Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da öğrenci iken İngiltere Vizesi almak 2016

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
emekgunes

Re: Almanya'da öğrenci iken İngiltere Vizesi almak 2016

Mesaj gönderen emekgunes » Sal Ağu 29, 2017 11:37 pm

Iyi aksamlar guzel bir konuya deginmissiniz turist olarak ingiltereye haftasonu gitmeyi dusunuyorum.Almanyada dil okulu vizesiyle gelmis bulunmaktayim.Aufenthaltstitelimide henüz aldim(1 senelik).Gerekli evraklarla igili sorum olacak.Vaktiniz olursa,bilgilendirirseniz cok sevinirim ( iscepten bahsetmissiniz finansal yeterliligimi bir Alman banka hesabiyla gostermemde bir problem olur mu?).Simdiden tesekkur ederim.

emekgunes

Mesaj gönderen emekgunes » Sal Ağu 29, 2017 11:39 pm

Birde Berlinden hallettiginiz islemleri Düsseldorftan halledebilirmiyim.Arastirmalarim sonucu Düsseldorftada 1 Tls Contact oldugunu buldum.Tekrar tesekkurler

John

Mesaj gönderen John » Prş Ağu 31, 2017 8:59 pm

Başka şehirlerden de halledebilirsiniz. Düsseldorta bir merkez varsa, vize başvuru sitesinde görünür, oradan başvurabilirsiniz. Gerekli evraklar https://www.gov.uk/standard-visitor-vis ... st-provide bu linkte bulunabilir. İşcep değil benim bahsettiğim almanya'da bulunan İşbank bankasındaki hesabım. Herhangi bir Alman bankasında olan hesabınızın 6 aylık hesap dökümünü göstermeniz yeterli.

emekgunes

Mesaj gönderen emekgunes » Prş Ağu 31, 2017 9:54 pm

Cok tesekkur ederim ilginize,umarim bende alabilirim.Gercekten cok basarili bir baslik olmus,onun icinde ayrica tesekkur ederim.Iyi aksamlar iyi bayramlar

John

Mesaj gönderen John » Çrş Eyl 13, 2017 9:46 pm

Kusuruma bakmayın yoğunluktan şimdi görebildim. İnşallah vizenizi kolayca alırsınız. Sizin de bayramınız mübarek olsun.

ustad

Mesaj gönderen ustad » Çrş Ara 13, 2017 3:17 pm

arkadaslar merhabalar,

Almanyada doktora ögrecisiyim (extern). Ben de gecen hafta Ingiltere den akademisyenlere verilecek bir egitime katilmak üzere davetli olarak vizeye basvurdum, ancak Standart Visa Academic 1 year olana basvurmustum. Hem karsi universite hem de kendi universitem davet ve referans mektubu yazdigi halde red geldi. PhD ve üzeri academic tir. Siz PhD student olarak akademik olarak gormuyoruz dediler. tarih olarak 3 gün kalip donecegimi belirtmistim. 6 aylik basvursam cikar miydi bilemeyecegim ama supriz oldu acikcasi benim icin. Universite yol masrafi egitim ucreti vs. hepsini karsilamisti.

bilginize.

emekgunes

Mesaj gönderen emekgunes » Cmt Ara 16, 2017 12:18 am

Ben linki detayli okudum birde sizden tam ne evraklar goturdugunuzu ogrenebilirmiyim malum Turkiyede olmadigimiz icin belgeleri de nasil temin ederim ogrenmek istedim.Mesela ben hep annemi sponsor gosteriyordum suana kadar ogrenci oldugum ve calismadigim icin aldigim vizelerde yine ayni seklide mi yapmayaliyim.Ilginize simdiden tesekkur ederim.

John

Mesaj gönderen John » Çrş Ara 27, 2017 6:28 am

Geç bir cevap olacak ama kusura bakmayın yoğunluktan şimdi görebildim.
Banka hesap dökümü son 6 ayın, öğrenci belgesi(zorunlu değil), uçak bileti(zorunlu değil), katılacağınız seminer davetiyesi(zorunlu değil), kalacağınız yerin adresi(forma yazıyorsunuz), fotoğraf götürmene gerek yok eğer Berlinden başvuracaksan, pasaport(önceden vizenin falan fotoğrafını çek, kopyaısnı bastır, bir durum olursa onu gösterirsin ilgili kurumlara). Daha önce söylemiştim gerçi neler götürdüğümü ama bir defa daha yazalım.

John

Mesaj gönderen John » Çrş Ara 27, 2017 6:28 am

ustad yazdı: Çrş Ara 13, 2017 3:17 pm arkadaslar merhabalar,

Almanyada doktora ögrecisiyim (extern). Ben de gecen hafta Ingiltere den akademisyenlere verilecek bir egitime katilmak üzere davetli olarak vizeye basvurdum, ancak Standart Visa Academic 1 year olana basvurmustum. Hem karsi universite hem de kendi universitem davet ve referans mektubu yazdigi halde red geldi. PhD ve üzeri academic tir. Siz PhD student olarak akademik olarak gormuyoruz dediler. tarih olarak 3 gün kalip donecegimi belirtmistim. 6 aylik basvursam cikar miydi bilemeyecegim ama supriz oldu acikcasi benim icin. Universite yol masrafi egitim ucreti vs. hepsini karsilamisti.

bilginize.
Yazık olmuş, keşke turist vizesine başvursaydınız.

John

Mesaj gönderen John » Çrş Ara 27, 2017 6:31 am

emekgunes yazdı: Sal Ağu 29, 2017 11:37 pm Iyi aksamlar guzel bir konuya deginmissiniz turist olarak ingiltereye haftasonu gitmeyi dusunuyorum.Almanyada dil okulu vizesiyle gelmis bulunmaktayim.Aufenthaltstitelimide henüz aldim(1 senelik).Gerekli evraklarla igili sorum olacak.Vaktiniz olursa,bilgilendirirseniz cok sevinirim ( iscepten bahsetmissiniz finansal yeterliligimi bir Alman banka hesabiyla gostermemde bir problem olur mu?).Simdiden tesekkur ederim.
Düsseldorftan da halledebilirsin, işcep demedim işbank dedim. Almanya'da da bir işbank var. Orada hesabım bulunuyor ve internet bankacılığı aracılığı ile hesap dökümlerinizi 3 aylık çıktı alabiliyorsunuz.

wuppi

Mesaj gönderen wuppi » Çrş Oca 31, 2018 12:00 pm

John yazdı: Çrş Ara 27, 2017 6:28 am Geç bir cevap olacak ama kusura bakmayın yoğunluktan şimdi görebildim.
Banka hesap dökümü son 6 ayın, öğrenci belgesi(zorunlu değil), uçak bileti(zorunlu değil), katılacağınız seminer davetiyesi(zorunlu değil), kalacağınız yerin adresi(forma yazıyorsunuz), fotoğraf götürmene gerek yok eğer Berlinden başvuracaksan, pasaport(önceden vizenin falan fotoğrafını çek, kopyaısnı bastır, bir durum olursa onu gösterirsin ilgili kurumlara). Daha önce söylemiştim gerçi neler götürdüğümü ama bir defa daha yazalım.
Merhabalar. bu bilgilendirilik icin cok tesekkürler. Bende dün aksam düsseldorf taki görüsme yerinden (TLC den) randevu aldim. simdi evraklarimi toplamaya calisiyorum. Banka dökümlerimizi orada bakip geri mi veriyorlar yoksa onlara veriyor muyuz? cünkü bir tomar banka dökümü var ve hepsini cevirttirmem mümkün degil (hepsi almanca). siz tüm faliyetleri mi ingilizceye cevirdiniz yoksa sadece size yatan parayi gösteren sayfalari mi? (bana ailem yolluyo düzenli her ay, havale bilgisi olan dökünler yeterli mi?) biraz detay verirseniz cok sevinirim. ve belgeler icinde, Almanyada nerede oturduguma dair bir belge istemisler siz yazmamissiniz, zorunlu olmayan bir belgemi? yine ayni sekilde ailemin hala türkiyede yasadigini ispat eden bir belge daha.. simdiden cok tesekkürler

