Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
murat181818

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Tem 09, 2014 4:24 pm

yok burada Sigorta sorun cikaetiyor zaten, haftalik 20 saati geciren ogrenciler ozel Sigorta yaptirma zorunlugu var
So geht nicht !

nuernberger

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Ağu 11, 2014 5:12 pm

Bu AT-11\'i okuldan gelen kabul yazisiyla alma imkanimiz var mi ki?

technonur

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen technonur » Pzt Eyl 15, 2014 5:55 pm

[quote]nuernberger tarafindan yazilan metin:

Bu AT-11\'i okuldan gelen kabul yazisiyla alma imkanimiz var mi ki?[/quote]
hayir malesef ilk olarak okula kayit olmaniz gerekiyor bunun icinde aok dan gecici bir belgeyle isinizi hallediyorsunuz

Santa

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Santa » Pzt Eyl 15, 2014 9:36 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

hayir malesef ilk olarak okula kayit olmaniz gerekiyor bunun icinde aok dan gecici bir belgeyle isinizi hallediyorsunuz[/quote]

Iste o gecici belge isini biraz anlatsaniz. Ne demek lazim, nasil aciklamak lazim TK ya da Aok\'a bu durumu? Okula kayit icin mutlaka sigorta lazim. Bu durumda; 1 aylik mi yaptirmak lazim o sigortayi (yani AT 11i getirip Aok\'a getirene kadarki sure icin)? Yoksa sigortayi 1 semesterlik mi yaptirmali? (,ki bu durumda da AT 11\'i Aok\'a getirince onlar sigortanin geri kalanindan para almiyorlar mi? Yoksa \'\'siz bu semester icin anlasmissiniz bizimle. AT 11 de getirmis olsaniz odeyeceksiniz bu sigortanin parasini semester sonuna kadar\'\' mi derler bana?)

Siz bu isle ugrasmis, bu isi halletmis gibisiniz. Bu soruma biraz detayli bir cevap yazsaniz nasil sevinirim=)

technonur

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen technonur » Pzt Eyl 15, 2014 10:10 pm

[quote]Santa tarafindan yazilan metin:

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

hayir malesef ilk olarak okula kayit olmaniz gerekiyor bunun icinde aok dan gecici bir belgeyle isinizi hallediyorsunuz[/quote]

Iste o gecici belge isini biraz anlatsaniz. Ne demek lazim, nasil aciklamak lazim TK ya da Aok\'a bu durumu? Okula kayit icin mutlaka sigorta lazim. Bu durumda; 1 aylik mi yaptirmak lazim o sigortayi (yani AT 11i getirip Aok\'a getirene kadarki sure icin)? Yoksa sigortayi 1 semesterlik mi yaptirmali? (,ki bu durumda da AT 11\'i Aok\'a getirince onlar sigortanin geri kalanindan para almiyorlar mi? Yoksa \'\'siz bu semester icin anlasmissiniz bizimle. AT 11 de getirmis olsaniz odeyeceksiniz bu sigortanin parasini semester sonuna kadar\'\' mi derler bana?)

Siz bu isle ugrasmis, bu isi halletmis gibisiniz. Bu soruma biraz detayli bir cevap yazsaniz nasil sevinirim=)[/quote]

soyle diyorsunuz okula kayit icin gesetzliche krankenversicherung (kisaltma olarak gk yazicam) yaptirmak istiyorum sonra size zaten hangi ulkeden geldiginizi soruyorlar tr dedigini zaman genelde onlar bahsediyorlar bu durumu bahsetmezlerse sayet turkiye ile almanyanin arasinda sigorta icin bir anlasma oldugunu ve bundan yararlanabileceginizi ancak bundan yararlanabilmek icin ilk olarak gk ya ihtiyacinizin oldugunu daha sonra ise size at/11 belgesini gonderecegini soyluyorsunuz. bircok calisanin at/11 ile ilgili bilgisi yok dolayisiyla bi arastiralim vs diyorlar arastirdiktan sonra da benim dedigimi yapiyorlar ki siz bu durumdan hic bahsetmesiniz dahi gk at11 belgesini gonderdikten sonra otomatik olarak iptal ediliyor yani herhangi bir suresi vs yok

