Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Calisma izni sorunu

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
ulas36

Calisma izni sorunu

Mesaj gönderen ulas36 » Pzt Kas 17, 2014 8:49 pm

Merhaba arkadaslar 9 aydir almanyadayim.Oturma iznimi alinca ordaki gorevli ilk yil calisamicagimi solyledi ve oturum kartimin yaninda verilen kagitta soyle bir yazi var

\'\'SELBSTSTANDIGE TATIGKEIT NICHT GESTATTET BESCHEFTIGUNG IM KALENDERJAHR DER ERTEILUNG NUR WAHREND DER FERIENZEIT ERLAUBT.DANACH BESCHAFTIGUNG,DIE INGESAMT 120 TAGE ODER 240 HALBE TAGE IM JAHR NICHT UBERCHREITET,SOWIE AUSUBUNG STUDENTICHER NEBENTATIGKEIT GESTATTET\'\'

simdi Kalender Jahr derken ne kasdediliyo.Geldigimden itibaren 1 yil gecmesi mi lazim yoksa 2015 e girince kalender Jahr bitmis mi oluyo.?

Simdiden TESEKKURLER

technonur

Calisma izni sorunu

Mesaj gönderen technonur » Sal Kas 18, 2014 12:23 am

2015e girince bitmis oluyor

ulas36

Calisma izni sorunu

Mesaj gönderen ulas36 » Sal Kas 18, 2014 1:15 am

supermis :)

metehanzor

Calisma izni sorunu

Mesaj gönderen metehanzor » Sal Kas 18, 2014 7:50 pm

Bende 10 aydir almanyadayim b2.2 yapiyorum simdi bende yazilani anladim fakst ne kastettigini anlamadim.burdan bi arkadasim 12 aydir burda yabancilar polisi onada vize oturumu kartinjn yaninda bi kucuk evrak gibi bissy verdi bize verilen aynisi ama oo suan alman firmasinda izinli calisabiliyor ayni zamanda kursa gidiyor.bu isi anlamadim dogrusu bizim almancada restaurantimiz var amcamin uzerin aushilfe olarak hafta sonlari bazen calisiyorum orda simdi biz bu 120 gun hangi zamanlarda kullanabilecegiz sadecw ferienlerdeyse zaten bitmez o sure