John

Mesaj gönderen John » Çrş Oca 31, 2018 5:04 pm

wuppi yazdı: Çrş Oca 31, 2018 12:00 pm Merhabalar. bu bilgilendirilik icin cok tesekkürler. Bende dün aksam düsseldorf taki görüsme yerinden (TLC den) randevu aldim. simdi evraklarimi toplamaya calisiyorum. Banka dökümlerimizi orada bakip geri mi veriyorlar yoksa onlara veriyor muyuz? cünkü bir tomar banka dökümü var ve hepsini cevirttirmem mümkün degil (hepsi almanca). siz tüm faliyetleri mi ingilizceye cevirdiniz yoksa sadece size yatan parayi gösteren sayfalari mi? (bana ailem yolluyo düzenli her ay, havale bilgisi olan dökünler yeterli mi?) biraz detay verirseniz cok sevinirim. ve belgeler icinde, Almanyada nerede oturduguma dair bir belge istemisler siz yazmamissiniz, zorunlu olmayan bir belgemi? yine ayni sekilde ailemin hala türkiyede yasadigini ispat eden bir belge daha.. simdiden cok tesekkürler
Benim başvurduğum vize türü öncelikle Standard Turist vizesiydi. Ben son 6 ay içerisinde var olan bütün banka dökümlerimin ingilizce çevirisini kendilerine gösterdim. Evraklara bakıp geri verme diye bir şey yok çünkü TLS sadece bir ajans, onlar vize için İngiltere'ye sizin belgelerinizi postalıyorlar. Vizeye bir etkileri yok, hatta vizenin ne zaman çıkacağını dahil bilmezler sadece bir tahmin yüretebilirler. Banka dökümü içinde tüm işlemlerin görünmesi lazım, yalnızca bir yerlerden para aldığınız değil, yaptığınız harcamalar da gerekli. Geçen yıl istenen belgeler arasında ikametgah yoktu, benden de istenmedi ama pasaportunuzun yollanacağı adresi forma yazmanız gerekiyor (bkz: https://www.gov.uk/standard-visitor-vis ... st-provide) Ek belge istediğiniz kadar götürebilirsiniz, ben öğrenci belgemi, uçak biletlerimi, üniversiteden bir seminere katılacağıma dair aldığım davetiyeyi vs. de eklemiştim. Zorunlu belge değil bunların hiçbiri ama belki bir etkisi olur diye ben yollamıştım. Pasaportunu vermeden vizenin, oturumunun vs. bir fotokopisini çektir de öyle ver. Ne olur ne olmaz elinde bir kopyası dursun.

wuppi

Mesaj gönderen wuppi » Cum Şub 02, 2018 6:06 am

Cok tesekkürler hizli bi geri dönüs oldu. Bende bugün son 6 ayin tüm banka dökümümü hem almanca hem ingilizce hazirladim, ama ceviriyi sizin gibi kendim yaptim umarim bende de sorun olmaz. ucak bileti, otel rezervasyonu, ögrenci belgesi, ödeme yaptigimin belgesi ve sitelerinden doldurulup indirilmesi gereken iki belgeyi hazirladim. yarinda ikametgah alicam bakalim umarim bende vizeme kavusurum. ve evet yeni eski tüm pasaportlarimi scan edip yazdirdim. tekrar yardimlariniz icin tesekkür ederim :)

John

Mesaj gönderen John » Cum Şub 02, 2018 5:21 pm

Rica ederim. Allah yardımcınız, yolunuz açık olsun. Vizeyi alınca bir update verebilirsen memnun olurum.

