Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Türünü Değiştirme

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
metinoktay7

Vize Türünü Değiştirme

Mesaj gönderen metinoktay7 » Cmt May 20, 2023 1:08 am

Herkese Merhaba,

Şartlı kabul alarak Almanya'ya geldim, şu anda dil kursu yapıyorum. Acaba vize türünü değiştirme şansım var mı? Yüksek lisans yerine Ausbildung yapmak istiyorum. Bu konu hakkında bilgisi veya tecrübesi olan birisi aydınlatır ise çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

duisburger

Re: Vize Türünü Değiştirme

Mesaj gönderen duisburger » Pzt May 22, 2023 9:04 pm

Evet degistirebilirsin. Önce Ausbildung icin sözlesme yapmaniz lazim.

zbydee

Re: Vize Türünü Değiştirme

Mesaj gönderen zbydee » Cmt May 27, 2023 2:46 pm

duisburger yazdı: Pzt May 22, 2023 9:04 pm Evet degistirebilirsin. Önce Ausbildung icin sözlesme yapmaniz lazim.

Merhaba ben de dil okulu ile geldim şu anda Duisburg’dayım yaklaşık üç aydır. 3 ay önce belgelerimi göndermeme rağmen hala anmeldung için dönüş bekliyorum. Üç ay sonra vizem bitiyor ve bir iş teklifi aldım. Vize değişikliği yapmak istiyorum ama bunu nasıl yapacağımı bir türlü öğrenemedim. Bunun hakkında bilginiz varsa lütfen paylaşabilir misiniz? Ne kadar sürer ortalama kiminle iletişime geçmleliyim?