Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fiktionsbescheinigung Hakkinda

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Sekiz

Re: Fiktionsbescheinigung Hakkinda

Mesaj gönderen Sekiz » Cmt Haz 26, 2021 9:16 pm

welly275 yazdı: Çrş May 03, 2017 8:04 pm git gel yaparsin rahatlikla.
Merhaba ağabey almanyada üç yıl oturum aldım fakat kartımı almadan geçici oturum kağıdıyla cenaze sebebiyle türkiyeye geldim geri dönüşümde problem yaşadım ne yapmam gerekiyor bilginiz var mı ?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cmt Haz 26, 2021 10:05 pm

Sekiz yazdı: Cmt Haz 26, 2021 9:16 pm Merhaba ağabey almanyada üç yıl oturum aldım fakat kartımı almadan geçici oturum kağıdıyla cenaze sebebiyle türkiyeye geldim geri dönüşümde problem yaşadım ne yapmam gerekiyor bilginiz var mı ?

Nasıl bir sorun yaşadınız acaba? Bende de Fiktionbescheinung var ve yakında Türkiye'ye gidecem..

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Sal Haz 29, 2021 9:50 pm

Sekiz yazdı: Cmt Haz 26, 2021 9:16 pm Merhaba ağabey almanyada üç yıl oturum aldım fakat kartımı almadan geçici oturum kağıdıyla cenaze sebebiyle türkiyeye geldim geri dönüşümde problem yaşadım ne yapmam gerekiyor bilginiz var mı ?
Merhaba nasıl bir problem yaşadınız? Eğer çözebildiyseniz nasıl? Ben de yakında Fiktionsbescheinigung ile döneceğim. Bildiğim kadarıyla Fiktionsbescheinigung 81 abs 4 ile seyehat edebiliyor olmalıyım.
Teşekkürler

umutonbasilar

Mesaj gönderen umutonbasilar » Cum Kas 12, 2021 3:23 pm

Kuss yazdı: Sal Haz 29, 2021 9:50 pm Merhaba nasıl bir problem yaşadınız? Eğer çözebildiyseniz nasıl? Ben de yakında Fiktionsbescheinigung ile döneceğim. Bildiğim kadarıyla Fiktionsbescheinigung 81 abs 4 ile seyehat edebiliyor olmalıyım.
Teşekkürler
Merhabalar, bende de Fiktionsbescheinigung 81 abs 4 bu kutucuk işaretli ve Türkiye’ye seyahat etmek istiyorum. Dönüşte sorun yaşamaktan korkuyorum. Sizde herhangi bir sorun oldu mu?
Çok teşekkürler

umutonbasilar

Mesaj gönderen umutonbasilar » Cum Kas 12, 2021 3:25 pm

umudxx yazdı: Cmt Haz 26, 2021 10:05 pm Nasıl bir sorun yaşadınız acaba? Bende de Fiktionbescheinung var ve yakında Türkiye'ye gidecem..
Merhabalar, bende de Fiktionsbescheinigung var ve81 abs 4 bu kutucuğu işaretli ve Türkiye’ye seyahat etmek istiyorum. Dönüşte sorun yaşamaktan korkuyorum. Sizde herhangi bir sorun oldu mu?
Çok teşekkürler

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cum Kas 12, 2021 4:33 pm

umutonbasilar yazdı: Cum Kas 12, 2021 3:25 pm Merhabalar, bende de Fiktionsbescheinigung var ve81 abs 4 bu kutucuğu işaretli ve Türkiye’ye seyahat etmek istiyorum. Dönüşte sorun yaşamaktan korkuyorum. Sizde herhangi bir sorun oldu mu?
Çok teşekkürler
Hiç bir sorun ile karşılaşmadım. o 4 kutucuklardan aufenthalts 81 kutucuğu işaretliyse problem olmaz. Rahat bir şekilde türkiyeye gidip geri almanyaya döndüm.

Hakan231

Mesaj gönderen Hakan231 » Pzt Tem 04, 2022 1:57 am

Merhabalar fixbescheinigung olmadan türkiyeye geldim geri dönüş yapamadim bu konuyla ilgili acil bilgi yardimina ihtiyacim var ne yapabilirim simdiden teşekkürler...

yldrm7777

Mesaj gönderen yldrm7777 » Sal Tem 26, 2022 1:12 am

Hakan231 yazdı: Pzt Tem 04, 2022 1:57 am Merhabalar fixbescheinigung olmadan türkiyeye geldim geri dönüş yapamadim bu konuyla ilgili acil bilgi yardimina ihtiyacim var ne yapabilirim simdiden teşekkürler...
Merhabalar, Türkiyedeki pasaport kontrolünden mi gecemediniz?

Hamzamam

Mesaj gönderen Hamzamam » Pzt Kas 28, 2022 12:57 pm

Merhabalar almanyada Nehir gemisinde Barmen olarak çalışıyorum ve 6 aylık fiktionsbescheinigung aldım. Karaya geçiş yapmak istiyorum ve bir işverenden kontrat aldım. Ne yapmam gerekiyor acaba? Kartı aldığım yer Barmen olarak çalışman mümkün değil dedi ama öyle olsa gemiyede gelemezdim. Yardımcı olursanız sevinirim.

archella

Mesaj gönderen archella » Sal May 09, 2023 10:12 pm

Herkese merhaba. 2 hafta önce cüzdanim calindi, oturum kartim da icindeydi. Dün Ausländerbehörde'deki randevumda görevli 6 hafta sonra kartin gelecegini, kartim calindigi icin de Fiktionsbescheiningung veremeyecegini söyledi. Aylar önce Haziran ayi icin Türkiye'ye bilet almistim ve is yerinden ona göre izin almistim. Iptal etsen iyi olur dedi. Böyle bir durum yasayan oldu mu? Merkeze ve cesitli birimlere yazdim ama henüz bir cevap gelmedi.