadar ön bilgim olursa o kadar vize alma şansım artar diye düşünüyorum. Tüm arkadaşların fikir ve önerilerine açığım.

John

Mesaj gönderen John » Sal Şub 28, 2017 2:10 am

Update

173 euro fatura çıktı, nakit de kabul etmiyorlarmış. Bu nasıl iş arkadaş, Türkiye'den başvursam 70 eurodan kurtarıyorum. Cidden çok pahallıymış.
En erken görüşme tarihi 13 Mart 12.50'ye randevu aldım, henüz ödeme yapmadım, 14 gün sürem var ödeme için. Gelişmelerle bilgi verceğim.

John

Mesaj gönderen John » Prş Mar 02, 2017 7:46 pm

Sağlık sigortası göstermemiz gerekiyor mu? Böyle bir şey belirtilmemiş turist vizesi için websitesinde(ya da ben göremedim). Bir UK biometrik fotoğraf olarak gri arka fonlu istiyormuş, bende beyaz arka fonlu var sadece, grilisini nasıl edinebilirim? Bilgilendirebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

edit: ödemeyi 1 gün geciktirince ayın 14üne 13:40'a randevu alabildim. Ödemesini yaptım.

John

Mesaj gönderen John » Prş Mar 16, 2017 2:15 am

14 Mart'ta randevu saatinde aşağıdaki adreste görüşmem gerçekleşti:
TelePerformance Berlin Visa Application Centre
Regus Berlin KuDamm
Kurfuerstendamm 21
Berlin
10719
Mülakat vs. bir şey yok, sadece belgelerinizi, pasaportunuzu alıyorlar. Sonra fotoğrafınızı çekip (boşuna vesikalık yaptırdım Almanya'da gereksiz yere para gitti.), parmak izinizi alıyorlar ve işlem bitiyor. Almanca veya İngilizce konuşarak anlaşabilirsiniz. Vermiş olduğum adresteki bina bir plaza, bunun 7.katında 703 numaralı küçük bir odada gerçekleşiyor her şey. Bir ajans olarak düşünün, Regus adında. Görüşmeden en fazla 10 dakika önce gidin, daha erken varırsanız hiçbir işe yaramaz lobby'de bekletirler. Ekstradan orada ödediğiniz hiçbir ücret yok, vize süreciniz sonuçlanınca evinize pasaportunuz postalanıyor. Görüşmeye gitmeden önce pasaportunuzun fotokopisini, vizenizin fotokopisini muhakkak edinin. Pasaportunuz alnınca elinizde resmi bir belge kalsın. Ben taratıp bilgisayarda pdf olarak tutuyorum, lazım olur diye yanımda taşımalık 1 tane de çıktısı var. Şimdilik bu kadar, vize sürecim sonuçlanınca tekrardan bilgilendirme yapacağım.

Ek bilgi: İşbank'tan bloke hesabı olan arkadaşlara tavsiyem her 2 ayda bir pdf olarak, excel olarak banka hesabınızdaki hareketleri bilgisayarınıza kaydedin. Çünkü web bankacılığında İşbank sadece son 3ayın bilgilerini tutuyor, ingiltere vizesi için 6 aylık veri gerekiyor. Bir de bunları ingilizceye çevirmeniz gerekiyor, ben kendim yaptım çeviriyi inşallah kabul ederler.
Kalın sağlıcakla

John

Mesaj gönderen John » Çrş May 10, 2017 10:30 pm

Son olarak, ingiltere vizem gelmiş ve ingiltere ziyaretini 22-29 Nisan tarihleri arasında yapmış bulunmaktayım. DHL ile pasaportunuz eve geliyor, siz evde olmazsanız komşunuza teslim ediliyor (ben komşudan aldım.). Size DHL'den kargonuz ile ilgili bilgilendirici mail geliyor.

İngiltere'de Londra ile ilgili izlenim olarak, çok pahallı bir şehir olduğunu, günlük toplu taşıma için 10-12 pound arası oyster card ile harcama yapacağınızı belirtirim. Yeme içme, konaklama, her bir şeyi pahallıdır. Bir tek müzelere giriş ücretsizdir. İnşallah ileride gidecek arkadaşlara bu başlık ile bir faydam dokunur.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Prş May 11, 2017 12:57 am

John yazdı:Son olarak, ingiltere vizem gelmiş ve ingiltere ziyaretini 22-29 Nisan tarihleri arasında yapmış bulunmaktayım. DHL ile pasaportunuz eve geliyor, siz evde olmazsanız komşunuza teslim ediliyor (ben komşudan aldım.). Size DHL'den kargonuz ile ilgili bilgilendirici mail geliyor.

