Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Özel Sigorta & Teilzeit Çalışma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
millie

Özel Sigorta & Teilzeit Çalışma

Mesaj gönderen millie » Cmt Nis 27, 2024 5:45 pm

merhabalar,

17 gündür Almanyadayım ama henüz karar veremediğim için bir sağlık sigortası yaptıramadım. üniversite öğrencisi değilim, dil kursu alıyorum, 24 yaşındayım, at-11 alamıyorum. bu durumda hangi özel sigorta şirketini ve paketini önerirsiniz. Almanya'da teilzeit (haftada max 20 saat) çalışma iznimin olduğunu da yabancılar dairesi onayladı, teilzeit bir işte de çalışmak istiyorum. özel sigortadan aok,tk,barmer gibi gesetzlich sigortalara geçişte problem yaşar mıyım? hangi özel sigorta paketi ile çalışabilirim? aynı zamanda sadece kazaları değil muayene ve en azından temel tahlil vb. ayakta tedaviyi karşılayabilecek bir paket arıyorum. lütfen bir şeyler önerebilir misiniz :(
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

Rhistel

Re: Özel Sigorta & Teilzeit Çalışma

Mesaj gönderen Rhistel » Cmt Nis 27, 2024 9:18 pm

Ben Barmer'den yaptırdım, bir arkadaşım bana Berlin'de bir Barmer temsilcisi önermişti önce ondan At/11 ile Almanya'da tedavi belgemi aldım. Şimdi haftada 20 saat işe başlıyorum, At/11 geçersiz olacak, bana aylık 134 Euro'ya sana yeni sağlık sigortası yapacağız dedi bir form verdi onu doldurunca sigortam olacak, her türlü muayeneyi kapsıyor benim bildiğim. Özelden bana mesaj atabilirsen detayları da cevaplayabilirim.

millie

Mesaj gönderen millie » Pzr Nis 28, 2024 6:34 pm

Rhistel yazdı: Cmt Nis 27, 2024 9:18 pm Ben Barmer'den yaptırdım, bir arkadaşım bana Berlin'de bir Barmer temsilcisi önermişti önce ondan At/11 ile Almanya'da tedavi belgemi aldım. Şimdi haftada 20 saat işe başlıyorum, At/11 geçersiz olacak, bana aylık 134 Euro'ya sana yeni sağlık sigortası yapacağız dedi bir form verdi onu doldurunca sigortam olacak, her türlü muayeneyi kapsıyor benim bildiğim. Özelden bana mesaj atabilirsen detayları da cevaplayabilirim.
merhabalar forumda özelden mesaj atma yok, bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim ama ben at-11 alamıyorum ve özel sağlık sigortaları (mawista, care concept, dr.walter gibi) hakkında bilgiye ihtiyacım var.
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Pzt Nis 29, 2024 1:23 pm

millie yazdı: Pzr Nis 28, 2024 6:34 pm merhabalar forumda özelden mesaj atma yok, bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim ama ben at-11 alamıyorum ve özel sağlık sigortaları (mawista, care concept, dr.walter gibi) hakkında bilgiye ihtiyacım var.
Merhaba, yarı zamanlı dahi olsa bir işte çalışmaya başladığınızda şirketler genelde devlet sağlık sigortasına geçmenizi istiyor. Ancak bazı şirketler özel sağlık sigortasını da kabul ediyor.
Özel veya devlet sigortası, ihtiyacınız hangisiyse Expatrio üzerinden rahatça başvurunuzu yapabilirsiniz.

https://www.expatrio.com/tr/health-insurance-plus
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

millie

Mesaj gönderen millie » Pzt Nis 29, 2024 8:56 pm

Expatrio yazdı: Pzt Nis 29, 2024 1:23 pm Merhaba, yarı zamanlı dahi olsa bir işte çalışmaya başladığınızda şirketler genelde devlet sağlık sigortasına geçmenizi istiyor. Ancak bazı şirketler özel sağlık sigortasını da kabul ediyor.
Özel veya devlet sigortası, ihtiyacınız hangisiyse Expatrio üzerinden rahatça başvurunuzu yapabilirsiniz.

https://www.expatrio.com/tr/health-insurance-plus
Merhabalar, çok teşekkürler dönüşünüz için. Dediğiniz gibi devlet sigortasına geçiş olduğunda öğrenci gibi değil direkt çalışan statüsünde olunuyormuş duyduğum kadarıyla, öyle mi acaba?

