Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

+++YENI+++ Almanya\'da Resmi Islemler Rehberi Acildi +++YENI+++

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 16, 2016 3:42 pm

Wir Fahren Nach Deutschland kategorisinde yeni bir forum actik;

[center]Almanya\'da Resmi Islemler [/center]

uzanti:
[center]http://deutschstudent.de/forum/viewforu ... orum_id=53[/center]

Daha once Almanya\'da Yasam rehberinde yeni rehberle alakasi bulunan soru ve yazilari buraya tasidik ve tasiyoruz.
Artik bu konudaki bilgilere daha kolay ve hizli ulasabilirsiniz. Konularin karismamasi ve arayan icin karmasik olmamasi adina, boyle bir rehberin sitemizin daha duzenli olmasina katki saglayacagini dusunuyoruz.
Almanya\'da Yasam ise kaldigi yerden devam ediyor:
http://deutschstudent.de/forum/viewforum.php?forum_id=8

Turk ve Alman devlet dairelerinde yapilan islemler hakkindaki tum soru ve yazilarinizi bu rehberde paylasabilirsiniz.

Turk Konsoloslugu\'ndaki Islemler - ogrenci dosyasi, oy kullanma, adres aldirma,

Askerlik uzatma, erteleme, dovizli askerlik,

Yabancilar Dairesi; Oturum alma, uzatma, degistirme, iptal, sorunlar,

Saglik Sigortasi, oneriler, ilk kez basvuru, degistirme, AT 11 Belgesi,

Isci Vizesi - nasil gecilir, sartlar nedir,

Almanya\'da adres beyani, anmeldung, abmeldung

Surucu ehliyeti,

vs akla gelebilecek tum resmi islemler bu baslik altinda toplaniyor.
Keyifli forumlar.

.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Prş Mar 17, 2016 7:45 pm

Guzel konuPPPP ehliyet konusunda takipte olacagim. Diger konularda bilgim el verdiigince bilmeyenlere yardimci olmaya calisirim. Tesekkurlerkonu icin.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Mesaj gönderen dr13agon » Pzt Mar 21, 2016 3:54 am

Emeginize saglik. Sadece site icin degil Turkce kaynak olarak da bulunmaz bir nimet.

dilokep

Re: +++YENI+++ Almanya\'da Resmi Islemler Rehberi Acildi +++YENI+++

Mesaj gönderen dilokep » Cum Haz 09, 2017 3:15 am

Iyi Günler,
TR Yeni cipli ehliyetleri duyumlarima gore Almanya da gecerli ancak net bir bilgiye sahip degilim.Ögrenci olarak gelenler de Almanya dan yeni ehliyet almak zorundalar mi?
Ayberk
" Kendine nasil davranilmasini istiyorsan, baskalarina da öyle davran."

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Haz 09, 2017 12:17 pm

Gecerli degil hayir. Yeniden ehliyet yapman lazim.

melci

Mesaj gönderen melci » Cmt Eyl 15, 2018 11:07 am

Kayıtlı olduğumuz şehri değiştirmek için tam olarak ne yapmamız gerekiyor?
Osnabrück'ten Kiel'e taşınmak istiyorum kuzenlerimin oraya.

MeAgain

Mesaj gönderen MeAgain » Pzr Eki 15, 2023 2:36 pm

Merhaba Almanya’ya yuksek lisansa gidiyorum 3 gun sonra. Nisanlimin ailesinin dairelerinden birinde kalacagim adres kaydimi yaptirmak icin nereye basvurmaliyim? Nisanlimin ailesinden istemem gereken belgeler nelerdir? Surec nasil isliyor ve kac gun icinde islemleri tamamlamak zorundayim?

Tesekkurler.

elifxyil

Mesaj gönderen elifxyil » Pzr Eki 15, 2023 4:58 pm

Selamlar. Ben yaklaşık 7 aydır Almanya’dayım. Dil kursum bitecek ve henüz oturum randevusu alamadım. Fiktionbescheinigung belgem var 2 ayı kaldı. Burda oturumu almak ve kalabilmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

mtakg

Mesaj gönderen mtakg » Pzt Eki 16, 2023 7:59 am

Merhabalar, almanyaya dün geldim, sim kartı almak istiyorum fakat sim kart aktivasyonu istiyor. Bunun için de alman banka hesabı açmış olmam gerekiyor. Sim kart konusunu çözmüş biri yol gösterebilir mi acaba?

