Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Prş Eyl 19, 2013 11:26 pm

1 ekim 31 mart arasi gecerli diyorsun ki benimkide ole mantiken dusundugun zaman 1 ekimden erken ucucaksin bu yuzden olmaz diyorum zaten vize basvurusunda senden istenen saglik sigortasi ne ona bi bakabilirsen sevinirim.

vize icin istenen seyahat saglik sigortasi o yuzden BANA gore yeni bir saglik sigortasi yaptirmalisin ama musaitsen sgk ya birdaha ugrayip bole bole benden bunu istiyorlar bunun icinde bi belge verebilirmisiniz diye sorarsan en azindan daha net bi cevap alabilirsin.

nileseas

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen nileseas » Cum Eyl 20, 2013 1:46 am

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

1 ekim 31 mart arasi gecerli diyorsun ki benimkide ole mantiken dusundugun zaman 1 ekimden erken ucucaksin bu yuzden olmaz diyorum zaten vize basvurusunda senden istenen saglik sigortasi ne ona bi bakabilirsen sevinirim.

vize icin istenen seyahat saglik sigortasi o yuzden BANA gore yeni bir saglik sigortasi yaptirmalisin ama musaitsen sgk ya birdaha ugrayip bole bole benden bunu istiyorlar bunun icinde bi belge verebilirmisiniz diye sorarsan en azindan daha net bi cevap alabilirsin.[/quote]

Yo hayir, 30 Eylul\'de vize randevum var Ankara\'da, o yuzden daha buralarda suzuluyor olacagim. Siz ayrica bir belge mi aldiniz ya da farkli bir sigorta yaptirdiniz mi ucret odeyip?
Birde konsoloslugun PDF inde 30.000 Euro teminatli saglik sigortasi diyor. Seyahat sigortasi demiyor! Birde ben Master programi icin gidiyorum, erasmus felan degil!

"Vize verildikten sonra en az 30.000 Avro teminatli ve tum Schengen ulkelerinde gecerli yurtdisi saglik sigortasi yaptirilmali. Bu sigorta Almanya`da ogrenci sigortasi (kayit yaptirirken ibraz edilecek) yaptirilana kadar gecerli olmali."

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Cum Eyl 20, 2013 2:42 am

ya arkadasim ne master i ne erasmusu ne alaka 30bin euro teminatli seyahat saglik sigortasi yaptircaksin ama hala yok ole degil diyorsan allah yardimcin olsun ins senin dedigin gibidir. 3,5 yil once almanyaya gelirken bunu yaptirdim nerden nereye getirdin konuyu ikincisi oturum almaya gittigin zaman o at11 belgen ise yaricak ondan once bi ise yaricagini zannetmiyorum at11 belgeisnin ustunde 30bineuro teminatli bir sigorta bilmemnesi yazmiyor.

aerisik

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen aerisik » Çrş Eyl 25, 2013 7:16 pm

dun almanyaya dondum bugun hemen AOK ya gittim... parasini geri almak icin ugrasan arkadaslar iyi okusun :D

6 aydir AOK sigortali oldugum icin sabah ilk is bu iliskiyi bitirmeye AOK burosuna gittim..
AT 11 belgemde baslangic tarihi 1 Eylul yaziyor ama AOK her ayin 15 inde parayi hesaptan cektigi icin eylul ayi parasini odemis bulundum.Tek istedigim en azindan eylul ayi parasini geri almakti lakin AOK sistemine gore eylul ayinda odedigim aslinda agustosun parasiymis yani odemeyi bir ay sonra aliyormus ve asil onemlisi AOK geriye dogru islem yapamadigi icin sigortamin bitis tarihi olarak 30 eylul olacak ve dolayisiyla ekim ayinda son kez para odemem gerekecek

bu yuzden gecmis donemlerin parasini almanin cok daha zor oldugunu dusunuyorum ve benim durumumdaki arkadaslara tavsiyem AT11 belgenizin baslangic tarihinden (ki o tarihte semester baslangic tarihinizle ayni tarihtir) en az 1 ay once gidip sigortanizi iptal ettirin ve AT 11 getireceginizi soyleyin

murat181818

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Eyl 25, 2013 7:23 pm

Arkadaslar,

Parayi geri alma konusunda daha once alan arkadaslar var, ege sayet gecmis donemde ki verdiginiz tarih doneme ait At-11 belgesini alirsaniz vermek ZORUNDADIRLAR !!

Benim bir tanidigim 1 yillik parasini geri aldi buda 700 Euroya geliyor

Onlarin amaci zarar etmemek ve bu yuzden olayi kapatmaya calisiyorlar...

Hakkinizi arayin derim,
So geht nicht !

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 25, 2013 7:57 pm

@aerisik

bende ayni seyi yasadim 9. ayin geri istedim fakat o cekilen 8. ayin parasiymis ve at11 belgem 10. aydan baslamasina ragmen ben 9. aydan itibaren baslattim tk\'da.Malesef aok cok killik cikartiyo tk dakiler at11 i bile bilmiyor adam 20 dakika telefonla konustu ole halletti isimi ama sormayi unuttum gecmis donemdekileri alabilirmiyim bilmiyorum fakat muratin dedigi gibi alan insanlar varmis,bende turkiyeye gittigimde eski donem at11 belgeleirmi alicam onlarla gelip tk dan parami isticem suan acelesi yok o para beklesin bi kenarda :)

murat181818

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Eyl 25, 2013 8:05 pm

Faize ver Gurhan :D
So geht nicht !

