Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğrenci iken "self employed" vizesi almak

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
inspector44

Öğrenci iken "self employed" vizesi almak

Mesaj gönderen inspector44 » Cum Şub 03, 2023 6:56 pm

Merhaba arkadaşlar, master için Almanya'dayım. Malum öğrenci vizesi self employed olmayı yasaklıyor. Burada, eğitimim ve Türkiye'deki iş tecrübeme uygun bir iş kurmak istiyorum. Araştırma yapmaya başladım. Konu ile ilgili bilgisi veya düşüncesi olan varsa bilgi paylaşabiliriz.

watrik

Re: Öğrenci iken "self employed" vizesi almak

Mesaj gönderen watrik » Cmt Şub 04, 2023 7:11 pm

Bildiğim kadarıyla bir işe girip oturumu değiştirmeden mümkün değil ama böyle bir şey mümkünse ben de öğrenmek isterim. Rezerve.

ertuu04

Mesaj gönderen ertuu04 » Cum Şub 10, 2023 8:37 pm

Bence sirketini farkli ülkede ingiltere, amerika gibi yerlerde kurarsan ödemeyi oradan alirsan sorun olmaz

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Sal Şub 14, 2023 1:09 pm

ertuu04 yazdı: Cum Şub 10, 2023 8:37 pm Bence sirketini farkli ülkede ingiltere, amerika gibi yerlerde kurarsan ödemeyi oradan alirsan sorun olmaz
Evet öyle bir çözüm var ama freelance işler için uygun olabilir. Benim bir ofis kiralayıp işçi çalıştırmam gerekecek. Tam anlamıyla self employed vizesine geçmek mümkünmüş. Şartları çok ve yabancılar dairesini ikna etmek lazım tabi.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Cmt May 27, 2023 8:53 pm

ertuu04 yazdı: Cum Şub 10, 2023 8:37 pm Bence sirketini farkli ülkede ingiltere, amerika gibi yerlerde kurarsan ödemeyi oradan alirsan sorun olmaz
Bu çözüm hakkında neler biliyorsunuz? Freelance olarak ödemeyi diğer ülkelerden aldıgında sorun çıkmıyor mu?