Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi ile Oturum Uzatma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
gallery

Mesaj gönderen gallery » Prş Kas 13, 2014 8:46 pm

Merhabalar,

bir sorum olacak.Almanya\'ya ilk geldigimde garantor belgesi ile 2 yillik oturum almistim.
Suan universite 2. semester ogrencisiyim ve oturumumu uzatmak icin basvuruda bulundum.
Garantor belgesini yenilememi istemediler fakat;
Termin icin attiklari e-mail\'de, garantorumden para aldigimi gosteren 3 tane Kontoauszuge (hesap ozeti) istedikleri yaziyor.

Sorun su ki garantorum bir aile dostumuz ve suana kadar elden haric kendisinden banka vs... yoluyla herhangi bir maddi yardim almadim.

Ayrica bu zamana kadar finansal gecimimi ailem Turkiye\'den karsiladi.

Ne yapmami onerirsiniz?
Parayi elden aldigimi, dolayisiyla boyle bir dekont sunamayacagimi belirtsem sorun cikar mi?

Cevaplar icin simdiden tesekkurler.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Kas 13, 2014 10:23 pm

Hata etmissin.Burayi okuyacak garantor belgeli arkadaslara sesleniyorum.Sanmayin garantor belgem var gerisi fasa fiso.Her ihtimale karsi son 3 ay kendiniz atmye gidip her ay 600 kusur euroluk giris cikis yapin.Her yabancilar polisi istemez fakat isteyende cikiyor gordugunuz gibi.

Sana tavsiyem hesabina para girisi varsa onu gosterebilirsin,biraz saf ayagina yatarak bazen elden veriyordu bazen acil para lazim oldugunda banka hesabima yatiriyordu dersin ve neden elden aliyosun diye atarlanirsa bilmiyodum vs sallarsin veya ispat edemezsen mecbur olarak elden aldigini soyle.

Not: Garantorluk belgem hic olmadigindan dolayi yasal sorumluluklarini pek bilmiyorum.Iceriginde paranin banka uzerinden aktarilmasi sarti olabilir.Bilen biri duzeltir.Eger boyle bisey varsa elden almak bahanesi basini cok agritir
RASTAFARI

Lokman

Re: Garantor Belgesi ile Oturum Uzatma

Mesaj gönderen Lokman » Cum Eki 23, 2020 10:23 pm

Aradan yillar gecse de gallery rumuzlu arkadasla benzer bir problem yasamaktayim. Ailemden aldigim parayla gecinsem yine iyi; ben gecimimi calisarak karsiliyorum ve yabancilar polisinin attigi mailde garantorumun bana finansal destek sagladiginin kanitlanamadigi, oturumumun uzatilabilmesi icin hesabimda 10.236 Euro kadar para bulunmasi gerektigi yaziyor. Halbuki onceki randevumda da ayni durumdaydim ama bir sorun cikmamisti. Ben de bir sorun olmaz diye umut edip ayrica bir onlem almadim.

Sizce bu durumda neler yapilabilir sevgili forum ahalisi? Aranizda bu konuda tecrubeli birileri var mi? Acaba mumkun oldugunca kimseye maddi acidan yuk olmak istemedigimi, fakat gerektigi zaman elden para aldigimi falan soylesem bir faydasi olur mu? Tamam cok klise bir cevap ama yabanci bir ulkede ogrenciyiz diye bizim de bir gururumuz olamaz mi :(