Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fiktionsbescheinigung Hakkinda

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
fatih8134

Mesaj gönderen fatih8134 » Cum Ara 11, 2015 6:57 pm

Merhaba arkadaslar ;

Bugun oturumumu uzatmak icin yabancilar subesine gittim.Oturum kartim gelene kadar ki sure icin bana Fiktionsbescheinigung verdiler.Ben bununla Turkiye\'ye yada diger EU ulkelerine gidip gelebilir miyim ? Ozellikle Turkiye\'ye gidip gelebilir miyim bu onemli benim icin.Fiktionsbescheinigung\'un ustunde isaretli bolgede su yaziyor ;

der Aufenthaltstitel als fortbestehend (§ 81 Abs. 4 AufenthG)

Oturumum gecerliligini halen korumakta anladigim kadariyla ancak bu ifade ne anlama geliyor bilmedigim icin sormak istedim ;

""""(§ 81 Abs. 4 AufenthG) """

Iyi Forumlar...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ara 12, 2015 12:51 pm

Gidebilirsin bi sorun olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ratmuhyaka

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Cmt Ara 12, 2015 5:44 pm

merhabalar,
benim de kafama takilan bi nokta var. Su an yuksek lisansa devam ediyorum ve Fraunhofer Gesellschaft da ise basliycam onumuzdeki hafta. oturumum 13.02.2016 de bitiyor. Duydugum kadariyla, oturum islemleri benim kaldigim sehirde bayagi bi uzun suruyormus. Fiktionbescheinigung ile ise devam etmem de bi problem olur mu? Su an deli gibi kafamda bu soru donuyor.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Ara 13, 2015 2:19 am

belgelerin tamsa uzun surmez. 13.02 den once gidip oturum islemini halledersen, ayni gunden baslayan oturum ve calisma iznin oluo zaten. fiktionsbescheinigung verseler dahi sorun olmaz. kartin gelmesi yaklasik 2 ay suruyo. bu sure oturum verme islemi degil sadece basilma suresi.

Kullanıcı avatarı
macerailke

Re: Fiktionsbescheinigung Hakkinda

Mesaj gönderen macerailke » Çrş May 03, 2017 3:52 pm

Merhabalar, oturumun süresi bitince uzatmak için gittiğimde 6 aylık fiktionsbescheinigung (§ 81 Abs. 4) verdiler.Arkadaslimla pazartesi günü almanyadan ispanyaya gitmek için uçak bileti aldık. Internetten araştırınca çok karşıt bilgilendirmeler çıkıyor. Ispanya Konsolosluğu, Ausländerbehörde ve hatta hava yolu firmasini bile aradim. Hepsi birbirine yönlendiriyor. Forumdaki başlıkları okudum, bu fiktionsbescheinigungla sıkıntısız bir şekilde schengen bölgelerine gidip gelebildiğimiz belirtilmiş. Ama bugün yaşamış olduğum belirsizlik yüzünden emin olmak istedim. Pasaport ve fiktionsbescheinigung ile sorunsuz bir şekilde Schengen ülkelerine ve Türkiye'ye (hava veya karayolu ile) gidip gelebiliyor muyuz ? Cevaplar için şimdiden teşekkürler. Iyi günler arkadaslar.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş May 03, 2017 5:45 pm

üzerinde 2 3 kutucuk var. hangisinin isaretli olduguna bagli

Kullanıcı avatarı
macerailke

Mesaj gönderen macerailke » Çrş May 03, 2017 6:06 pm

Kutucuklardan en alttaki yani "der Aufenthaltstitel als fortbestehend (§ 81 Abs. 4 AufenthG)" işaretli.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş May 03, 2017 8:04 pm

git gel yaparsin rahatlikla.

