Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yetim ayligi talebi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
bwl

yetim ayligi talebi

Mesaj gönderen bwl » Pzt Ağu 29, 2016 10:30 pm

arkadaslar merhaba,

Turkiye\' deyken ogrenci olmayan, daha sonra yurt disinda yasamaya baslayan ve orada yasarken yeniden ogrencilige baslayan bir kisi nasil olum ayligi talep edebilir? bunun prosedurunu bilen, daha once boyle bir islem gerceklestiren arkadas var midir?

tesekkurler

atalayx6

yetim ayligi talebi

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Ağu 29, 2016 11:49 pm

Ogrenci belgeni al, bu okulun dil kursu iceren 6 aylik Ausweissi da olabilir.

Bunu tercume ettiriyorsun sonra Turkiyedekilere yolluyorsun onlar sigortadan bir forum ve zarf veriyorlar doldurup Ankara\'ya yolluyorsun iki en gec uc ay icinde cevap geliyor. Baglanirsa o beklenen 3 ay sureyi toplu aliyorsun ya da yili. Ben mesela ilk cektigimde 1.350 aldim sasirmistim toplu yatirmislar
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

bwl

yetim ayligi talebi

Mesaj gönderen bwl » Sal Ağu 30, 2016 11:58 am

bilgi icin tesekkurler. ancak bildigim kadariyla lisansi bitirdiysek dil kursuna kayit kabul edilmiyor, degil mi? sanki mevzuatta oyle yaziyordu ama tam emin degilim ben de. sizin bir bilginiz var miydi bu konuyla ilgili?

uurrccnn

yetim ayligi talebi

Mesaj gönderen uurrccnn » Sal Ağu 30, 2016 9:19 pm

Bende su an almanya da bir dil okulundayim sartli kabulum ya da kabulum yok bu konuda bilgisi olan arkadas varsa yardimci olabilirse sevinirim.
Simdiden tesekkurler.