Santa

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Santa » Çrş Eyl 17, 2014 2:39 pm

Arkadaslar, at 11 belgesi icin yokten tanima belgesi gerekiyor malum. \'\'Yoke gitsem mi gitmesem mi? Dur bi internet sitesine bakiyim\'\' derken yokun sitesinde su yaziyla karsilastim:

\'\'SGK ISLEMLERI ICIN TANIMA BILGISI YETERLI

Sosyal Guvenlik Kurumu (SGK) islemleri icin ilgililerin denklik yaptirmalarina gerek bulunmamaktadir, ilgili yurtdisi yuksekogretim kurumunun taninip taninmadiginin ogrenilmesi yeterlidir. Bu hususta Ocak ayindan beri suregelen calismalarimiz nihayete ermistir. Yayinlanan listede yer alan universiteler icin bir "tanima belgesi" alinmasina ihtiyac kalmamis olup denklik web sitesinden yararlanilarak SGK islemleri yurutulecektir. Listede olmayan universiteler icin Kurulumuza basvurulmasi gerekmektedir.\'\'

Yani ben direk sgk\'ya gidebilir miyim yoke ugramadan? Sgk kendi bilgisayarindan mi bakicak benim universite taniniyor mu diye?

Son zamanlarda at 11 belgesi alan arkadaslar nasil yaptilar? Once yok sonra sgk mi yoksa direk sgk mi?

Bu da yokun sitesinin linki: http://www.yok.gov.tr/web/guest/anasayf ... %252F30208

mehmetUFB

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen mehmetUFB » Çrş Eyl 17, 2014 4:13 pm

Evet arkadaslar bu at11 i en kisa surede nasil halledecegiz. Dil kursu icinde yararlanabilir muyuz?
Bagirin ulan FENERBAHCE cok yasa diye...

muris01

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen muris01 » Çrş Eyl 17, 2014 4:33 pm

Arkadaslar ben mezun oldugum icin sigortasiz duruma dusmustum. Bu AT11 belgesini alabilmek icin once anne/babamizdan yararlanmamiz gerekiyor diye master kabul belgesini verdim ve kabul ettiler babamdan (emekli sandigi) yararlanmaya basladim. Simdi bu AT 11 icin sgk ya gidip ne demem gerekiyor?

HH Hamburgerin

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Çrş Eyl 17, 2014 4:43 pm

20 gun kadar once YOK\'un sitesinde liste yoktu. Okul tanima belgesini Ankara\'da bir yakinim YOK\'e dilekce vererek 1 gunde aldi ve bana kargoladi. Babam SGK\'ya universite kabul belgesi ve okul tanima belgesiyle birlikte basvurdu ayni gun AT-11 belgesi hazirdi. Toplam 3 gun surdu.

Liste yenilenip tekrar islevsellestirilmis de olabilir.. Ben verdiginiz link\'e girdim ama listeyi bulamadim. En dogru bilgiyi SGK\'dan ogrenebilirsiniz.

Santa

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Santa » Çrş Eyl 17, 2014 4:52 pm

[quote]eliz_celik tarafindan yazilan metin:

20 gun kadar once YOK\'un sitesinde liste yoktu. Okul tanima belgesini Ankara\'da bir yakinim YOK\'e dilekce vererek 1 gunde aldi ve bana kargoladi. Babam SGK\'ya universite kabul belgesi ve okul tanima belgesiyle birlikte basvurdu ayni gun AT-11 belgesi hazirdi. Toplam 3 gun surdu.

Liste yenilenip tekrar islevsellestirilmis de olabilir.. Ben verdiginiz link\'e girdim ama listeyi bulamadim. En dogru bilgiyi SGK\'dan ogrenebilirsiniz.[/quote]

Ben de Yok\'e giderim o zaman. O sitede yazilana guvenmedigim icin sormustum zaten buraya.

Sadece 2 belge goturdunuz yani sgk\'ya, oyle mi? Bir de dogru mu anladim: Ogrenci belgesi olmadan uni kabul belgesiyle mi verdiler AT-11\'I?

HH Hamburgerin

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Çrş Eyl 17, 2014 8:45 pm

Evet sadece kabul belgesinin tercumesi, okulun internet sitesinden somestr tarihlerini gosterir sayfanin ciktisi, Yok\'un okul tanima belgesi, SGK\'linin isyerinden alacagi calisir belgesi ile basvurulabilir. Zaten TC kimlik numarasindan sisteme girerek kim uzerinden SGK\'dan faydalanabilecegini teyit ediyorlar. Artik cok guncel sanirim.Hicbir sorun yasamadan sonuclaniyor.
Kolayliklar diliyorum.

muris01

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen muris01 » Prş Eyl 18, 2014 12:14 am

At11 i gidecegimiz tarihten 1 ay once alabiliyormusuz diye bir bilgi dolasiyor bunu anlayamadim acabilir misiniz? Ben ekimin ilk haftasi gitmeyi planliyorum daha 20 gun var bununla mi alakali anlamadim

Santa

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Santa » Prş Eyl 18, 2014 12:56 am

[quote]eliz_celik tarafindan yazilan metin:

Evet sadece kabul belgesinin tercumesi, okulun internet sitesinden somestr tarihlerini gosterir sayfanin ciktisi, Yok\'un okul tanima belgesi, SGK\'linin isyerinden alacagi calisir belgesi ile basvurulabilir. Zaten TC kimlik numarasindan sisteme girerek kim uzerinden SGK\'dan faydalanabilecegini teyit ediyorlar. Artik cok guncel sanirim.Hicbir sorun yasamadan sonuclaniyor.
Kolayliklar diliyorum.[/quote]

Detayli cevap icin tesekkur ederim.

Santa

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Santa » Cmt Eyl 20, 2014 1:22 pm

Ve ben de aldim T/A 11 belgemi=)

Kabul belgesiyle alinamaz, illaki ogrenci belgesi gerekir saniyordum. Ama hayir, ben kabul belgesiyle aldim.

Goturdugum belgeler:

1. Kabul belgesi (ya da ogrenci belgesi) (benimkisi kabul belgesinin ciktisiydi. Pdf olarak gonderildi bana cunku. Ingilizce.)
2. Semester baslangic ve bitisini gosterir bir belge (ben okulun internet sitesinden cikti aldim. Yine ingilizce)
3. Yokten universite tanima belgesi (Ankara Bilkent\'te Yok\'e gidip aliniyor)
4. Annem\'in calistigi yerden orada calistigina dair belge
5. Annemin ve benim nufus cuzdani fotokopilerimiz

Bu belgelerle gittim. Ilk ikisinin tercumesi olmadigi icin ve cikti alinip getirildigi icin ise yeni baslamis olan sef emin olamadi ve genel mudurluge faks cekti. \'\'Hic kimse ingilizce bilmiyor mu burada?\'\' soruma \'\'Hayir ingilizce bilen yok\'\' cevabini aldim. Dairenin yurtdisi bolumunde ingilizce bilen nasil olmaz ya? Yurtdisi bolumune yabanci dil bilmeyen insanlar nasil atanir? Bu nasil bir zihniyet? Ne kalifiye insanlar is bulamazken bunlari gordukce nasil delleniyorum anlatamam size. Bu belki kucuk bir puruz ve bundan dolayi isim cok da aksamadi ama artik oyle bir duruma geldim ki ne zaman devlet dairelerine isim dusse bu ulkeye dair umutlarim daha da tukeniyor.

Neyse uzatmayayim. Genel mudurlukteki calisan da tercumeye vermis belgeleri vs. derken ben o odanin tel numarasini alip baska islerimi halletmek icin ciktim oradan. Ogleden sonra aradim ki \'\'tamam gel belgeni al\'\' dediler. Yolumun ustu de degil bu arada. Gittim ama 2.kez. Aldim belgemi, imzalarini vs. hallettim. Cikarken sekreter oldugunu sandigim, isimin cogunu halleden abla farketti ki sef muhur basmayi unutmus. Onu da basti. Sonraki semester icin gelirken sag ust kosede yazan dosya numarasiyla gelmemi soyledi.

