Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'dan 2 yıl çalıştıktan sonra elde edilen bir hak/avantaj var mi? Tr'ye dönüş?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
zzcck

Almanya'dan 2 yıl çalıştıktan sonra elde edilen bir hak/avantaj var mi? Tr'ye dönüş?

Mesaj gönderen zzcck » Cum Mar 10, 2023 12:35 am

Merhaba
almanyaya master için geldim 2 yıldır hem okuyorum hem de kendi alanımda working student olarak calisiyorum.
Master çok iyi ilerlemiyor, bitmeyecek gibi. Tam zamanlıı işe de geçemiyorum. Sorum şu bu 2 yıllık çalışmam/emekli sigortası yattı sonucta, bana bir hak kazandirdi mii herhangi bir şekilde oturum izni uzatabilir miyim?
onun disinda eger tr'ye donersem, tekrar bi gun donus yapmak istersem dezavantajim olur mu? veya chancen kart yasasi cikiyoor ondan faydalanabilir miyim?

motrsuz54
İletişim:

Re: Almanya'dan 2 yıl çalıştıktan sonra elde edilen bir hak/avantaj var mi? Tr'ye dönüş?

Mesaj gönderen motrsuz54 » Cmt Mar 11, 2023 7:52 pm

Konuyu takipteyim hocam, bir gelişme olursa buraya da yazar mısın?

Kcr.21

Re: Almanya'dan 2 yıl çalıştıktan sonra elde edilen bir hak/avantaj var mi? Tr'ye dönüş?

Mesaj gönderen Kcr.21 » Pzr Mar 12, 2023 1:25 am

zzcck yazdı: Cum Mar 10, 2023 12:35 am Merhaba
almanyaya master için geldim 2 yıldır hem okuyorum hem de kendi alanımda working student olarak calisiyorum.
Master çok iyi ilerlemiyor, bitmeyecek gibi. Tam zamanlıı işe de geçemiyorum. Sorum şu bu 2 yıllık çalışmam/emekli sigortası yattı sonucta, bana bir hak kazandirdi mii herhangi bir şekilde oturum izni uzatabilir miyim?
onun disinda eger tr'ye donersem, tekrar bi gun donus yapmak istersem dezavantajim olur mu? veya chancen kart yasasi cikiyoor ondan faydalanabilir miyim?
Ankara antlaşmasıyla işçi vizesine geçebilirsiniz ve orada kalabilirsiniz iş üzeri

cigdemcyt

Mesaj gönderen cigdemcyt » Pzr Mar 12, 2023 2:00 am

zzcck yazdı: Cum Mar 10, 2023 12:35 am Merhaba
Bunu ben de merak ediyorum. Takip etmek için yazıyorum.

zzcck

Mesaj gönderen zzcck » Pzr Mar 12, 2023 9:48 pm

motrsuz54 yazdı: Cmt Mar 11, 2023 7:52 pm Konuyu takipteyim hocam, bir gelişme olursa buraya da yazar mısın?
tabiki.
cigdemcyt yazdı: Pzr Mar 12, 2023 2:00 am Bunu ben de merak ediyorum. Takip etmek için yazıyorum.
burada sartlar zorladi ve biraz gidip sonra tekrar gelmek istiyorum aslinda.

cigdemcyt

Mesaj gönderen cigdemcyt » Pzr Mar 12, 2023 11:05 pm

zzcck yazdı: Pzr Mar 12, 2023 9:48 pm tabiki. burada sartlar zorladi ve biraz gidip sonra tekrar gelmek istiyorum aslinda.
Şartlar zorlaştı derken ekonomik boyutundan mı bahsediyoruz?