Ek olarak benim asıl merak ettiğim özel expatrionun sunduğu özel sigorta, muayeneleri karşılıyor mu? örneğin grip oldum, veya kan değerlerime bakılması gerekti. ya da ultrason çekildi. bunlar için de ödeme oluyor mu yoksa sadece kaza ve yaralanma sonucu tedavi mi karşılanıyor? biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal May 07, 2024 12:58 pm

millie yazdı: Pzt Nis 29, 2024 8:56 pm Merhabalar, çok teşekkürler dönüşünüz için. Dediğiniz gibi devlet sigortasına geçiş olduğunda öğrenci gibi değil direkt çalışan statüsünde olunuyormuş duyduğum kadarıyla, öyle mi acaba?

Ek olarak benim asıl merak ettiğim özel expatrionun sunduğu özel sigorta, muayeneleri karşılıyor mu? örneğin grip oldum, veya kan değerlerime bakılması gerekti. ya da ultrason çekildi. bunlar için de ödeme oluyor mu yoksa sadece kaza ve yaralanma sonucu tedavi mi karşılanıyor? biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.
Merhaba, %100 emin olmamakla beraber , çalışan statüsünde olması gerektiğini düşünüyorum. Zaten iş yeri bunla alakalı size bildirimini yapıyor olacaktır.

Özel sigortada farklı paketler mevcut ve bunların da farklı kapsamları var. Başvuru sayfasında paketlerin alt kısmında kapsam detayları yer alıyor, oradan göz atabilirsiniz. Sadece kaza ve yaralanma değil ama, o dediğiniz seyahat sağlık sigortası. Burda sunulan en düşük paket dahi çok daha kapsamlı oluyor.
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

ADI Gusseisen

Mesaj gönderen ADI Gusseisen » Çrş May 08, 2024 10:24 pm

millie yazdı: Cmt Nis 27, 2024 5:45 pm merhabalar,

17 gündür Almanyadayım ama henüz karar veremediğim için bir sağlık sigortası yaptıramadım. üniversite öğrencisi değilim, dil kursu alıyorum, 24 yaşındayım, at-11 alamıyorum. bu durumda hangi özel sigorta şirketini ve paketini önerirsiniz. Almanya'da teilzeit (haftada max 20 saat) çalışma iznimin olduğunu da yabancılar dairesi onayladı, teilzeit bir işte de çalışmak istiyorum. özel sigortadan aok,tk,barmer gibi gesetzlich sigortalara geçişte problem yaşar mıyım? hangi özel sigorta paketi ile çalışabilirim? aynı zamanda sadece kazaları değil muayene ve en azından temel tahlil vb. ayakta tedaviyi karşılayabilecek bir paket arıyorum. lütfen bir şeyler önerebilir misiniz :(
Teilzeit yerine Minijob yapsaniz ne saglik sigortasina para veririsiniz ne de vergi veririrsiniz biraz sacma geldi bana teilzeit calisma sizin durumunuzda

ADI Gusseisen

Mesaj gönderen ADI Gusseisen » Çrş May 08, 2024 10:43 pm

Check24 den sigortalara bakabilirsiniz.

erennn

Mesaj gönderen erennn » Prş May 09, 2024 1:58 pm

millie yazdı: Cmt Nis 27, 2024 5:45 pm merhabalar,

merhabalar ben de sizinle aynı durumdayım at-11 alamıyorum temmuz ayında almanyaya geleceğim ben vize için sigortamı dr.walter dan yaptırmıştım aylık 36 euro karşılığında onun haricinde barmerle konuşmuştum öğrenci olmadığım için bana sigorta yaptıramaycaklarından bahsetmişlerdi.

Bir de konudan bağımsız benim de vizem bugün geldi ve 12 aylık siz oraya gittiğinizde yabancılar dairesine oturum kartı için gittinizmi çalışma iznini nasıl onaylattınız benim 12 ayın bitimine yakın mı gitmem lazım ve 12 ayın sonunda tekrar bloke hesap isterlermi bilginiz varmı acaba
İstanbul 36F Yüksek lisans
Başvuru->12 Şubat 2024
Atama tarihi-> 6 Mart 2024
Görüşme tarihi-> 4 Nisan 2024
Eksik Evrak Gönderimi-> 27 Nisan 2024
Vize geliş->9 Mayıs 2024