Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğrenci vizesinden oturma iznine geçiş Bloke Hesap

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
eyildirimdev

Öğrenci vizesinden oturma iznine geçiş Bloke Hesap

Mesaj gönderen eyildirimdev » Çrş May 08, 2024 4:36 pm

Merhabalar,

Almanya'ya lisans eğitimi için geldim, ancak bana 12 aylık vize verildi ve son 2 ay kala oturma izni başvurmamı söylendi. Son 2 aya geldik :D Bir sorum var, ben bloke hesap ile almıştım vizemi, parayı da harcadım şu an 4 aylık bir bakiye falan kaldı. Tekrar para yatırmalı mıyım sizce yoksa gerek yok mu bilen varsa çok sevinirim.

ADI Gusseisen

Re: Öğrenci vizesinden oturma iznine geçiş Bloke Hesap

Mesaj gönderen ADI Gusseisen » Çrş May 08, 2024 10:22 pm

bende böyle bir durum olmamisti. Her ihtimale karsi 3-4k atabilirsin bankaya ona bile gerek yok da.

eyildirimdev

Mesaj gönderen eyildirimdev » Prş May 09, 2024 8:37 pm

ADI Gusseisen yazdı: Çrş May 08, 2024 10:22 pm bende böyle bir durum olmamisti. Her ihtimale karsi 3-4k atabilirsin bankaya ona bile gerek yok da.
Teşekkür ederim. Sanırım öyle, avukat biriyle görüştüm immigration yapan nolur nolmaz 6 aylık bakiye bulundur dedi. Hallettim sorunumu yani, sonradan aynı duurumda kalan bir arkadaş olursa sonuç bu :)

Bi de sanırım şehirden şehre değişebiliyormuş. Berlin için kesin bilgi bu.

ADI Gusseisen

Mesaj gönderen ADI Gusseisen » Cum May 10, 2024 2:12 am

eyildirimdev yazdı: Prş May 09, 2024 8:37 pm Teşekkür ederim. Sanırım öyle, avukat biriyle görüştüm immigration yapan nolur nolmaz 6 aylık bakiye bulundur dedi. Hallettim sorunumu yani, sonradan aynı duurumda kalan bir arkadaş olursa sonuç bu :)

Bi de sanırım şehirden şehre değişebiliyormuş. Berlin için kesin bilgi bu.
Alakasi yok bu arada. Eger bakiye yoksa aileniz 700€+Sigorta aylik atsin demislerdi azeri bir arkadasima. Berlinde Physik okuyor. Herkes öyle 5k ile gezemez ki

eyildirimdev

Mesaj gönderen eyildirimdev » Cum May 10, 2024 2:16 am

ADI Gusseisen yazdı: Cum May 10, 2024 2:12 am Alakasi yok bu arada. Eger bakiye yoksa aileniz 700€+Sigorta aylik atsin demislerdi azeri bir arkadasima. Berlinde Physik okuyor. Herkes öyle 5k ile gezemez ki
Anlamadım, bloke hesap zorunlu değil mi vizede olduğu gibi? Ben herhangi bir sponsor veya ailevi mal varlığı göstermiyorum. Hiçbir şey sunmadım aileden.

ADI Gusseisen

Mesaj gönderen ADI Gusseisen » Cum May 10, 2024 2:18 am

eyildirimdev yazdı: Cum May 10, 2024 2:16 am Anlamadım, bloke hesap zorunlu değil mi vizede olduğu gibi? Ben herhangi bir sponsor veya ailevi mal varlığı göstermiyorum. Hiçbir şey sunmadım aileden.
Dedigim gibi... tanidigim arkadasa ailesi 700€ gibi miktar atiyor hep. Bunu Ausländerbehördede calisanlar ona yapmasini söyledi zaten Kontoauszugda da gözüküyor.

eyildirimdev

Mesaj gönderen eyildirimdev » Cum May 10, 2024 2:20 am

ADI Gusseisen yazdı: Cum May 10, 2024 2:18 am Dedigim gibi... tanidigim arkadasa ailesi 700€ gibi miktar atiyor hep. Bunu Ausländerbehördede calisanlar ona yapmasini söyledi zaten Kontoauszugda da gözüküyor.
Anladım, bana garanti olsun diye böyle bilgi verildi herhalde. Türkiyeden beni buraya yerleştiren eğitim danışmanım da gerek yok demişti benim dediklerime. Güncellicem bu postu duruma göre, sağol :D