Bu arada sef de bana dedi ki bir dahaki semester icin annen baban geldiginde kabul/ogrenci belgenin tercumeleri ve asillarini getirsinler (cikti degil yani). Nasil bir yerinde saymaktir bu ya? Internet cagindayiz be ablacim. Bu isler artik boyle internet ustunden yuruyor. Niye anlamak istemiyorsun:)

PS: Tercume ve asillarla giderseniz hemen veriyorlar aslinda bu belgeyi. Diger islemlerden ayri bir bolum oldugu icin de asagi katta herkesle birlikte sira beklemeden yukari kata cikip o odaya girip yaptiriyorsunuz isleminizi. Bu acidan iyi ama yine de baska dikkat cekmek istedigim noktalar oldugu icin bu yaziyi bu kadar uzattim. \'\'Ben goremeyecegim\'\' deyip koseme cekiliyorum.

HH Hamburgerin

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Pzt Eyl 22, 2014 10:39 pm

Arkadaslar Almanya\' ya AT-11 belgesi ile gidiyorum. Ilk is TK\'ya basvurarak muafiyet belgesi alacagim ve okul kaydina bu belge ile gidecegim.

Sigorta sirketlerinin sayfasinda "2014 yilindan itibaren yanlizca elektronik saglik sigorta karti gecerli olacaktir." diye bir ibare var. Anladigim kadariyla AT-11 ile biz bu karti alamiyoruz. Sadece saglik hizmetine ihtiyac duydugumuzda sigorta sirketinden vizite kagidi niteliginde bir kagit alarak doktora gidebilecegiz.
Sayet tatil gunu rahatsizlanirsak sigortadan onceden almis oldugumuz Abrechnungsschein
adli belgeyi kullanacagiz.
Ancak;
1-"Saglik sigortasi tarafindan bir kereye mahsus olmak sarti ile hizmet alim belgesi (Abrechnungsschein) duzenlenir. Sizde hizmet alindiktan sonra o belgeyi 10 gun icinde ilgili hizmet veren kuruma ulastirirsaniz, o takdirde yine saglik sigortasi kurumu meydana gelen masraflari sizin icin oder." ibaresinde gecen Abrechnungsschein belgesini sadece bir kez mi alabilme hakkimiz var? Sonra saglik hizmetine ihtiyac duyarsak nasil bir yol izleriz?
2- Saglik hizmeti alirken hastane, doktor, ilac konularinda herhangi bir sinira tabimiyiz?

Deneyimli arkadaslar aydinlatirsa tesekkur ederim.

muris01

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen muris01 » Sal Eyl 23, 2014 5:24 pm

Arkadaslar adana sgk icin yaziyorum, kadin israrla bana 1 semester lik at11 veremeyecegini soyluyor. Master icin degil erasmus icin veya 2.universite icin onu veriyoruz diyor yoksa 3 ay verebiliriz diyo kavga ettim laf anlatamiyorum memur beyinliye :D kusura bakmayin aaaa

Santa

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Santa » Sal Eyl 23, 2014 5:41 pm

[quote]muris01 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar adana sgk icin yaziyorum, kadin israrla bana 1 semester lik at11 veremeyecegini soyluyor. Master icin degil erasmus icin veya 2.universite icin onu veriyoruz diyor yoksa 3 ay verebiliriz diyo kavga ettim laf anlatamiyorum memur beyinliye :D kusura bakmayin aaaa[/quote]

http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connect/d ... OD=AJPERES

Bu yukaridaki belge T/A 11 belgesinin kapsamini anlatan sgk\'nin duzenledigi bir bilgilendirme belgesi muris01. Belgenin icinde \'\'ogrenim\'\' kelimesini aratip bizi kapsayan bolumu bulursan ve belgenin ciktisini alip o bolumu isaretleyip de sgk\'ya gidersen bir sonuc alabilirsin diye dusunuyorum.

Bir de sef\'ten sonuc alamiyorsan mudurune git. Mudur baska bir odada olur diye tahmin ediyorum. Seni dinlemesini rica et. Bu islem senin hakkin. En olmadi, genel mudurluge danismalarini iste. Senin belgelerini genel mudurluge fax cekip sorsunlar A/T 11 verebiliyorlar mi sana. Genel mudurluk onlari yonlendirir. Burada senin elinde olmasi gereken belge benim sana link attigim belge bence. O belgede onlarin dedigi gibi bir ibare yok. Kaldi ki ben yuksek lisansin ilk donemi icin almis bulunuyorum. Ve bir suru arkadas da aldi burada okudugun uzere.

