Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum yerine fiktionsbescheinigung verdiler!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Sal Mar 31, 2015 8:27 pm

Bugun ilk kez oturum almak icin auslaenderbehordeye gittim (essen) her seyi hazirlayip gitmistim bu arada dil kursundayim vizemde dil kursu arti universite vizesi sigortami da care conceptten eylule kadar yaptirdim cunku planim yazin DSH yi verip kis donemi okula baslamak boylece at-11 den yararlanacagim. Adam disarda bekle dedi gitti fiktionsbescheinigung hazirlamis bana 23.09 a kadar geldi cagirdi geri verdi bana eylulde gel karta o zaman bavvur yeniden gultig bir sperrkonto ile dedi ya bu ne simdi??? Napacagim ben? :(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 31, 2015 8:29 pm

adam tekrardan kartla ugrasma diye fixion vermis, problem nerdeki?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Sal Mar 31, 2015 8:51 pm

6 ay neden fiktion verdi ki ve eylulde gittigimde gene sperrkonto istiyor bunun nesi normal ve ilk kez alacagim herkese 1er yillik kart bana 6 aylik fiktionbescheinigung : (

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Sal Mar 31, 2015 8:56 pm

Ve uzerinde sunlar yaziyor: beschaeftigung bis zu 12o tage oder 240 halbe tage im jahr sowie ausubung studentischer nebentaetigkeiten erlaubt.
Studienbewerbung - beschaeftigung nur in den semesterferien erlaubt.
Calisabilir miyim yani?

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Mar 31, 2015 10:41 pm

donem tatillerinde calisabilirsin,adam sana kiyak yapmis normalde sigortan ne zamana kadarsa o zamana kadar veriyorlar zaten sen simdi 6 aylik kart icin 100 oducektin 6 ay sonra bidaha kart icin ayni ucreti verme diye 6 aylik fiktionsbescheinigung vermisler ki bu belgenin karttan tek farki kart olmayisi geri kalan islevi ayni yani panik yapcak bi durum yok ortada.
banka hesabi konusuna gelincede artik essen yabancilar polisi zaten 2. oturum uzatmasindada belirli bi miktar istiyordu diye hatirliyorum.

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Çrş Nis 01, 2015 1:23 am

Col sagol GK icime su serptin ya. Donem tatilleri ne oluyor ben uniye gitmiyorum ki?
Ben eylulde gittigim de ilk kez mi oturum alacagim gibi muamele edecekler yoksa uzatma mi olacak? Ev arkadasim ikinci otutumunu 3000 euro ile uzatti hemde normal girokonto ile

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Nis 01, 2015 10:53 am

donem tatilleri benim bildigim dil kursunada gitsen universitenin donem tatilleri olarak geciyor fakat dil kursundaki tatillerde olabilir belki o konuda dil kursuna giderken calismis olan biri varsa daha net cevap verebilir.sen bidahaki gittiginde uniye baslarsan lisanssa 2 yillik mastersa 1 yillik oturum uzaticaksin. yeni oturum diye bi durum yok senin pozisyonunda, suan senin oturumun var zaten fiktionsbescheinigung ve oturum kartinin kavrami ayni

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Nis 02, 2015 12:21 am

dil kursuna gidiyorsan dil kur aralari olur.Bizim arkadas 2 yildir nerdeyse oyle calisiyor.Kurstan belge aliyor tatil diye , tatil olmasa bile :)

ferhatd

Mesaj gönderen ferhatd » Prş Nis 02, 2015 10:46 am

Ben dil kursuna gidiyorum ve calisiyorum resmi olarak tatil ile falan alakasi yok kurstan sonra istedigin gibi calisabilirsin.

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Prş Nis 02, 2015 11:28 am

Ben de kursa gidiyorum yani calisabilir miyim? Senin arbeitserlaubnisinde de benimkinin aynisi mi yaziyor?