Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aufenshaltstitel başvurusu ve Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
walimu
Mesajlar: 2
Kayıt: Pzt Tem 31, 2023 2:56 am

Aufenshaltstitel başvurusu ve Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen walimu » Çrş Tem 10, 2024 4:22 pm

Merhaba arkadaşlar,

Ben Dresden'de okuyorum. 1 yıllık vize ile gelmiştim ve vizem Eylül sonunda doluyor. Vizeyi alırken 1 yıllık garantör belgesi ile almıştım.

Oturum kartı için başvuruda bulunduğumda benden istenen belgelerden biri de garantörümün 3 ay boyunca ödeme yaptığına dair bir kanıtı.
"Nachweise über Zahlungen des Verpflichtungsgeber für mindestens 3 Monate" / "Kefil tarafından en az 3 ay boyunca yapılan ödemelerin kanıtı"

Kendi param olduğu için garantörden hiç ödeme almadım şu ana kadar. Hesabımda 8bin küsür euro var ve 6 ay daha okumam gerekiyor. Ayın 16sında Termin var. Böyle bir durumla karşılaştınız mı acaba? Nasıl bir yol izlemek mantıklı olur?

Kullanıcı avatarı
Physiker
Mesajlar: 39669
Kayıt: Sal Eki 07, 2008 6:15 pm
Konum: Welt
İletişim:

Re: Aufenshaltstitel başvurusu ve Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 11, 2024 11:56 am

Merhaba, garantör belgesinin süresi 1 yil oldugu icin yetersiz olmus, o yüzden bu tür durumlar olabiliyor. Sadece 6 ay daha süreye ihtiyaciniz varsa o parayi bloke ettirip onla 6 ay daha oturum isteyin ve son 3 ayda kendi param oldugu icin garantörden yardim istemedim diyin herhangi bir yaptirim yapamazlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Cevapla