Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hamburg Oturum Izni Basvuru Sureci

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
student-hh

Mesaj gönderen student-hh » Pzt Kas 10, 2014 9:39 pm

Merhaba arkadaslar,

Oturma iznini alma sureci ile ilgili bir soru soracagim. Umarim tecrubeli arkadaslar yardimci olurlar.

Bugun Hamburg Welcome Center\'dan oturma izni basvurusu icin randevu aldim. Aralikta bir tarihe randevu verdiler. Benim de vizemin bitis tarihi Aralik ayi sonu.

Sorum su olucak; ben randevu tarihinde gittigimde basvuruya tum belgelerle, o andan sonra surec nasil isleyecek? O gun kartimi alabilir miyim ? ya da bana bir belge mi verecekler? (Cunku diyelim ki oturma izni kartinin cikmasi uzun surerse ve o sirada vizem biterse bana o "ara" surede sorun cikmamasi icin bir belge verecekler mi? Karti almak icin ayri bir tarih mi veriyorlar yoksa adrese mi postalaniyor vb. ?

Yani ozet olarak randevuya gittikten sonraki sureci soruyorum. Cunku bazi planlarimi (ulkeden cikis giris vb.) ona gore ayarlamak zorundayim.

Umarim tecrubeli arkadaslar yardimci olurlar.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Kas 10, 2014 10:56 pm

Elektronik Oturum karti,randevu basarili gecerse eger 4 hafta sonrasina gel teslim al diyorlar. Bu surecte genelde basvuran kisiye 4 hafta sonrasinda elektronik kart alacagina dair bir bildiri verilir.Yurticinde yaninda tasidigin surece sikinti olmaz fakat ben hemen yurtdisina cikmam gerekiyor dersen sana fiktionsbescheinigung verirler tabi bu da extra ucret demek
RASTAFARI

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Sal Kas 11, 2014 10:33 am

bana direk verdiler fiktionsbescheinigung.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

stolpert

Mesaj gönderen stolpert » Cum Şub 06, 2015 1:49 am

Bana da bugun Elektronik kartim gelinceye kadar Fiktionsbecheinigung verdiler. Forumdaki bazi uyeler bu belgeyle Turkiye\'ye gidilip tekrar donulemeyecegini soylemis.
Guncel bilgisi olan var mi bu konuda?

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Şub 06, 2015 1:58 am

Auslaenderbehorde\'deyken sorarlar genelde, kart gelene kadar yurtdisina cikmak istiyor musunuz diye. Eger evet derseniz size ucreti karsiliginda (en azindan Frankfurt\'ta ucretli) bir belge veriyorlar. Bu belgeyle ve Fiktionsbescheinigung ve pasaport yaninizda olmak uzere cikis giris yapabiliyorsunuz.

Eger sonradan karar verdiyseniz ve durum acilse Auslaenderbehorde\'yle kontaga gecmenizi tavsiye ederim bu belgeyi almak icin.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Şub 06, 2015 2:00 am

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:

Auslaenderbehorde\'deyken sorarlar genelde, kart gelene kadar yurtdisina cikmak istiyor musunuz diye. Eger evet derseniz size ucreti karsiliginda (en azindan Frankfurt\'ta ucretli) bir belge veriyorlar. Bu belgeyle ve Fiktionsbescheinigung ve pasaport yaninizda olmak uzere cikis giris yapabiliyorsunuz.

Eger sonradan karar verdiyseniz ve durum acilse Auslaenderbehorde\'yle kontaga gecmenizi tavsiye ederim bu belgeyi almak icin.[/quote]

Edit: Simdi kafam karisti, bana verilenin Fiktionsbescheinigung olup olmadigindan emin degilim. Ustunde kart basvurusu yaptigim ve su su kadar gun calisabilecegim yaziyordu. Ersatzdokument yani, ama Fiktionsbescheinigung mu emin degilim. En iyisi siz Auslaenderbehorde\'yi arayip sorun.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

stolpert

Mesaj gönderen stolpert » Cum Şub 06, 2015 2:09 am

Evet, ABH sordu, ben de gidecegim dedim. Uzerinde de Fiktionbescheinigung, Nationalpass ve eAT basvurusu yaptigim yaziyor. Diger forumlardan da baktigimda sinir polisinin belgeyi tanimama olasiligi olabilecegi soyleniyor.
En mantiklisi Elektronik karti beklemek sanirim.
Tesekkurler cevabiniz icin.

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Şub 06, 2015 11:29 am

2 kere o belgeyle turkiyeye gittim sIkinti yok rahat olabilirsin