Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Care concept ve oturum

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
GsAk

Care concept ve oturum

Mesaj gönderen GsAk » Pzt Nis 11, 2016 12:11 pm

Selam arkadaslar oturum almaya gidiyorken care conceptin online ciktisini alsam yeterli oluyormu ? Cunku henuz yazili evraklar tarafima ulasmadi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Care concept ve oturum

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 11, 2016 12:53 pm

Yeterli olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

scol91

Care concept ve oturum

Mesaj gönderen scol91 » Sal Tem 26, 2016 7:16 pm

Merhaba arkadaslar, Oturumumu uzatmak icin Care concepten sigorta yapacam. Kursum subat ayinda bitiyor. 1 yillik mi sigorta yapmam gerek oturum icin. Sadece mart ayina kadar sigorta yapsam auslanderbehorde sikinti yaratir mi?
Ya da 1 yillik sigorta yapip kursum bittikten sonra iptal ettirme durumum var mi? Siteyi inceledim FAQ kismi hep almanca. Yardimci olursaniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Care concept ve oturum

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Tem 26, 2016 9:24 pm

Sigortayi ne kadar yaparsan oturumu da o kadar verirler. 1 yillik yaparsin, universiteye baslarken zaten degistirmek zorundasin sigortani, iptal de sikinti cikarmiyorlar.

Profane

Care concept ve oturum

Mesaj gönderen Profane » Sal Tem 26, 2016 9:41 pm

Gecen sene hesap dokumunde odedigimizi gostermek gerekiyordu yani cikti falan kabul edilmiyordu.Hatta eve gelen kagittada "Kontoauszug" diye belirtiliyor.Ben 3 aylik yapmistim.Hesap dokumunu goturdum ve 1 senelik oturum verdiler.

Faruk06

Care concept ve oturum

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal Tem 26, 2016 11:14 pm

Bu soru aslinda Memurun kafasina gore degisiyor :)
Ben hic sigorta yaptirmadim bakin hic diyorum! Gittim Seyahat saglik sigortasini gosterdim (ki gostermemi de istememisti evraklarin arasina koymustum orada gordu sanirim ama goz dahi atmadi) ve kabul etti sikinti cikarmadan.
Yani bundan sunu cikarabilirmiyiz diye de dusunmuyor degilim, Sigorta zorunlu degil?? ama yaptirabilirsin gibi cunku zorunlu olsa benden israrla isterlerdi diye dusunuyorum. 1 sene sonra sigorta yaptirdim uzatmaya onunla gittim ayni adam yine saglik sigortasini sormadan oturumumu uzatti.
Ama sunu soylemek istiyorum Almanyaya giris yaptigindan 1-2 ay sonra sigorta yaptirmak istersen sikinti cikariyorlar. Birde benim 1 sene gecmesinden kaynakli 4-5 sigorta firmasini aradim ve 1 senelik bosluk surem oldugunu o surede sigortasiz oldugumdan dolayi sigorta yapamayacaklarini soylediler.(kapalidan biz sana guvenmiyoruz hasta oldun sigorta yaptirmak istiyorsun simdi demeye getirdiler)
En sonunda Mawista\'dan yaptirdim sigortami sikintisiz sekilde.
Soruna gelecek olursak Ciktisini alip gitsen yeterli olur bence. Bana posta yoluyla kagit gelmedi mawistadan buzamana kadar. Gerekli evraklari imzalayip faxladilar bende onunla gitmistim Yabancilar polisine ama dedigim gibi memur bakmadi bile oyuzden cikti yeterlidir veya degildir yorumunu yapamam.
Ama Mawista\'nin bana hicbir posta yoluyla kagit gondermedigini dusunerekten Evraklarin ciktisiylada gitsen kabul gorecegini dusunuyorum.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

scol91

Care concept ve oturum

Mesaj gönderen scol91 » Çrş Tem 27, 2016 2:42 am

Cevaplariniz icin tesekkur ederim arkadaslar. 1 yillik sigorta yaptim az once. Gelismeleri yazarim tekrardan.