PS: Adana sgk\'dan almadim ben.

muris01

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen muris01 » Sal Eyl 23, 2014 6:33 pm

Arkadaslar adana sgk icin yaziyorum, kadin israrla bana 1 semester lik at11 veremeyecegini soyluyor. Master icin degil erasmus icin veya 2.universite icin onu veriyoruz diyor yoksa 3 ay verebiliriz diyo kavga ettim laf anlatamiyorum memur beyinliye :D kusura bakmayin aaaa[/quote]

Bu yukaridaki belge T/A 11 belgesinin kapsamini anlatan sgk\'nin duzenledigi bir bilgilendirme belgesi muris01. Belgenin icinde \'\'ogrenim\'\' kelimesini aratip bizi kapsayan bolumu bulursan ve belgenin ciktisini alip o bolumu isaretleyip de sgk\'ya gidersen bir sonuc alabilirsin diye dusunuyorum.

Bir de sef\'ten sonuc alamiyorsan mudurune git. Mudur baska bir odada olur diye tahmin ediyorum. Seni dinlemesini rica et. Bu islem senin hakkin. En olmadi, genel mudurluge danismalarini iste. Senin belgelerini genel mudurluge fax cekip sorsunlar A/T 11 verebiliyorlar mi sana. Genel mudurluk onlari yonlendirir. Burada senin elinde olmasi gereken belge benim sana link attigim belge bence. O belgede onlarin dedigi gibi bir ibare yok. Kaldi ki ben yuksek lisansin ilk donemi icin almis bulunuyorum. Ve bir suru arkadas da aldi burada okudugun uzere.

PS: Adana sgk\'dan almadim ben.[/quote]

Evet santa tesekkur ederim cevabin icin. Yardimci olmalari gerekirken niye boyle bir davranis sergiliyorlar anlayabilmis degilim. Turk burokrasilerine veriyorum :o Link icin de ayrica tesekkur ederim gidip gozune sokucam PPPP

Santa

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Santa » Sal Eyl 23, 2014 7:41 pm

PS: Adana sgk\'dan almadim ben.[/quote]

Evet santa tesekkur ederim cevabin icin. Yardimci olmalari gerekirken niye boyle bir davranis sergiliyorlar anlayabilmis degilim. Turk burokrasilerine veriyorum :o Link icin de ayrica tesekkur ederim gidip gozune sokucam PPPP[/quote]

Rica ederim, git al hakkini.

Almadan donme:D

HH Hamburgerin

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Çrş Eyl 24, 2014 4:20 pm

Arkadaslar Almanya\' ya AT-11 belgesi ile gidiyorum. Ilk is TK\'ya basvurarak muafiyet belgesi alacagim ve okul kaydina bu belge ile gidecegim.

Sigorta sirketlerinin sayfasinda "2014 yilindan itibaren yanlizca elektronik saglik sigorta karti gecerli olacaktir." diye bir ibare var. Anladigim kadariyla AT-11 ile biz bu karti alamiyoruz. Sadece saglik hizmetine ihtiyac duydugumuzda sigorta sirketinden vizite kagidi niteliginde bir kagit alarak doktora gidebilecegiz.
Sayet tatil gunu rahatsizlanirsak sigortadan onceden almis oldugumuz Abrechnungsschein
adli belgeyi kullanacagiz.
Ancak;
1-"Saglik sigortasi tarafindan bir kereye mahsus olmak sarti ile hizmet alim belgesi (Abrechnungsschein) duzenlenir. Sizde hizmet alindiktan sonra o belgeyi 10 gun icinde ilgili hizmet veren kuruma ulastirirsaniz, o takdirde yine saglik sigortasi kurumu meydana gelen masraflari sizin icin oder." ibaresinde gecen Abrechnungsschein belgesini sadece bir kez mi alabilme hakkimiz var? Sonra saglik hizmetine ihtiyac duyarsak nasil bir yol izleriz?
2- Saglik hizmeti alirken hastane, doktor, ilac konularinda herhangi bir sinira tabimiyiz?

Deneyimli arkadaslar aydinlatirsa tesekkur ederim.