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 25, 2013 8:37 pm

o degilde murat at11 bombasini attin insanlarin onune yillardir var bu dalga bu yil bomba gibi patladi yapmiyan yok cevremde :)

erde6

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen erde6 » Pzt Eyl 30, 2013 8:46 pm

Izmir Konaktaki SGK ya gittim ve tc numarama bakarak sistemden AT 11 i alamayacagimi soylediler. Benim turkiyede ofisim var ve kendi uzerimden Bagkurluyum. Ailemle bir alakam yok artik. Ve sistemdeki kagitta 4-b ibaresi var. Bu yuzden alamazmisim. Burdaki arkadaslar Bagkurlulara da verildigini soylemislerdi ben de umutlanmistim acikcasi. AT11 i alan bagkurlu biri var mi burda benim durumumda olan?
Bu yeni yasa degistigi icin ben de yararlanabiliyor muyum ve memur bilmiyor olabilir mi acaba?

Melphis

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Melphis » Sal Eki 01, 2013 8:42 am

Ben su an at11 belgesini aldim. Bu belge nisana kadar gecerli ve daha once okul, bildigim kadari ile en az 1 yillik sigorta istiyorlardi. Simdi gidip orada direk bir aok bulup at11 ile sigorta yaptirinca, okul suresine bakmaksizin bu sigortayi kabul ediyor mu? Yoksa ekstra birsey yapmak gerekir mi

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Sal Eki 01, 2013 11:38 am

aok yi bilmiyorum ama tk dan aldiginiz kagidin uzerinde suresi yazmiyor sadece sigortali oldugunuz yaziyor ve hic bir sorun olcagini zannetmiyorum.tk zaten diyor 4. ayda yeni at11 getirmessen saglik hizmetinden yararlanamassin ole yada boyle buraya geliceksin.
tk dan yaptirip okula kayit yaptiran arkadaslarimiz var hepside bu forumdan sIkinti yok yani.

FarukDemir

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Eki 02, 2013 2:54 am

Aok icin de ayni sey gecerli, su zamana kadar diye birsey yazmiyor kagitta. Yani sorun olmaz :)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

schlb

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen schlb » Çrş Eki 02, 2013 1:50 pm

Pendik SGK\'da kabul mektubunun cevirisi filan istenmiyor degil mi? Findikli\'da istenmedigini biliyorum da yine sormak istedim.

Akademik takvimi, kabul belgesini goturecegim sadece.

iladre

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen iladre » Prş Eki 03, 2013 6:15 pm

Arkadaslar ya bugun Trabzon SGK\'ya gittim eski donemlerdeki ogrenci belgelerim ile. 2012 Kis ve 2013 Yaz donemi icin iki belge alacaktim. Vermediler ya! Geriye donuk duzenlenemezmis, ancak Alman Kasasi(!) -sanirim sair burada Krankenkasse\'ye gonderme yapiyor- talep ederse verilirmis deyip yolladilar beni. Simdi, geriye donuk olarak bu belgeyi alan birisi var ise, hangi sehirden ve ne zaman aldigini soyleyebilir mi?

aerisik

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen aerisik » Pzr Eki 13, 2013 11:25 pm

gencler aklima takilan bise var...ben belgeyi aldim aok verdim bu aydan itibaren sigortaya para odemicem artik cok guzel ama bu isin yas siniri yok dimi..
ben yilbasinda 25 oluyorum,onumuzdeki donemlerde de bu belgeyi alabilirim yine dimi..aranizda 25ten buyuk olup at11 kullanan birileri olmali,bu mutlulugum bir donemlik olmasin :S

Kullanıcı avatarı
welly275

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Eki 13, 2013 11:44 pm

turkiyede de babanin uzerinden 25e kadar diye biliyorum genc :)

turkiyede sigorta hakkin gectikten sonra alamazsin AT-11 i.

zgsrdr

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen zgsrdr » Pzt Eki 14, 2013 12:15 pm

Arkadaslar daha once ozel sigorta yaptirip parasini verdiyseniz gecmis olsun.cunku almanyadaki sigorta firmasi geriye yonelik at11 belgesini gostersenizde kesinlikle geri odeme yapmiyor.sadece sigortaniz 1yil taahhutlu ise onu kaldiriyor.ben 1ay ugrastim ama alamadim odedigim parayi.umarim alan olur. Siggortadaki adam yasalar var almaya hakkiniz yok dedi.isterseniz mahkemeye gidin de dedi ki alamayacagimizi kesin anlayalim die heralde(:
ee:lan

aerisik

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen aerisik » Pzt Eki 14, 2013 4:00 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

turkiyede de babanin uzerinden 25e kadar diye biliyorum genc :)

turkiyede sigorta hakkin gectikten sonra alamazsin AT-11 i.[/quote]

iste bende oyle biliyorum o yuzden butun sikintim..yok mu hic 25ten buyuk olup at11 alan birileri

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Pzt Eki 14, 2013 6:22 pm

at11 sadece 25 yasina kadar gecerli.

oguz59914

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen oguz59914 » Sal Kas 12, 2013 11:33 am

Merhaba arkadaslar ben brandenburgda Btu cottbusda ogrenimime basladim, at11 belgem var ama oturum uzatmaya gittigimde 1 senelik uzatamayacaklarini, 3 aylik uzatabilceklerini soyluyorlar ve 3 ayda bir 80 euro vermem gerekecek sebep olarak da at11 belgemin bir donemlik olmasini gosteriyolar bu konuda yapabilcegim bisey var midir?tesekkurler simdiden