Kullanıcı avatarı
macerailke

Mesaj gönderen macerailke » Çrş May 03, 2017 10:14 pm

Çok teşekkürler cevap için. Iyi aksamlar.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Sal Ara 24, 2019 2:56 am

Arkadaşlar merhaba. Bu belge hakkında epey okudum ama tam olarak aradığım cevabı bulamadım. Almanya'ya yeni geldim D tipi vizemin süresinin dolmasına 2 ay kala Abh'ye gidip oturum başvurusu yaptım. Ama sigorta belgem 3 aylık olduğundan kabul etmediler (ben 9 aylık oturum istemiştim). Buna rağmen kadın bana toplamda 9 aylık Fiktionsbescheinigung verdi. Sağlık sigortasını yapınca bana mail atarsın diyerek de kendi mail adresini verdi. Şimdi okuduğum kadarıyla bu saatten sonra kart biçiminde oturum almasam dahi 9 ay boyunca burada kalabileceğim? Yani belgem eksik olduğu halde bana Fiktion verdiler bu durumda eğer bu kağıt 9 ay başımı ağrıtmayacaksa sigorta yaptırmak ve 100 euro kart şeklindeki oturuma vermek istemiyorum. Sizce doğru mu düşünüyorum yani 9 ay bu kartla yaşayabilir, Schengen ülkelerini gezebilir miyim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 25, 2019 7:03 pm

Fiktion'da yazar Almanya'yi terk edip edemeyecegin. Genellikle sadece Almanya icinde kullanabilecegin Fix. veriyorlar. Yurtdisina cikis mümkün olmuyor. Buna dikkat et.
Ayrica cipli oturum karti almak zorunda degilsin, eger Yabancilar Dairesi bunu sart kosmuyorsa pasaportuna yapistirilan belge de alabilirsin. Görevliye sor danis bu kadar para vermek istemiyorum alternatifi var mi diye.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

rulman

Mesaj gönderen rulman » Çrş Ara 25, 2019 7:45 pm

Staatsmann yazdı: Çrş Ara 25, 2019 7:03 pm Fiktion'da yazar Almanya'yi terk edip edemeyecegin. Genellikle sadece Almanya icinde kullanabilecegin Fix. veriyorlar. Yurtdisina cikis mümkün olmuyor. Buna dikkat et.
Ayrica cipli oturum karti almak zorunda degilsin, eger Yabancilar Dairesi bunu sart kosmuyorsa pasaportuna yapistirilan belge de alabilirsin. Görevliye sor danis bu kadar para vermek istemiyorum alternatifi var mi diye.
Yurt dışına çıkma niyetim yok zaten hocam yakın zamanda fark etmez yani. 3 kutucuktan en alttaki işaretli sadece. Eğer kart almadan bu belgeyle 9 ay devam edebileceksem (belgenin geçerliliği 9 ay ama ulusal vizem ocak sonu bitiyor) hiç bir daha uğramayacağım Abh'ye :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 25, 2019 7:50 pm

Süresi neyse o zamana kadar Almanya'da kalabilirsin tabi.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

rulman

Mesaj gönderen rulman » Çrş Ara 25, 2019 8:20 pm

Staatsmann yazdı: Çrş Ara 25, 2019 7:50 pm Süresi neyse o zamana kadar Almanya'da kalabilirsin tabi.
Sağ olun öyleyse çok sevindim teşekkür ederim :)

kemalmunchen

Mesaj gönderen kemalmunchen » Cum Haz 26, 2020 9:54 pm

Merhaba Deutschstudent ailesi,

16.06.2020'da Master'a kayıtlı kardeşime 02.07.2020'de elektronik oturum kartına resim ve parmak izi vermek için randevusu verildi.
Bugün ayrıca postayla Fiktionsbeschenigung yolladıklarını gördük ve geçerlilik tarihi 16.06.2021. Antrag'da gewünschte Aufenthaltserlaubnis kısmına 2 sene yazmıştık ancak Fiktionsbeschenigung 1 senelik.

Fiktionsbeschenigung'a bakarak 1 sene oturum izni verdiklerini kesin olarak söyleyebilir miyiz yoksa oturum kartı 1.5 veya 2 senelik olarak da gelebilir mi?

Teşekkürler

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Haz 27, 2020 12:23 am

kemalmunchen yazdı: Cum Haz 26, 2020 9:54 pm Merhaba Deutschstudent ailesi,

16.06.2020'da Master'a kayıtlı kardeşime 02.07.2020'de elektronik oturum kartına resim ve parmak izi vermek için randevusu verildi.
Bugün ayrıca postayla Fiktionsbeschenigung yolladıklarını gördük ve geçerlilik tarihi 16.06.2021. Antrag'da gewünschte Aufenthaltserlaubnis kısmına 2 sene yazmıştık ancak Fiktionsbeschenigung 1 senelik.

