Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Askerlik problemi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Mertphlvn

Askerlik problemi

Mesaj gönderen Mertphlvn » Sal Mar 03, 2015 2:56 am

Merhaba arkadaslar ben su anda Berlinde dil kursuna gidiyorum ve dun asker yoklama kacagi oldugumu ogrendim bunun icin turk konsolosluguna mi gitmem gerekiyor yardimci olurmusunuz tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Askerlik problemi

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 03, 2015 4:03 am

Evet konsolosluga gidip ogrenci dosyasi actirman gerekiyor.
Kac yasindasin ? Liseden vs. yeni mezun olduysan 2 ila 4 sene sebesiz tecil hakkin var zaten.

Hicbir beyanda bulunmazsan , otomatikmen kacaga dusuyorsun , ama endise etmene gerek yok , duzeltilir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Askerlik problemi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Mar 03, 2015 9:53 am

para cezasi gelecektir muhtemelen , turkiye de universite bititdin mi ?

Mertphlvn

Askerlik problemi

Mesaj gönderen Mertphlvn » Sal Mar 03, 2015 12:55 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Evet konsolosluga gidip ogrenci dosyasi actirman gerekiyor.
Kac yasindasin ? Liseden vs. yeni mezun olduysan 2 ila 4 sene sebesiz tecil hakkin var zaten.

Hicbir beyanda bulunmazsan , otomatikmen kacaga dusuyorsun , ama endise etmene gerek yok , duzeltilir.[/quote]

Oncelikle tesekkur ederim ederim cevabin icin ve 20 yasindayim gecen sene mezun oldum liseden ve sartli kabul ile geldim ama simdi almanca ogreniyorum

Mertphlvn

Askerlik problemi

Mesaj gönderen Mertphlvn » Sal Mar 03, 2015 12:56 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

para cezasi gelecektir muhtemelen , turkiye de universite bititdin mi ?[/quote]

Yok bitirmedim daha baslamadim bile :D yeni mezun oldum iste gecen sene

Kullanıcı avatarı
welly275

Askerlik problemi

Mesaj gönderen welly275 » Sal Mar 03, 2015 3:20 pm

mezuniyetten sonra 1 sene bosluk var sanirim arada o yuzden yoklama kacagi olarak hemen konsolosluga gidip ogrenci dosyasi actirman durumunda 100 200 tl civarinda para cezasi yersin ve tecil ettirirsin. burada yapmazsan ve turkiyede yakalanirsan bu miktar artar.

burada dil kursu ogrencisi oldugun icin zaten 18 aya kadar tecil hakkin var, sonrasinda da universiteye baslarsan burda o durumda da keza ayni sekilde tecil hakkin var. o yuzden dil kursundan guncel ogrenci belgeni alip biran once en yakin konsolosluga gidip ogrencini dosyani actir ve askerligini tecil ettir.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Askerlik problemi

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 03, 2015 3:27 pm

Konsolosluktan ogrenci dosyasi cikardigin taktirde , istersen 30 yasina kadar uzatabilirsin tek seferde.
Tek yapman gereken 30 yasina kadar tecil ettirdikten sonra , yillik veya donemlik olarak ogrenci belgeni ilgili konsoloslugun egitim ateseligine gondermen.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

atalayx6

Askerlik problemi

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Mar 03, 2015 4:54 pm

Eger tr de yerlestigin univ. De kaydin silinmediyse ogrenci islerini ara benim belgemi yollamamissiniz askerlik subesine de hallederler konsoloslukla ugrasma. Ara ogrenci islerini kaydin devam ediyorsa 2022 ye kadar tecillenir :)
2012 de yerlesmistim dondurdugum icin yoklama kacagi durumuna dustum askeriyeye gittim okulunun ogrenci islerini ara senin isin degil dedi aradim bir hafta sonra durum duzelmisti simdi 2019 a kadar serbestim ;)
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

mechatronic

Askerlik problemi

Mesaj gönderen mechatronic » Prş Haz 04, 2015 11:12 pm

Merhabalar, almanyada dil kursunda kayitli olan ogrenciler sartli kabulu olmadan 30 yasina kadar askerligi tecil ettirebilir mi?
Not: Lisans bitirdim, dil kursu vizesi ile geldim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Askerlik problemi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Haz 04, 2015 11:35 pm

Master kabulu olmadan en fazla 2 yil uzatabilirsin , o da parca parca , dil kursundan aldigin belgeninin tarihine gore.

mechatronic

Askerlik problemi

Mesaj gönderen mechatronic » Prş Haz 04, 2015 11:50 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Master kabulu olmadan en fazla 2 yil uzatabilirsin , o da parca parca , dil kursundan aldigin belgeninin tarihine gore.[/quote]
Tesekkur ederim

metehanzor

Askerlik problemi

Mesaj gönderen metehanzor » Cum Haz 05, 2015 2:12 pm

yoklama kacagi isen konsolosluk ogrenci dosyasi acmiyor.turkiyeye gelip para cezasini odeyeceksin ve yurtdisinda egitim gordugune dair bildiri yapacaksin ve tarafina askerlik durum belgesini vermelerini isteyeceksin o belge ile anca konsolosluga gidebilrisin