İngiltere'de Londra ile ilgili izlenim olarak, çok pahallı bir şehir olduğunu, günlük toplu taşıma için 10-12 pound arası oyster card ile harcama yapacağınızı belirtirim. Yeme içme, konaklama, her bir şeyi pahallıdır. Bir tek müzelere giriş ücretsizdir. İnşallah ileride gidecek arkadaşlara bu başlık ile bir faydam dokunur.
Geri bildirim için çok teşekkürler. Londra İngiltere'nin geneli gibi baya pahalı bir yer.Fakat ben gittiğimde hayran kalmıştım. Bazı müzelere de girişte para vermek zorundasın diye biliyorum en azından ben gittiğimde öyleydi. Madame tussauds vb. gibi müzelere. Umarım güzel vakit geçirmişsindir. :)
Be different,make a difference...

John

Mesaj gönderen John » Prş May 11, 2017 7:58 pm

O balmumu müzesi olduğu için orayla ilgilenmedim, doğrudur. Westminster Abbey'e girerken de para ödeniyor ama Londra'da bana göre kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Genel olarak çoğu devlet müzelerine diyelim girerken para verilmez.

Ozget

Mesaj gönderen Ozget » Cum Tem 07, 2017 7:09 pm

Merhaba arkadaşlar,
Ben de Almanya da Berlin de freelancer vizesi ile kalıyorum şu an. İngiltere ye turist vizesi için başvuru yapacağım. Paylaşılan bilgileri okudum ve çok önemli buldum. Fakat daha önemli olan en basit bir şeyi, vize başvurusu linkini internette bulamıyorum. Böyle basic bir soru için özür dilerim ama elinde buna dair bir resmi link listesi vs si olan varsa çok memnun kalacağım. Sevgiler

John

Mesaj gönderen John » Cum Tem 07, 2017 8:34 pm

Ozget yazdı: Cum Tem 07, 2017 7:09 pm Merhaba arkadaşlar,
Ben de Almanya da Berlin de freelancer vizesi ile kalıyorum şu an. İngiltere ye turist vizesi için başvuru yapacağım. Paylaşılan bilgileri okudum ve çok önemli buldum. Fakat daha önemli olan en basit bir şeyi, vize başvurusu linkini internette bulamıyorum. Böyle basic bir soru için özür dilerim ama elinde buna dair bir resmi link listesi vs si olan varsa çok memnun kalacağım. Sevgiler
Öncelikle bu başlık altında bir kardeşimize yardım edebildiğim için çok memnunum. Foruma hoşgeldin. Önemli bir noktaya parmak basılmış, link vermemişim:

https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome

buradan hesap oluşturarak süreci yönetebilirsiniz. Standard visitor visa'ya başvurmanız gerekmektedir. Kolay gelsin.

Ozget

Mesaj gönderen Ozget » Cmt Tem 08, 2017 5:03 pm

Cok tesekkur ederim. Bunun yaninda kisisel bir soru. Standart turist vizasi icin , seyahat edeceginiz tarihin uc ay oncesinden basvuru yapmalisiniz diyor. Ama vize basvurularinin 15 gunde cevaplanmasi olasiligi da %90 cikiyor istatistikte. Bu kosulda 1 ay sonrasina vize basvurusu yapmam bir sorun cikarir mi onu anlayamadim, herhangi bir deneyimi olan paylasirsa sevinirim. Sevgiler

John

Mesaj gönderen John » Cmt Tem 08, 2017 9:00 pm

Benim vizem 1ay sonra geldi. Sizin bahsettiğiniz gibi %90 oranla 15 günde cevaplanır diye bir şey ben duymadım. Bu veriye de nereden ulaştınız bilmiyorum. Hiçbir arkadaşım 15 günde almadı. Ben bir de gemileri yakıp uçak biletlerini alarak vizeye başvurdum. Onları da eke yerleştirdim. Çünkü vize 6 ay içerisinde kullanmanız için single-entry şeklinde veriliyor, onlar da ne zaman giriş çıkış yapacağınızı resmi olarak görmek isteyebiliyorlar. Uçak bileti olmayan arkadaşlarımdan red alanlar oldu(bilhassa hintli ve pakistanlıların hepsi red aldı). Bu etnik kökenle de alakalı olabilir ama Türkiye'yi de onlardan ayrı bir kefeye koymuyor İngiltere, son zamanlarda uçuşlara laptop sokma yasağı geldi okudaysanız. Olabildiğince erken başvurun derim, sorun yaşayabilirsiniz. Ben 14 Martta başvurdum, Nisan'ın 13ünde geldi.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Sal Tem 11, 2017 3:34 am

John hocam merhaba size ulasabilecegim bir mail adresiniz varsa cok memnun olurum okul ile ilgili birkac sorun olucakti size tesekkur ederim..