Fiktionsbeschenigung'a bakarak 1 sene oturum izni verdiklerini kesin olarak söyleyebilir miyiz yoksa oturum kartı 1.5 veya 2 senelik olarak da gelebilir mi?

Teşekkürler
Hocam niyeyse bana da 1 yıllık vermişlerdi, ben de kardeşiniz gibi 2 yıllık bir master programına kayıtlıyım. Sebebini sordum, çünkü anormal bir şey ve anlamsız, her türlü 2 yıllık vermeleri gerekecek uğraşacak olan da onlar olacak diye. Şansıma maalesef biraz bilgisiz bir kadın denk geldi azubiymiş (meslek öğrenimini gerçekleştirenlere azubi diyorlar), dediğine göre sözde İçişleri Bakanlığı yeni bir genelge yayınlamış her yıl yenilenmek üzere verilecekmiş bu tarz oturum-yerleşim kartları. Sanırım size de aynısı olacak. Biraz daha üstelediğimde açıkçası bilmiyorum ama siz tek değilsiniz böyle olan diğer ülkeden gelenlere de bu tarz verildi dedi yan masasında oturan başka bir görevli.

kemalmunchen

Mesaj gönderen kemalmunchen » Cmt Haz 27, 2020 12:28 am

Rigwald yazdı: Cmt Haz 27, 2020 12:23 am Hocam niyeyse bana da 1 yıllık vermişlerdi, ben de kardeşiniz gibi 2 yıllık bir master programına kayıtlıyım. Sebebini sordum, çünkü anormal bir şey ve anlamsız, her türlü 2 yıllık vermeleri gerekecek uğraşacak olan da onlar olacak diye. Şansıma maalesef biraz bilgisiz bir kadın denk geldi azubiymiş (meslek öğrenimini gerçekleştirenlere azubi diyorlar), dediğine göre sözde İçişleri Bakanlığı yeni bir genelge yayınlamış her yıl yenilenmek üzere verilecekmiş bu tarz oturum-yerleşim kartları. Sanırım size de aynısı olacak. Biraz daha üstelediğimde açıkçası bilmiyorum ama siz tek değilsiniz böyle olan diğer ülkeden gelenlere de bu tarz verildi dedi yan masasında oturan başka bir görevli.
Fikton'daki süre ile daha sonra aldığınız oturumdaki süre aynı mıydı sizde de? Çünkü daha kardeşim oturum kartını almadı. Parmak izi vermek için 2 Temmuz'da mülakati var. Ama anlamadık Fiktion'un 1 senelik verilmesini.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Haz 27, 2020 12:55 am

kemalmunchen yazdı: Cmt Haz 27, 2020 12:28 am Fikton'daki süre ile daha sonra aldığınız oturumdaki süre aynı mıydı sizde de? Çünkü daha kardeşim oturum kartını almadı. Parmak izi vermek için 2 Temmuz'da mülakati var. Ama anlamadık Fiktion'un 1 senelik verilmesini.
Fiktion almadım ben hocam ihtiyacım yoktu çünkü, o yüzden bir bilgi veremeyeceğim.

Sekiz

Mesaj gönderen Sekiz » Cmt Haz 26, 2021 9:15 pm

Physiker yazdı: Cmt Ara 12, 2015 12:51 pm Gidebilirsin bi sorun olmaz.
Merhaba almanyada üç yıl oturum aldım fakat kartımı almadan geçici oturum kağıdıyla cenaze sebebiyle türkiyeye geldim geri dönüşümde problem yaşadım ne yapmam gerekiyor bilginiz var mı ?

Sekiz

Mesaj gönderen Sekiz » Cmt Haz 26, 2021 9:16 pm

welly275 yazdı: Çrş May 03, 2017 8:04 pm git gel yaparsin rahatlikla.
Merhaba ağabey almanyada üç yıl oturum aldım fakat kartımı almadan geçici oturum kağıdıyla cenaze sebebiyle türkiyeye geldim geri dönüşümde problem yaşadım ne yapmam gerekiyor bilginiz var mı ?