Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum izni - evlilik - bloke hesap sorunsali

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Sal Şub 17, 2015 1:46 pm

Arkadaslar herkese selamlar. Gectigimiz haziran ayinda ogrenci vizesiyle almanyaya geldim, dil kursu yapiyorum suan. Fakat buarada da evlendim :)
Simdi sormak istedigim, evli olmama ragmen seneye de oturum uzatmaya giderken bloke hesap istenecek mi? (Esimin unbefristet oturumu var, burda dogmus)
Herkese iyi gunler
Guney Guldu
Psikolog

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Şub 18, 2015 1:10 am

aile birlesimi olarak oturumunu degistirirsen veya coktan degistirdiysen bloke hesap istemiyorlar.

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Çrş Şub 18, 2015 1:25 am

Bugun gittigimde suanki oturumun bitmesini bekleyin dediler. Fakat ayarlamam gereken evrak listesi vs hep egitim vizesi icin gelecek. Onceden bisey yapmam gerekir mi anlayamadim. Gerci oturum almakta sorun yasayacagimi zannetmiyorum ama kafami kurcaladi. Oturum almaya gittigimde bloke hesap isterlerse bi sikinti olabilir :)
Guney Guldu
Psikolog

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Şub 18, 2015 2:01 am

ders calistigmiz grupta birisi var bizim gibi gelmis ama daha sonra evlendigi icin oturumunu aile birlesimi olarak degistirmis o yuzden ondan bloke hesap istememisler ama senin durum biraz karisik evli oldugun halde ogrenci olarak oturum uzatiyorsan o zaman o statude birinden ne istiyorlarsa sendende isticeklerdir.