devletamca

Mesaj gönderen devletamca » Pzt Eki 16, 2023 8:37 am

mtakg yazdı: Pzt Eki 16, 2023 7:59 am Merhabalar, almanyaya dün geldim, sim kartı almak istiyorum fakat sim kart aktivasyonu istiyor. Bunun için de alman banka hesabı açmış olmam gerekiyor. Sim kart konusunu çözmüş biri yol gösterebilir mi acaba?
AldiTalk alabilirsiniz, aktivasyon için sadece pasaport resmi ve 30sn görüntülü konuşma yeterli. 10€’ya sim kartı başlangıç paketi gibi bir şey alıcaksınız, kasada sim kartı istiyorum demeniz yeterli veya görürseniz yan tarafta asılı olarak onu alın ve ayrıca 15€ Guthaben alabilirsiniz. 20gb 20€, aylık ödeme talimatı yerine tamamen guthaben kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

badwolf

Mesaj gönderen badwolf » Sal Eki 17, 2023 11:17 pm

Arkadaşlar merhaba,

25 eylül'de yüksek lisans için Almanya'ya gitmiştim fakat 1 haftayı geçmeden özel bir hastalığımdan dolayı rahatsızlandım ve ailem beni gelip almak zorunda kaldı. 4 eylülde Türkiye'ye döndük. 1 yıllık vize verilmişti. Dönebilirsem nisan ayında dönmeye çalışıcam. Oturum izni almamıştım, nisanda gittiğim zaman başvursam bir sorun olur mu? Sadece 9 gün kaldığım için sorun olmayacağını düşünüyorum. Ayrıca kira kontratım vardı, 2 hafta geçmeden iptal edildi.
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

boranyoruk

Mesaj gönderen boranyoruk » Çrş Eki 18, 2023 2:14 pm

Merhabalar,
Bremen Üniversitesine yaptığım başvuruda son aşamalara ulaştım. Ancak şu anda bana yolladıkları Studienplatzannahme zum Wintersemester belgesinin 5. Maddesinde başka bir okula kayıtlı olursam başvurumun reddedileceği belirtilmiş (Türkiyede İYTE-Fizik öğrencisiyim ve 1.sınıfı bitirip kaydımı dondurdum). Bugün Bremen Üniversitesine ulaştığımda Türkiyedeki kaydımı sildirmem gerektiğini söylediler. Bu durumu başka bir şekilde halledebilir miyim? Yoksa illa kayıt mı sildirmem gerek? Yaşayan olup da yardımcı olursa çok sevinirim.

sesli

Mesaj gönderen sesli » Çrş Eki 18, 2023 2:48 pm

boranyoruk yazdı: Çrş Eki 18, 2023 2:14 pm Merhabalar,
Bremen Üniversitesine yaptığım başvuruda son aşamalara ulaştım. Ancak şu anda bana yolladıkları Studienplatzannahme zum Wintersemester belgesinin 5. Maddesinde başka bir okula kayıtlı olursam başvurumun reddedileceği belirtilmiş (Türkiyede İYTE-Fizik öğrencisiyim ve 1.sınıfı bitirip kaydımı dondurdum). Bugün Bremen Üniversitesine ulaştığımda Türkiyedeki kaydımı sildirmem gerektiğini söylediler. Bu durumu başka bir şekilde halledebilir miyim? Yoksa illa kayıt mı sildirmem gerek? Yaşayan olup da yardımcı olursa çok sevinirim.
Bana açıkça Türkiyedeki kaydın bizi ilgilendirmez, Almanyada bir üniversitede kayıtlıysan dondurman lazım dediler.
mailden alıntı
“Guten Tag,

wir benötigen nur eine Exmatrikulationsbescheinigung, wenn Sie momentan an einer Universität in Deutschland eingeschrieben sind”
bu durumu düzgün bir şekilde açıklarsan onlar da bunu iletir sana.

boranyoruk

Mesaj gönderen boranyoruk » Çrş Eki 18, 2023 3:06 pm

sesli yazdı: Çrş Eki 18, 2023 2:48 pm Bana açıkça Türkiyedeki kaydın bizi ilgilendirmez, Almanyada bir üniversitede kayıtlıysan dondurman lazım dediler.
mailden alıntı
“Guten Tag,

wir benötigen nur eine Exmatrikulationsbescheinigung, wenn Sie momentan an einer Universität in Deutschland eingeschrieben sind”
bu durumu düzgün bir şekilde açıklarsan onlar da bunu iletir sana.
Bu hangi üniversitenin cevabı?

Teşekkürler,

sesli

Mesaj gönderen sesli » Çrş Eki 18, 2023 3:12 pm

boranyoruk yazdı: Çrş Eki 18, 2023 3:06 pm Bu hangi üniversitenin cevabı?

Teşekkürler,
siz bremeni sordunuz ama ben size Achenın cevabını verdim (!). Bremen Üniversitesinin cevabı tabiki.

boranyoruk

Mesaj gönderen boranyoruk » Çrş Eki 18, 2023 3:15 pm

sesli yazdı: Çrş Eki 18, 2023 3:12 pm siz bremeni sordunuz ama ben size Achenın cevabını verdim (!). Bremen Üniversitesinin cevabı tabiki.
Teşekkür ederim dostum :D