wuppi

Mesaj gönderen wuppi » Prş Mar 01, 2018 7:18 pm

Bugün TLS den cevap geldi. Pasaportum hazirmis, gelin alin dediler. Yarin alicam insallah. Randevu tarihim 6 subat, pasaportun gelmesi 1 mart oldu yani. Umarim vizemde cikmistir :)

John

Mesaj gönderen John » Prş Mar 01, 2018 10:07 pm

wuppi yazdı: Prş Mar 01, 2018 7:18 pm Bugün TLS den cevap geldi. Pasaportum hazirmis, gelin alin dediler. Yarin alicam insallah. Randevu tarihim 6 subat, pasaportun gelmesi 1 mart oldu yani. Umarim vizemde cikmistir :)
Çok sevindim adınıza, inşallah alırsınız. Bir arkadaş vardı bu başlıkta 15 güne cevap çıkma olasılığı %99 falan demişti, ama bakıyorum siz de benim gibi aşağı yukarı 1 ay sonra yanıt almışsınız. Beklediğim de buydu. Hayırlısı olsun, iyi yolculuklar dilerim.

wuppi

Mesaj gönderen wuppi » Prş Mar 01, 2018 11:24 pm

cok tesekkür ederim :)

random

Mesaj gönderen random » Sal Oca 29, 2019 1:40 am

Merhaba,
yazilanlari okudum
ilk olarak belgeleri almanac olarak goturen arkadaslar nasil bir tepki algini yazabilir mi?
Ikinci olarak, kendimiz cevirsek ne diyorlar?
Fotografi vermek zoundayiz diye anladim. Oyle bir zorunluluk yok mu?
Bir de benim gitmem gereke toplanti 3 hafta icinde, kac kisi vizeyi alabildi o zamana kadar?
Bu ingilte cok serefsiz ya, arayip bilgi almaya bile dakikasi 1,5 pound diyor. Websitelerini hic begenmedim. Dogru duzgun bir bilgi bulmak imkansiz.

John

Mesaj gönderen John » Sal Oca 29, 2019 1:26 pm

random yazdı: Sal Oca 29, 2019 1:40 am Merhaba,
yazilanlari okudum
ilk olarak belgeleri almanac olarak goturen arkadaslar nasil bir tepki algini yazabilir mi?
Ikinci olarak, kendimiz cevirsek ne diyorlar?
Fotografi vermek zoundayiz diye anladim. Oyle bir zorunluluk yok mu?
Bir de benim gitmem gereke toplanti 3 hafta icinde, kac kisi vizeyi alabildi o zamana kadar?
Bu ingilte cok serefsiz ya, arayip bilgi almaya bile dakikasi 1,5 pound diyor. Websitelerini hic begenmedim. Dogru duzgun bir bilgi bulmak imkansiz.
Tüm belgelerim ingilizceydi. Bir tek kendim çevirmiştim banka dökümünü, sorun olmadı. Türkiye vizesi için Almanca belgeyle başvursan kimse bakmaz gibi düşün. Nasıl Almanya vizesi alırken çeviri yapıyorsak, İngiltere için de gerekli.
Fotoğrafı Berlin'de başvuruyorsan yanında götürmene gerek yok. Orada çekiyorlar. Ben özel olarak 12 euro para vermiştim dışarıda, tamamen çöpe gitti.

3 hafta içinde vize çıkması çok zor. Bana 1 ay sonra gelmişti diye hatırlıyorum. Kaldı ki hiçbir arkadaşım (pakistanlı, hindistanlı, moldovyalı vs.) öyle 1-2 haftada almadı. Bir arkadaş vardı burada "yok işte 15 güne çıkma ihtimali %99" diyordu(başvuru dahi yapmadan sallamasyon istatistik gösterdi), biz görmedik valla yaşanmış tecrübemizde. Öyle websitelerinde verilen istatistikler gerçeği yansıtmıyor. Arayıp bilgi alınacak bir şey de yok, ben aşamaları tek tek izah etmiştim ve link de verdim. Kolay gelsin.