Giris yapamayanlarin dikkatine
  • Sifremi unuttum özelligini kullanarak yeni sifre talebinde bulunmalisiniz.
    • Öncelikle gelen maildeki linke tiklayip, yeni sifreyi aktif hale getirin
    • Daha sonra maildeki yeni sifre ile giris yapin.
    • Yeni sifre belirlemek icin giris yaptiktan sonra buraya tiklayin
  • Mail adresi güncel olmadigi icin maili alamayanlar bu baslik altinda cözüme ulasabilirler.
  • Buradan yeni sistemle ilgili hata, sikayet, tavsiye, memnuniyet vs gibi konularda fikrinizi iletebilirsiniz.

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
umutonbasilar

Re: AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesajgönderen umutonbasilar » Cum Tem 12, 2019 4:05 pm

Ulusal vizeye başvuracağım ama AT/11 alamayacağım. Seyahat sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat etmem gerekiyor?
efes34

Mesajgönderen efes34 » Cum Tem 12, 2019 4:23 pm

umutonbasilar yazdı:
Cum Tem 12, 2019 4:05 pm
Ulusal vizeye başvuracağım ama AT/11 alamayacağım. Seyahat sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat etmem gerekiyor?
6aylık olsun en az ve ülkeden ayrılış tarihinde başlasın: çok tutmuyor (masraf) seyahat vizesi biz 3 aylık at 11 üzerine 3 ayylık axa dan yaptırmıştık
cinecin

Mesajgönderen cinecin » Sal Eyl 03, 2019 8:13 pm

John yazdı:
Prş Tem 12, 2018 10:00 pm
Özel sağlık sigortası niye yaptırdığını anlayamadım. Kim dedi size bir daha ekstradan para verin diye? AT-11 alma hakkınız varsa paranızı boşa harcamayın, hiçbir şekilde ihtiyacınız olmayacak. Böyle bir dilekçe de yazıp, konsolosluğun aklını bulandırmanıza gerek yok. Sadece AT-11 belgenizin olması vize almanızda ve Almanya'da sağlık sigortası sahip olmanızda yeterlidir.
Merhaba, siz konuyla ilgili bilgi sahibisiniz sanırım; ben at11 aldım, master kabulum vs geldi, şu an Berlin’deyim, okula kayıt için bu belgeyi bir yere götürmem gerekiyormuş sanırım AOK dediler, giderken yanımda belge götürmeli miyim? Çalışırken sorun oluyor diyorlar, doğru mu? AOK yerine başka bir kuruma mı götürmeliyim? Umarım okur, yanıt verirsiniz 😬
ulkuton

Mesajgönderen ulkuton » Sal Eyl 03, 2019 8:46 pm

cinecin yazdı:
Sal Eyl 03, 2019 8:13 pm
Merhaba, siz konuyla ilgili bilgi sahibisiniz sanırım; ben at11 aldım, master kabulum vs geldi, şu an Berlin’deyim, okula kayıt için bu belgeyi bir yere götürmem gerekiyormuş sanırım AOK dediler, giderken yanımda belge götürmeli miyim? Çalışırken sorun oluyor diyorlar, doğru mu? AOK yerine başka bir kuruma mı götürmeliyim? Umarım okur, yanıt verirsiniz 😬
Bildiğim kadarıyla cevaplayayım: Okul kaydı için gerektiğinde ben direkt AOK'a mail atmıştım AT11 belgemi ve onlar okul kaydında geçerli olan belgeyi cevap olarak atmışlardı. Yani böylelikle o işlemi illa AOK'a gidip yaptırmanız gerekmeyebilir. Ama illa ki AOK ya da TK'ya gideceksiniz AT-11in genel sağlık sigortasında geçerli olabilmesi için. Oradan aldığınız belge ile aylık sigorta ödemenize gerek kalmıyor. AMA eğer çalışırsanız bu AT-11 durduruluyor gibi bir şey oluyor (sanırım) ve normal sigorta ödemesi yapıyorsunuz. Çalıştığınız zaman At11 geçerli değil yani. Werkstudent olarak çalıştığınızda geçerli değil fakat minijob yaparsanız ne olur onu bilmiyorum. Minijobda genel olarak ayrı bi sigorta ödemesi yapılıyor mu emin değilim. Eğer yapılmıyorsa zaten AT-11de geçerli olur. Daha net bilgi için AOK ya da TK'yı arayabilirsiniz, en güncel bilgiyi aktarırlar.
Hypsia

Mesajgönderen Hypsia » Pzr Eyl 08, 2019 11:36 pm

cinecin yazdı:
Sal Eyl 03, 2019 8:13 pm
Minijobda ayri bi sigorta odemesi yapilmiyor sigorta icin. Hatta ogrenci oldugunuz surece calisirken sadece emeklilik vergisi oduyorsunuz eger minijobtan fazla calisiyorsaniz. Bu da cok yanlis bilinen bir sey, herkes saglik sigortasi dusuyor ve odicek saniyor sanirim. Ama ogrenciyseniz ve kendi sigortaniz zaten varsa, ayrica odemenize gerek yok.
Berkcnr

Mesajgönderen Berkcnr » Sal Eyl 10, 2019 8:53 am

Merhabalar, almanyada yoğunlaştırılmış dil kursuna gitmek istiyorum ama öğrenci olmadığım için at/11 belgesi alamıyorum. Bunun yerine alternatif olarak ne yapabilirim?
Kullanıcı avatarı
kdemir

Mesajgönderen kdemir » Sal Eyl 10, 2019 10:00 am

Berkcnr yazdı:
Sal Eyl 10, 2019 8:53 am
Merhabalar, almanyada yoğunlaştırılmış dil kursuna gitmek istiyorum ama öğrenci olmadığım için at/11 belgesi alamıyorum. Bunun yerine alternatif olarak ne yapabilirim?
3 aylık AT/11 veriyorlar. Bana öyle yaptılar. Yoksa öğrenciysen 6 aylık alıyorsun.
burningred

Mesajgönderen burningred » Sal Eyl 10, 2019 4:57 pm

Herkese merhaba,

Benim bir sorum var. Ben geçen sene Ekim ayından beri Almanyada bir ünide hazırlık sınıfındayım ve artık haftaya DSH sınavım var ve geçersem Ekim'de bölüme başlıyorum. Bölüme başlamadan önce öğrenci işlerine sağlık sigortası sunmam gerekiyor ve Türkiye'den annem vasıtasıyla AT11 alabiliyorum. Almanya'ya ilk geldiğimde de AT11 ile gelmiştim. Annemden belgeyi almasını istedim fakat annem SGK'ya gittiğinde görevli ona AT11 geçici olarak verilen bir belge, şimdi AT9 belgesi almanız gerekiyor demiş. AT9'u almak için de öğrenci belgem ile Almanya'da sağlık kasasında gidip T/A-5 denen bir belgeyi alıp pdf olarak Türkiye'ye göndermem gerekiyormuş. Bu AT9 nedir bilen var mı? Bunun doğruluğu nedir, SGK'daki görevli yanlış mı anladı acaba? Bilgisi olan varsa bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir