Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiye den Garantor--- Bilgilerinize

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
kartalkar

Mesaj gönderen kartalkar » Cmt Eki 15, 2016 1:53 am

Merhaba arkadaslar

Ozellikle ilk yil Almanyaya geldikten sonra, ikinci yil vize uzatma derdi gene basliyor. Ben de su an ayni durumla karsi karsiyayim. Cunku bloke hesapla geldigim icin , ikinci sene tekrar istenen rakami koyabilmem mumkun degil.
Su an NRW de Dordmundda bulunuyorum. Sunu soylemeliyim ki, Dordmund ve Bochum da kesinlikle Bloke hesap isteniyor. Hesapta biraz para gosterme vs bunlar pek ise yaramiyor. Hesabinizdaki para/720 kadar ay hesabinizi uzatirlar. Is sozlesmeniz vs varsa tabii is degisir :)
Bugun oryantasyon gunleri kapsaminda bir etkinlige katildim ve Auslanderbehorde den de yetkililer vardi. Birisi Turktu :)
Kendisine durumumu anlattim. O da Turkiye den garantor gosterebilecegimi ve noter onayli belgenin de( tercumesini Almanyada yaptir dedi) kabul edilecegini soyledi. Hatta bircok kisinin de Turkiye den garantor gosterdigini soyledi.
Ben de simdi babami garantor gosterecegim.
Sizlerle de paylasmak istedim.

Rector

Mesaj gönderen Rector » Cmt Eki 15, 2016 10:30 am

Ben garantor yuzunden vazgecmistim fransaya bakiyordum ama bir sansimi deneyeyim.Farkli bir durum olmaz heralde ilk sene oldugu icin?

resatsnmzz

Mesaj gönderen resatsnmzz » Cmt Eki 15, 2016 7:27 pm

Garantor gostermek icin iyi bir geliri olmasi gerek diye duydum. Ne derece dogru bir bilginiz var mi?

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Cmt Eki 15, 2016 9:03 pm

Suana kadar almanyada olmasi gerektigini biliyorduk bu konuyu iyice arastirmak lazim. en azindan turkiyedeki konsolosluklarla gorusmek gerekir.
Bir kisinin garantor olabilmesi icin kisinin kendisinin ve varsa ailesinin aylik tum giderleri disinda garantor olacagi ogrencinin giderlerini karsilayabilecek durumda oldugunu kanitlamasi gerekiyor.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cmt Eki 15, 2016 9:33 pm

Benim garantorum de turkiyedendi notere falanda gitmedi konsolosluktan halletti bana belgeyi yolladi. Ilk babam garantor olmak istedi ( 6000 TL gelir , 4 daire toplam 2500 civari kira geliri ) ancak en az 15000 tl olmasi lazim demisler bende calistigim yerin sahibini garantor yaptim yaklasik aylik 25bin lira geliri vardi 10 dakika icinde halletti gonderdi saolsun. Bu olaylar tabi 2012 civariydi simdi en az bi 20bin isterler sanirim..
bu arada ben ilk olarak bloke hesapla geldim para suyunu cekince garantor buldum sizede tavsiye ederim en garanti yontem bu :) direk turkiyeden garantorle gelmeye calisirsaniz muhtemelen olumsuz olur

sway

Mesaj gönderen sway » Pzt Eki 17, 2016 9:57 pm

Evet dogru oluyor. Bende boyle yaptim. Dortmund dayim

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eki 18, 2016 3:03 am

almanyada oturum uzatmada finansal durum esneyebiliyo ama turkiyeden ilk vize basvurusunda ise yaramayabilir

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Eki 18, 2016 8:35 pm

Eskiden tr den garantor olayi alman konsoloslugunda hallediliyordu ancak simdi herhangi bir notere gidip babanin senin masraflarini karsilayacagina dair belge alirsan tamamdir.Ben Dortmund\'da bu sekilde uzatmistim.