Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Pasaport değişince oturum izni de değiştirilmeli mi?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
lumos

Pasaport değişince oturum izni de değiştirilmeli mi?

Mesaj gönderen lumos » Sal Kas 29, 2022 3:37 pm

Merhabalar,

Benim oturum iznim Eylül 2023 te bitiyor fakat pasaportumun geçerliliği ondan birkaç ay önce bitiyor.

Pasaportumu konsoloslukta yeniledim ama henüz teslim almadım. Yeni pasaportu aldığımda oturum iznim hala geçerli olacak mı? Yoksa bir şey yapmak gerekiyor mu?

Benim endişelendiğim konu şu, önümüzdeki ay Türkiye'ye gidip dönücem. Dönüşte sınır kapısında sıkıntı çıksın istemiyorum. Oturum izni kartının üstünde eski pasaport numarası yazılı olacak sonuçta.

Benzer bir durum yaşayan var mı? Çevremdekilere sordum ama hepsi "oturum iznini pasaporttan daha uzun vermiyolar ki" dedi. Bana vermişler ama :P :?:

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Pasaport değişince oturum izni de değiştirilmeli mi?

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 30, 2022 11:56 pm

Bir sorun olmaz, tekrar oturum alirken yeni pasaportla alirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lumos

Re: Pasaport değişince oturum izni de değiştirilmeli mi?

Mesaj gönderen lumos » Pzt Ara 05, 2022 7:50 pm

Physiker yazdı: Çrş Kas 30, 2022 11:56 pm Bir sorun olmaz, tekrar oturum alirken yeni pasaportla alirsiniz.
Teşekkürler cevap için :)