John

Mesaj gönderen John » Sal Tem 11, 2017 4:26 pm

hunterqb arkadaşım, ben sanalda e mail paylaşmıyorum çok utangaç biriyim. Kız nickinin altından nasıl erkek çıkabiliyorsa erkek nickinin altından da kız çıkabileceği olasılığını bir düşün. Yakışmadı yani burada senin e-mail sorman, ama her türlü sorunun cevabını forumlara yönelterek bulabilirsin. Allah'a emanet, selametle

Ozget

Mesaj gönderen Ozget » Sal Tem 25, 2017 2:43 am

John yazdı: Cmt Tem 08, 2017 9:00 pm Benim vizem 1ay sonra geldi. Sizin bahsettiğiniz gibi %90 oranla 15 günde cevaplanır diye bir şey ben duymadım. Bu veriye de nereden ulaştınız bilmiyorum. Hiçbir arkadaşım 15 günde almadı. Ben bir de gemileri yakıp uçak biletlerini alarak vizeye başvurdum. Onları da eke yerleştirdim. Çünkü vize 6 ay içerisinde kullanmanız için single-entry şeklinde veriliyor, onlar da ne zaman giriş çıkış yapacağınızı resmi olarak görmek isteyebiliyorlar. Uçak bileti olmayan arkadaşlarımdan red alanlar oldu(bilhassa hintli ve pakistanlıların hepsi red aldı). Bu etnik kökenle de alakalı olabilir ama Türkiye'yi de onlardan ayrı bir kefeye koymuyor İngiltere, son zamanlarda uçuşlara laptop sokma yasağı geldi okudaysanız. Olabildiğince erken başvurun derim, sorun yaşayabilirsiniz. Ben 14 Martta başvurdum, Nisan'ın 13ünde geldi.
Basvurunun internet sayfasinda nereden basvuruldugunda ne kadar zamanda % de kac oraninda cikacagina dair bilgilendiren bir link var, %98 gibi bir oran 15 gun, %99 gibi bir oran icin 30 gun veriyor. Ne yazikki linkini bulamiyorum su an fakat screenshotunu ekleyebilirim. Buna ek olarak bir sorum daha olacak, tanency agrrement ve anmeldung gibi belgelerin de mi cevirisini yapip teslim etmek gerekiyor ? Bankadan bank statementimi dahi ingilizce veremiyorlar, umarim sorun olmaz. Bunlarla ilgili bir deneyimi olan yazabilirse sevinirim. Bir soru daha, single entry ile ilgili bir bilgi okumamistim, christmas ta da gitme planimiz vardi gelecek ayin yaninda bu vize icerisinde, iki defa giris cikis hakkini sorma imkanimiz olur mu onunla ilgili bir bilginiz var mi? Tesekkurler...
screenshot
screenshot

John

Mesaj gönderen John » Sal Tem 25, 2017 4:47 am

Muhtemelen bu istatistiğin içine jet hızıyla yapılsın diye 200-300 euro fazladan verenler de dahildir. Ben tecrübemle konuşuyorum, benimle beraber 20 kişi başvurdu vizeye kimse 15 günde almadı. Herkese cevap 1 ay sonra geldi. Anmeldung'un falan çevirisine gerek yok. Sadece istenen belgeleri götürmeniz lazım. Banka hesap dökümü ile iligli ben çeviriyi kendim yaptım diye belirtmiştim daha önce, kabul de ettiler. Formatı bozmadan Almanca kelimeleri ingilizceye çevirdim.

Single entry meselesini resmi websitesinde okumuştum. Şimdi tam bulamadım ama burada da görünüyor:

https://visa-fees.homeoffice.gov.uk/y/g ... iple-entry

https://www.gov.uk/guidance/immigration ... itor-rules V 1.6

bazen multiple bazen single entry şeklinde verilebiliyor, neye göre olduğunu ben de bilmiyorum.
Şimdi Pasaportu kontrol ettim, Number of Entries bölümünde MULT yazılmış. Ben 1 haftalık kalacağım tarihleri ve kalacağım yerin bilgilerini paylaşmıştım. Single verilir diye düşünmüştüm bugüne kadar da dikkat etmedim, multiple verilmiş. Siz yine de bunu ajansa bir sorun, sonra da bizleri bilgilendirirseniz sevinirim. Allah kolaylık versin, inşallah sıkıntı çekmeden alırsınız vizeyi.